Al-Kaida może zaatakować na terenie Stanów Zjednoczonych. Amerykański wywiad opublikował doroczny raport, w którym siatka Osamy bin Ladena przedstawiona jest jako organizacja najbardziej zagrażająca USA.
Kluczową rolę w rozbiciu polskiej siatki szpiegowskiej na Białorusi odegrała rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) - podaje moskiewski dziennik "Kommiersant".
Wszyscy Brytyjczycy będą traktowani jako potencjalni dawcy organów. Do tej pory każdy obywatel dobrowolnie wpisywał się na Narodową Listę Dawców - teraz lekarze mają zakładać "niemą zgodę" na transplantację. Z listy można się jednak wykreślić.
Strażacy z kilku regionów Holandii i ich koledzy z Niemiec walczą z ogromnym pożarem w fabryce urządzeń chłodniczych w Roermond. Według ratowników, do atmosfery przedostały się trujące chemikalia.
Dzień po masakrze w Kirkuku, w której zginęło 85 osób, szef sztabu sił zbrojnych USA oświadczył, że "wyrobił sobie pozytywny obraz sytuacji" w Iraku. Tymczasem w prowincji Abara ruszyła kolejna ofensywa przeciwko sunnickim bojówkom.
Ewakuowano 800 osób, a 20 trafiło do szpitala z objawami zatrucia, po wykolejeniu się jadącego do Polski pociągu z płynnym fosforem. Chmura substancji chemicznych nie przemieszcza się w stronę naszego kraju.
- Cały czas twierdzę, że Siwiec, podobnie jak prezydent Kwaśniewski, wiedział o tajnych więzieniach CIA i nie zamierzam przepraszać - mówi autor raportu o tajnych więzieniach, szwajcarski senator Dick Marty.
Zwyczaj wiązania stóp chińskim dziewczynkom przez lata przerażał ludzi na całym świecie. Dziś ostatnie kobiety, z malutkimi, zmasakrowanymi stopami - to już staruszki.
Jeden z trzech neonazistów, którzy w sobotę w nocy napadli na Polaka w Berlinie zostanie w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostałych dwóch napastników zwolniono.
Rosja stanowi realne zagrożenie dla Europy. W zamian za zgodę na budowę tarczy antyrakietowej domagamy się dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa - cytuje Lecha Kaczyńskiego "Washington Post"
Zaaprobowany przez rząd projekt ustawy o pisowni imion i nazwisk, który m.in. zezwala, by nazwiska mieszkających na Litwie Polaków były pisane po polsku jest sprzeczny z konstytucją - pisze we wtorek dziennik "Respublika".
Prezydent Lech Kaczyński zadeklarował w Waszyngtonie, że Polska "na miarę swoich sił" będzie wspierać walkę z terroryzmem. Dziś Kaczyński zwiedzi bazę wojskową Vandenberg, gdzie umieszczono system tarczy antyrakietowej.
Włoska minister zdrowia zaapelowała do szefów prywatnych firm i urzędów państwowych, by w najbardziej gorących dniach pozwolili swym pracownikom nie nosić krawatów.
Tarcza antyrakietowa powstanie w Redzikowie (Pomorskie). We wrześniu zostaną podpisane umowy polsko-amerykańskie, a w lutym może ruszyć budowa - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24.
Brytyjska nastolatka przegrała sprawę o unieważnienie nałożonego na nią zakazu noszenia w szkole "obrączki czystości". Symbolizuje ona wstrzemięźliwość seksualną przed ślubem.
Ponad milion euro wyniosły wszystkie wydatki poniesione w związku z wakacjami Benedykta XVI w Lorenzago di Cadore w Dolomitach. Władze tego regionu mówią, że skorzystają na tym turyści.
W rejonie Tokio zatrzęsła się ziemia - wstrząsy miały siłę 6,8 pkt. w skali Richtera. Co najmniej dziewięć osób zginęło, a ponad 900 jest rannych. Z elektrowni jądrowej wyciekło 1200 litrów radioaktywnej wody i wybuchł pożar
- Chcemy jak najlepszych relacji z Rosją, ale nie będziemy przepraszać za odesłanie ich dyplomatów - stanowczo stwierdził premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. MSZ Rosji ostrzega: - to działanie "niemoralne" i będzie miało poważne konsekwencje.
Decyzja brytyjskich władz to błąd - uznał przedstawiciel rosyjskiej Dumy Państwowej Andriej Kokoszyn. - Bardziej ucierpi Wielka Brytania, a nie Rosja - oświadczył.
Były kandydat na prezydenta Białorusi Alaksandr Milinkiewicz zwrócił się o zaprzestanie wywierania nacisków na białoruskich stypendystów polskich uczelni.
Dokładnie tej samej mocy i w tym samym miejscu w Japonii po raz drugi zatrzęsła się ziemia. W następstwie potężnego trzęsienia ziemi doszło do niegroźnego wycieku radioaktywnej wody.
- Rosja wykorzystuje Białoruś do szantażowania Polski - tak skomentował białoruski opozycjonista Stanisław Szuszkiewicz sprawę zatrzymania na Białorusi "polskich szpiegów".
Rzecznik rosyjskiego MSZ Michaił Kamynin uznał twierdzenia strony polskiej o "antypolskiej propagandzie" w Rosji za absurdalne. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi wiceministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.