Obama zawetuje budżet przez myśliwiec?

Prezydent USA zagroził, że zawetuje ustawę budżetową, jeśli Kongres nie usunie z projektu 1,75 miliarda dolarów na nowoczesny myśliwiec F-22. To dodatkowe pieniądze, które wpisano po agresywnej akcji lobbingowej, prowadzonej na Kapitolu przez producenta samolotu, koncern Lockheed Martin.

Kamiński przegrał wybory Zaszkodziła mu samowolka

Michał Kamiński nie będzie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. W trzeciej rundzie polski kandydat z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów dostał najmniej głosów ze wszystkich kandydatów. We wcześniejszych głosowaniach dwukrotnie przegrał z Edwardem McMillannem-Scottem z EKR, który samowolnie zgłosił swoją kandydaturę. "Na otarcie łez" Michał Kamiński został jednak szefem frakcji konserwatystów.

Dwie rakiety balistyczne w dwa dni

Rosja dokonała we wtorek drugiej w ciągu dwóch dni pomyślnej próby strategicznej rakiety balistycznej Siniewa (Błękit), przeznaczonej do bazowania na okrętach podwodnych - poinformowały rosyjskie agencje prasowe.

Jacksonowie zaśpiewają w hołdzie dla Michaela?

Firma AEG , która organizowała występy Michaela w Anglii chce, by rodzina Jacksonów zaśpiewała na jednym, wielkim koncercie w hołdzie Michaelowi. Impreza miałaby się odbyć 29 sierpnia w Londynie.

Po 105 dniach powrócili na Ziemię

Jest ich sześciu i ostatnie trzy i pół miesiąca spędzili w zamknięciu bez żadnego kontaktu z Ziemią. We wtorek wyszli "na wolność". Właśnie zakończył się eksperyment Mars 500, którego celem było przybliżenie ludzi do lotu na Marsa.

Spadochrony przypomniały o Bastylii

Siedmiu skoczków ze spadochronem, defilada tysięcy żołnierzy - w tym indyjskich, przelot francuskich samolotów nad Paryżem - Francuzi, jak co roku, z pompą obchodzili swoje narodowe święto 14 lipca.

11 lat żyła z dwoma sercami

Przez 11 lat w jej piersi biły dwa serca - własne i przeszczepione. Kiedy organizm 16-letniej dziś Hannah Clark odrzucił to drugie, okazało się, że jej chore serce... samo się uleczyło. - Możliwość wyzdrowienia w takim przypadku jest czymś magicznym - przyznaje lekarz nastolatki.

Polacy ranni w Afganistanie

Dwaj Polscy żołnierze zostali ranni na patrolu w Afganistanie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do ataku na Polaków doszło 10 km na północny-zachód od Ghazni - poinformował mjr Marcin Gil z sekcji prasowej Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie.

Gubernator dostał dożywocie

Wyrok dożywocia usłyszał były gubernator Kigali. Uznano go winnym zbrodni ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości, które popełnił podczas masakry Tutsi w Rwandzie. Przed 15 laty w tym afrykańskim kraju zginęło co najmniej 800 tys. ludzi.

Rządowi doradcy, a nie dziennikarze porwani

Dwaj francuscy doradcy, pracujący dla somalijskiego rządu, zostali porwani z hotelu w Mogadiszu. Wcześniej agencje podawały informacje, że porwanymi są dziennikarze. Nie wiadomo, kto stoi za uprowadzeniem.

Są ranni, bo ścigali się z bykami

Cztery osoby zostały ranne podczas kolejnej gonitwy w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Wtorkowy wyścig z bykami ku czci św. Fermina był ostatnim w tym roku.

Buzek trzeci po królu

Tylko 2 osoby oddzielają Jerzego Buzka od belgijskiego króla Alberta II. Zgodnie z obowiązującym w tym kraju protokołem dyplomatycznym, szef PE zajmuje trzecie miejsce po panującym monarsze.

Ambasada nieczynna z powodu A/H1N1

Chorzy dyplomaci i zamknięta ambasada - to skutek wirusa nowej grypy, która zadomowiła się w rumuńskiej ambasadzie na Cyprze. A/H1N1 zarażony jest ambasador i czterech innych pracowników placówki - poinformowało rumuńskie MSZ.

Elektrowstrząsy już nie dla maniaków internetowych

Jak wyleczyć maniaka internetowego? Według Chińczyków - elektrowstrząsami. Ale ta brutalna terapia ma odejść do lamusa. Ministerstwo Zdrowia formalnie zakazało stosowania elektrowstrząsów wobec osób uzależnionych od sieci.

Kamorra straciła 50 mln euro

50 milionów euro stracił należący do neapolitańskiej mafii klan Casalesi z miasta Casal di Principe. To efekt konfiskaty majątku przeprowadzonej przez włoską policję.

"Przewodniczący zjednoczenia"

- Jest pan pierwszym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego pochodzącym z Europy Środkowo-Wschodniej. (…) 20 lat po upadku muru berlińskiego, pięć lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej, pana wybór to jest sukces zjednoczonej Europy - pogratulował Jerzemu Buzkowi wyboru na szefa PE przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barosso.

Buzek, czyli Tusk

Jerzy Buzek, nowy przewodniczący Parlamentu Europejskiego będzie musiał się ostro starać, by stać się politykiem rozpoznawalnym w całej Europie. Swoją kampanię powinien zacząć od Włoch.

Niszczyciel z poparciem dla Gruzji

Zaledwie dzień po kontrowersyjnej wizycie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa u południowoosetyjskich separatystów, w pobliżu gruzińskiego portu Batumi zakotwiczył "USS Stout", amerykański niszczyciel rakietowy.

Nie przyznaje się do zbrodni wojennych

Oskarżenia o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości to "kłamstwo", oznajmił były prezydent Liberii Charles Taylor przed specjalnym trybunałem ds. Sierra Leone w Hadze.

Chińczycy na celownikach Al-Kaidy

Al-Kaida Afryki Północnej grozi atakami na pracujących w tym regionie chińskich robotników. Terroryści planują odwet za wydarzenia w chińskiej prowincji Xinjiang, gdzie w wyniku starć z policją zginęły 184 osoby.

Irak da gaz do Nabucco

Irak zaproponował dostarczanie połowy gazu dla planowanego gazociągu Nabucco - donosi wtorkowy "Financial Times", powołując się na irackiego premiera. W poniedziałek pięć zainteresowanych krajów podpisało umowę o budowie rury omijającej Rosję.

Talibowie zestrzelili śmigłowiec?

W prowincji Helmand, na południu Afganistanu, katastrofie uległ śmigłowiec, którym lecieli cywilni pracownicy pracujący dla wojsk NATO. Talibowie twierdzą, że maszynę zestrzelili.

Iran karze za zamach na meczet

Podczas publicznej egzekucji w mieście Zahedan irańskie władze powiesiły 14 sunnickich terrorystów, których Teheran oskarża o udział w krwawym majowym zamachu na miejscowy meczet.

Obalony prezydent stawia ultimatum

Wzmocniony poparciem Organizacji Państw Amerykańskich Manuel Zelaya, obalony prezydent Hondurasu, postawił nowym władzom kraju ultimatum.

"Raczej nie będę się nudził"

- Jeżeli wybory we wtorek zakończą się moim sukcesem, to uważam, że kończy się podział między starymi a nowymi krajami UE - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska" Jerzy Buzek, który najprawdopodobniej zostanie dziś przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Chińska gazeta atakuje premiera Turcji

Po krwawych starciach w Xnijiangu, w których zginęło blisko 200 osób, premier Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał wypadki w zamieszkałym przez muzułmanów regionie Chin "ludobójstwem". Teraz Pekin za pośrednictwem oficjalnej prasy, żąda od Turka wycofania się ze swojego stwierdzenia.

Boją się o Polaków w Irlandii Północnej

Jak co roku o tej porze przez Irlandię Północną przetaczają się marsze lojalistów, którym towarzyszą gwałtowne starcia z policją. Tym razem jednak, zdaniem brytyjskiego posła, zagrożeni są też Polacy. I to nie tylko przez lojalistów.

Maszyna w mózgu to szansa dla chorych

Mała małpka zaplątana w sieci przewodów zaczyna poruszać maszyną, ale nie swoimi ramionami, a myślami. Praca amerykańskich naukowców niesie nadzieję dla sparaliżowanych, którym może pozwolić na samodzielne funkcjonowanie.

Czesi postoją za wizami do Kanady

Od wtorku Czesi wybierający się do Kanady znowu muszą starać się o wizy. Kanadyjczycy tłumaczą decyzję stale wzrastającą liczbą czeskich Romów ubiegających się o azyl na terenie ich kraju. Czesi już szykują odwet.