Musharraf zdobył "miażdżącą przewagę"

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf zdobył większość głosów w odbywających się wyborach na szefa państwa. Głosowanie odbyło się mimo bojkotu ze strony opozycji.

"Ponowny wybór PiS to gorsze stosunki polsko- niemieckie"

Relacje polsko-niemieckie są nadal całkiem dobre - uważa niemiecki dziennik "Berliner Zeitung". Zaznacza jednak, że jeżeli Polacy 21 października wybiorą ponownie rząd stawiający na wrogość wobec Niemców, to negatywnych skutków tej sytuacji nie da się dłużej ograniczać.

"Krosa" dewastuje Tajwan

Tajfun "Krosa" uderzył w Tajwan. Setki osób ewakuowano, kilka zostało rannych. W tysiącach domów nie ma prądu. W kraju padają ulewne deszcze, a wiatr osiąga prędkość 240 km/h.

Ariane znowu w kosmosie

Europejska rakieta Ariane-5, która wystartowała w piątek z bazy Kourou, w Gujanie Francuskiej, wyniosła na orbitę okołoziemską dwa satelity telekomunikacyjne.

Majorka zniszczona przez burze

Dwadzieścia osób zostało rannych na Majorce po tym, jak nad tą wyspą przeszła seria gwałtownych burz. Część wiosek zostało odciętych od prądu, a wiele dróg zniszczonych. Władze skarżą się, że synoptycy nie informowali o zagrożeniu.

Bush: modlimy się do tego samego Boga

Prezydent George W. Bush oświadczył, że jest zdecydowanie przeciwny pojawiającym się coraz częściej pomysłom podziału Iraku i po raz kolejny udzielił poparcia obecnemu premierowi rządu irackiego Nuri al-Malikiemu.

Wolińska: kretyńskie starania IPN

Helena Wolińska, stalinowski prokurator wojskowy, jako "kretyńską sprawę" ocenia podejmowane przez IPN nowe starania o jej ekstradycję z Wielkiej Brytanii do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Znamy ostateczne wyniki ukraińskich wyborów

34, 37 proc. dla prorosyjskiej Partii Regionów, 30, 71 proc. dla prozachodni Blok Julii Tymoszenki, 14, 15 proc. dla prezydenckiej Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony - to wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie ogłoszone w piątek po przeliczeniu wszystkich głosów.

Rośnie liczba ofiar w Kongo

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego, który rozbił się wczoraj po starcie z lotniska w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga.

ONZ ostrzega Birmę przed sankcjami

Specjalny wysłannik ONZ ds. Birmy Ibrahim Gambari, występujący przed Radą Bezpieczeństwa ONZ, wezwał juntę do wypuszczenia wszystkich więźniów politycznych w Birmie. -Postępowanie junty może mieć poważne konsekwencje - stwierdził Gambari. USA już deklaruje, że jest gotowe przedstawić sankcje przeciwko Birmie.

Harry na katafalku

Kontrowersyjny nowojorski artysta Daniel Edwards, znany z szokujących rzeźb gwiazd zaprezentuje w przyszły czwartek swoje najnowsze dzieło przedstawiające martwego księcia Harry'ego zabitego w Iraku.

Powstaje potężny sojusz Rosja - Chiny?

W Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, nastąpiło połączenie Szanghajskiej Organizacji Współpracy z organizacją Układu Bezpieczeństwa Zbiorowego. Czy na naszych oczach powstaje nowy potężny sojusz z udziałem Rosji i Chin?

Kreml stoi za zerwaniem forum poświęconego Politkowskiej?

Międzynarodowe forum poświęcone zamordowanej w zeszłym roku dziennikarce Annie Politkowskiej, które miało się odbyć w Niżnym Nowogrodzie, nagle zostało odwołane. Obrońcy praw człowieka są przekonani, że za zerwaniem forum stoją rosyjskie władze.

Tragiczna akcja wojsk USA w Iraku

25 osób, w tym kobiety i dzieci, zginęło w walkach na zachód od irackiego miasta Bakuba. Ponad 40 Irakijczyków zostało rannych. Liczba ofiar może być większa.

Szkielety żołnierzy na sprzedaż

Niecodzienny sposób na zarobek znaleźli mieszkańcy Papui - Nowej Gwinei. Miejscowi sprzedają szczątki żołnierzy walczących w II wojnie światowej. I to za niezłe pieniądze. Kompletny szkielet kosztuje nawet 20 tys. dolarów.

"Halo 3": rekordowe zyski w historii rozrywki

Gra "Halo 3" ma najlepsze otwarcie w historii rozrywki - w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży zarobiła ponad 170 milionów dolarów. Nie dokonał tego wcześniej nawet żaden film.

Clinton dyplomatą u boku żony?

Były prezydent USA Bill Clinton zasugerował, że w przypadku zwycięstwa jego żony Hillary w przyszłorocznych wyborach prezydenckich mógłby zostać amerykańskim dyplomatą.

Matka Teresa wkrótce świętą?

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty może zostać wkrótce ogłoszona świętą, bo znaleziono już przypadek cudu uzdrowienia za jej wstawiennictwem - informuje włoski dziennik "La Stampa".

Gangster zamieszany w zabójstwo Papały schwytany

Marian Kozina, legenda świata przestępczego i prominentny członek rosyjskiej mafii, zatrzymany przez brytyjską policję. Jak podaje "Nasz Dziennik", gangstera podejrzewa się m.in. o związek z zabójstwem generała Marka Papały.

Złodzieje rozbroili karabinierów... z samochodu

Wystarczyła chwila nieuwagi, a włoskie Ministerstwo Obrony Narodowej stało się uboższe o jeden samochód. Opancerzone auto skradziono karabinierom eskortującym szefa MON Arturo Parisiego, gdy ci posilali się w restauracji.

Rodzina Pinocheta idzie za kratki

W czwartek sąd w Santiago nakazał aresztowanie żony i pięciorga dzieci zmarłego w zeszłym roku chilijskiego dyktatora generała Augusto Pinocheta. Znaleźli się w grupie 23 osób podejrzanych o korupcję.

Rosjanie wyślą polityka w kosmos

Prokremlowska partia Jedna Rosja zapowiedziała, że wyśle w kosmos swojego deputowanego. Wniesie w ten sposób "konkretny wkład" do programu kosmicznego - poinformował szef partii i zarazem przewodniczący Dumy, niższej izby parlamentu, Borys Gryzłow.

Kongo: rośnie liczba ofiar katastrofy lotniczej

Samolot transportowy An-26 z rosyjską załogą rozbił się przy starcie z lotniska w stolicy Demokratycznej Republiki Konga, Kinszasie. Ministerstwo ds. Humanitarnych tego kraju podało, że na pokładzie samolotu, oprócz trzech członków załogi, było 20 pasażerów. Wszyscy zginęli.

Pakistan na drodze do porozumienia?

Zwolennicy Benazir Bhutto nie dokonają masowej rezygnacji z mandatów deputowanych do pakistańskiego parlamentu. Liderka Pakistańskiej Partii Ludowej, była dwukrotna premier tego kraju, zdecydowała, że nie będzie tego protestu.

Tajny dokument pozwalał na tortury

Bicie, trzymanie nago w celi, podtapianie - takie m.in. metody sankcjonowała opinia prawna ministerstwa sprawiedliwości USA wobec podejrzanych o terroryzm - pisze "New York Times".

Diabły wymierają

W ciągu dziesięciu lat mogą zniknąć z powierzchni ziemi. Chodzi o diabły tasmańskie, które w niepokojącym tempie wymierają. Teraz naukowcy wiedzą już dlaczego.