W kosmos po kielichu?

Amerykańscy astronauci przed lotem w kosmos pili alkohol, a jeden z pracowników NASA psuł sprzęt - tak wynika z raportu NASA, do którego dotarł waszyngtoński "Tygodnik Lotniczy".

Polscy przemytnicy haszyszu skazani

Dziewięć i sześć lat pozbawiania wolności - to wyroki, jakie usłyszało dwóch Polaków w Wielkiej Brytanii, którzy chcieli przemycić żywicę konopi indyjskich o wartości rynkowej prawie dwóch milionów funtów.

Kolizja w Zatoce Tokijskiej

Trzy osoby zaginęły po zderzeniu dwóch statków w Zatoce Tokijskiej. Japońska Agencja do spraw Bezpieczeństwa na Morzu rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności kolizji.

Rosjanie wyrzucają Brytyjczyków

Londyn opuścili już rosyjscy dyplomaci wydaleni z Wielkiej Brytanii decyzją tamtejszych władz - poinformował w piątek wydział prasowy rosyjskiej ambasady w Londynie. Rosyjskie media informują, że Rosja także wyrzuca Brytyjczyków z Moskwy.

For women only

Mężczyźni mogą tam wejść, ale tylko po to, by zobaczyć wnętrze. Więcej nie mają czego szukać w "Nushi Canting", bo i tak nie zostaną obsłużeni.

Eksplozja na rosyjskim okręcie atomowym

Do niewielkiej eksplozji doszło na rosyjskim okręcie podwodnym, który był remontowany w stoczni w Siewierodwińsku nad Morzem Białym. Agencja Interfax informuje, że nie doszło do wycieku radiokatywnego.

Rosjanie: nie wydawać szpiega Brytyjczykom

Większość Rosjan popiera Kreml, który zdecydowanie odmawia wydania Brytyjczykom Andrieja Ługowoja. Tylko 7 proc. chce ekstradycji byłego szpiega KGB podejrzewanego o zabójstwo Aleksandra Litwinienki.

Opozycja kontra reżim Łukaszenki

Niezależne obchody związane z deklaracją suwerenności Białorusi zapowiada na dziś miejscowa opozycja. Reżim Aleksandra Łukaszenki jest przygotowany - już nasilił represje.

Chińscy szpiedzy okradają USA

Federalne Biuro Śledcze jest coraz bardziej zaniepokojone aktywnością chińskiego wywiadu - zeznał przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor FBI Robert Mueller.

Wyrok śmierci dla byka

6-letni Shambo - byk z Walii usłyszał wyrok śmierci, bo był chory na gruźlicę. Protesty hinduskiej wspólnoty religijnej na nic się zdały - wczoraj pod eskortą policji byk trafił do rzeźni.

Silny wybuch na lotnisku samolotów kosmicznych

Potężna eksplozja wstrząsnęła lotniskiem na Pustyni Mojave w Kalifornii, gdzie odbywają się próby silników rakietowych i pionierskich samolotów kosmicznych. Dwie osoby zginęły, cztery są ciężko ranne.

Pożar hotelu w Rzymie

Pięć osób zostało rannych w pożarze hotelu w centrum Rzymu. Uwięzieni w pokojach goście uciekali przed ogniem skacząc z okien.

Sabotaż w NASA

Poprzecinane kable wewnątrz komputera, mającego przekazywać dane z wahadłowca na Ziemię wykryła NASA. - To sabotaż - ogłosiła.

Fałszywy alarm w stacji ABC News

Ewakuowano cały budynek waszyngtońskiej siedziby ABC News, bo do stacji trafiła "podejrzana koperta" z białym proszkiem. Okazało się, że to zwykła aspiryna.

Rzeź psów w Iraku

Iracka policja zabiła 7 tys. bezpańskich psów, które w poszukiwaniu pożywienia atakowały szpitale w Basrze na południu kraju.

Papieski sekretarz: muzułmanie zagrażają Europie

- Tego zagrożenia nie wolno ignorować, kierując się źle pojętym szacunkiem - powiedział ks. Georg Gaenswein, osobisty sekretarz papieża. Uważa on, że napływ emigrantów islamskiego pochodzenia zagraża tożsamości Europy.

Przywódca talibów wzywa do porywania cudzoziemców

Prezentowany jako nowy "dowódca wojskowy" radykalnych talibów afgańskich Mansur Dadullah wezwał w opublikowanym w czwartek wywiadzie do porywania cudzoziemców wszystkich narodowości, by wymuszać w ten sposób zwalnianie więzionych talibańskich bojowników.

Będzie wojna o Rospudę

Polski rząd zamierza rozpocząć budowę drogi w Dolinie Rospudy na terenach objętych programem Natura 2000. List z tą informacją ma dziś dotrzeć do Brukseli - dowiedziała się TVN24.

Rosja zapłaci za mord w Czeczenii

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Rosji wypłacenie pięciorgu Czeczenów - krewnym zabitych z Groznego 163 864 euro tytułem odszkodowania za masakrę popełnioną przez wojsko rosyjskie w lutym 2000 roku.

Szef logistyki ETA aresztowany

Szef aparatu logistycznego organizacji separatystów baskijskich ETA Juan Cruz Maiza Artola został zatrzymany w mieście Rodez na południowym zachodzie Francji. W ciągu ostatnich 40 lat w zamachach ETA zginęło ponad 800 osób.

Pakistan odpalił rakietę

Babur-Hatf VII, najnowsza rakieta pakistańskiej armii przeszła pomyślne próby poligonowe - poinformował sztab armii. Pocisk ma zasięg 700 km.