Tego nie da się zapomnieć - Polacy o 11 września

"Nie wierzyłem, że informacje w radiu nie są nową edycją "Wojny Światów", ten dzień zapamiętam do końca życia" - tak Radek, jeden z naszych internautów, który sześć lat temu był w USA, wspomina tragiczny poranek 11 września.

Bin Laden chwali terrorystę z 11 września

W szóstą rocznicę zamachów na World Trade Center lider terrorystycznej Al-Kaidy oddał hołd jednemu z 19 zamachowców z 11 września. W Internecie pojawiło się nowe nagranie Osamy bin Ladena.

Udaremniono zamach bombowy

W centrum Ankary odnaleziono samochód wypełniony przygotowanymi do detonacji materiałami wybuchowymi. Policyjnym saperom udało się rozbroić bombę na czas.

Bangladesz: Powrót monsunów

Już druga w tym miesiącu fala powodzi nawiedziła Bangladesz. Zginęło siedem osób, a setki tysięcy zostały bez dachu nad głową.

50 rannych po palestyńskim ataku

Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała we wtorek nad ranem w rejonie bazy wojskowej, w południowym Izraelu, raniąc 50 żołnierzy - poinformował rzecznik armii izraelskiej.

Rosjanie chronili Karadżicia

Rosjanie uchronili Karadżicia przed aresztowaniem w 1997 roku - uważa Florence Hartmann, była rzeczniczka Carli del Ponte, głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii

Amerykanie zredukują siły w Iraku

Dwaj czołowi doradcy prezydenta George'a W. Busha zeznali przed komisjami Kongresu, że w Iraku jest na tyle bezpiecznie, że można wycofać z tego kraju część amerykańskich żołnierzy. Debata w Kongresie może zdecydować o przyszłości amerykańskiej misji w Iraku. Od początku towarzyszą jej protesty przeciwników wojny.

Fossett szukany przez Google

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.

Udaremniono gigantyczne fałszerstwo

Oryginalny papier do produkcji banknotów o dużym nominale został skradziony 12 lat temu. Oficerowie wpadli na trop gdy złodzieje próbowali sprzedać towar fałszerzom.

Starcia z policją w RPA

Setki ludzi paliły opony i obrzucały kamieniami samochody w Cape Town, podczas protestu przeciwko polityce socjalnej rządu. Policja rozpędziła demonstrację przy pomocy gumowych kul.

W rocznicę zamachów 11 września

Gdy waliły się wieże WTC, a miliony na żywo oglądały tragedię na ekranach telewizorów, powszechne było poczucie, że data 11 września 2001 odmieni świat. Wtedy nie sposób było tylko odpowiedzieć na pytanie - jak?

Wirus Ebola znowu zabija

Po ponad 10 latach przerwy Kongo znów zmaga się ze śmiertelną gorączką wywoływaną przez wirus Ebola. W południowo-wschodnich rejonach kraju zmarło już ponad 100 osób.

Wpływowy handlarz kokainą ujęty

Kolumbijski rząd poinformował o zatrzymaniu Diego Leona Montoyi - najbardziej poszukiwanego przez Stany Zjednoczone handlarza narkotyków.

Zgwałcił pacjentkę pod narkozą

Na 3 lata więzienia skazany został 53-letni chirurg oskarżony przez pacjentkę o zgwałcenie jej pod narkozą podczas zabiegu. Lekarz ma też zapłacić kobiecie odszkodowanie.

Bin Laden wystąpi w rocznicę ataków

Nowe nagranie Osamy Bin Ladena zostanie pokazane 11 września, specjalnie z okazji rocznicy zamachów na World Trade Center. Przywódca Al-Kaidy ma przeczytać podczas wystąpienia testament jednego z terrorystów.

"Rada mędrców" przy UE

Przy UE powinna powstać rada autorytetów, którzy byliby ciałem doradczym dla UE uważają kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Tzw. "rada mędrców" miałaby wskazywać kierunki rozwoju Unii w następnych dziesięcioleciach.

"Irak nie da sobie rady bez USA"

Premier Iraku Nuri al-Maliki oświadczył na forum parlamentu, że siły irackie nie są na razie w stanie przejąć od Amerykanów odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa.

Neonaziści biją w Izraelu

Izraelska policja rozbiła działający w kraju gang młodych neonazistów. Gang napadał na zagranicznych robotników, ortodoksyjnych Żydów, narkomanów i gejów.

Twarde lądowanie

O włos od tragedii. Samolot linii SAS z 73 osobami na pokładzie musiał awaryjnie lądować w Aalborgu w północnej Danii. Moment lądowania uchwyciły kamery.

Pinochet wciąż dzieli Chile

Policja w Santiago przerwała marsz demonstrantów chcących złożyć hołd ofiarom dyktatury generała Augusto Pinocheta na dwa dni przed 34. rocznicą zamachu stanu, w wyniku którego generał doszedł do władzy.

Londyńska "rura" znów stanie na trzy dni

Pracownicy londyńskiego metra mają przystąpić w poniedziałek do drugiego z zapowiedzianych dwóch 72-godzinnych strajków. Jego organizatorzy - związek zawodowy transportowców domagają się gwarancji bezpieczeństwa zatrudnienia.

Wyleciała z pracy za pochwałę polityki Hitlera

Niemiecka dziennikarka telewizyjna i publicystka, Eva Herman, publicznie pochwaliła politykę prorodzinną Adolfa Hitlera. - To kompromitujący lapsus - ocenił na pierwszej stronie niemiecki dziennik "Bild am Sonntag".

Papież pożegnał się z Austrią

Benedykt XVI dziś wieczorem powrócił z trzydniowej pielgrzymki do rezydencji w Castel Gandolfo. Wcześniej odprawił uroczystą mszę w wiedeńskiej katedrze i spotkał się w wolontariuszami.

Bawaria w obronie uczuć religijnych

Władze Bawarii chcą zaostrzenia w całych Niemczech przepisów zakazujących znieważania uczuć religijnych - pisze tygodnik "Der Spiegel". Do istniejącego zapisu zabraniającego bluźnierstwa miałby dołączyć "zakaz szydzenia z boga i religii".

W Moskwie zabrakło miejsca dla opozycji

Opozycyjna koalicja Inna Rosja odwołała zaplanowaną na niedzielę konferencję przedwyborczą w Moskwie, bo z wypozyczenia jej sali wycofali się po kolei właściciele stołecznego kina, a później hotelu.

Szukają go wszędzie

Na pustyni Nevada trwają nadal bezskuteczne poszukiwania zaginionego milionera i łowcy przygód Steve'a Fossetta.