Protesty polskich turystów przyniosły oczekiwany skutek. Niemiecką plażę dla nudystów sąsiadującą bezpośrednio z Polską na wyspie Uznam oznakowano tablicami ostrzegawczymi.

Premier Włoch na wszystkie sposoby broni się od zarzutów, jakie w ostatnim czasie kierowane są pod jego adresem. W wywiadzie dla CNN zapewniał, że nic nie łączy go z 18-letnią Noemi, a jest jedynie przyjacielem jej rodziców. Silvio odniósł się także do wyroku sądu, który uznał, że przekupił adwokata. - To wszystko wymysły mediów. Ale Włosi są ze mną - podsumował.

Irlandzkie zakony katolickie nie chcą dać więcej ofiarom molestowania w Kościele, niż zobowiązały się w 2002 r. Arcybiskup Dublina Diarmuid Martin chciałby jednak to zmienić.

Tajne dane dotyczące szczegółów życia osobistego wysokich rangą oficerów skradziono brytyjskiemu lotnictwu - donosi "Guardian". Brytyjczycy boją się teraz, że oficerowie RAF padną ofiarą szantażu.

Opisując mało energiczne zabiegi polskiego rządu wokół tarczy antyrakietowej, rosyjskie media piszą wprost: Warszawa gotowa jest zrezygnować z rozmieszczenia amerykańskiej tarczy antyrakietowej w zamian za baterie rakietowe Patriot.

Odkąd 7 maja islamscy rebelianci rozpoczęli otwartą walkę z somalijskim rządem zginęło już co najmniej 208 osób. Kilkaset zostało rannych.

Od kilku lat świat zastanawia się, jak powstrzymać Koreę Północną przed atomowymi zbrojeniami, mając do dyspozycji raczej słabe środki. Tymczasem Phenian uważa, że może przeprowadzić więcej prób nuklearnych, jeśli USA dalej będą próbować ją "zastraszać".

W trwających już ponad miesiąc protestach opozycji w Tbilisi pojawił się nowy akcent - przed siedzibą proopozycyjnej telewizji Maestro wybuchł granat.

W tej historii nie jest ważne, że statek się rozbił, a marynarze znaleźli się za burtą. Chodzi w niej o to, co wiózł statek, dokąd i kim byli marynarze. Tożsamość ratowników też jest istotna.

Po procesie, który śledził cały Izrael, sąd w Jerozolimie uznał, że używanie niemieckiego okrzyku "Heil..!" wraz z charakterystycznym wyciągnięciem ręki - tak wyraźnie kojarzącego się z Hitlerem - jest dozwolone. Pod pewnymi warunkami.

Niezidentyfikowani sprawcy zbezcześcili w niedzielę około 70 grobów na dwóch chrześcijańskich cmentarzach w Autonomii Palestyńskiej - poinformowały palestyńskie władze.

Silne trzęsienie ziemi wystąpiło w niedzielę w południowej Macedonii. Nie odnotowano ofiar wśród ludzi, lecz są straty materialne.

Za poległych na wszystkich wojnach, które "wykrwawiły ziemię" i o pokój na świecie modlił się papież Benedykt XVI na polskim cmentarzu wojennym na Monte Cassino. Papież był wyraźnie wzruszony i przejęty swoją wizytą.

Co najmniej siedem osób zginęło w zamachu bombowym w stolicy Somalii Mogadiszu. Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze przy wejściu do głównej siedziby policji.

Umazani „sztuczną krwią”, ubrani tylko w czarne szorty, leżeli na placu przed bramą - wejściem do słynnej areny Las Ventas w Madrycie. Demonstranci wzywali w ten sposób do zerwania z tradycją i zakazania w Hiszpanii walk z udziałem byków.

Korsyka: Polak w wieku około 30 lat trafił do szpitala z poparzeniami trzeciego stopnia po tym, jak strażacy znaleźli go palącego się przed miejscowym cmentarzem. Jego stan jest krytyczny. Okoliczności zdarzenia są niejasne, nieznana jest również tożsamość mężczyzny.

Wystarczyło, że umiarkowany kandydat na prezydenta Iranu zgromadził 5 tys. "fanów" pod swoim profilem na Facebooku, by duchowne władze kraju uznały, że popularny portal społecznościowy jest zbyt niebezpieczny.

Dokładnie o 17:39 wahadłowiec Atlantis wylądował w bazie Edwards w Kalifornii. Astronauci, którzy „dali Hubble’owi nowe oczy” są szczęśliwi. - To było emocjonujące przeżycie, od początku do końca - powiedział dowódca teamu Scott Altman.

Izrael zamierza rozbudować istniejące osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu – poinformował w niedzielę premier Benjamin Netanjahu. Zaznaczył jednocześnie, że nie będą to nowe enklawy.