Rzecznik Watykanu ogłosił w piątek, że jakkolwiek nie ma takiego punktu w programie wizyty Benedykta XVI na Kubie, to jeśli jej były prezydent Fidel Castro "pragnie spotkania, papież z wielką przyjemnością się z nim zobaczy".

Po trzytygodniowym leczeniu na Kubie prezydent Wenezueli Hugo Chavez powrócił w piątek wieczorem do kraju. Jak poinformowały media, samolot z Chavezem wylądował na lotnisku Maiquetia w pobliżu Caracas.

Żołnierz oskarżony o zabicie 16 cywilów w Afganistanie to sierżant sztabowy armii USA Robert Bales. Jego nazwisko ujawniły w piątek amerykańskie media, powołując się na źródła wojskowe.

Sąd rejonowy w Moskwie, który skazał w czwartek lidera radykalnego Frontu Lewicy Siergieja Udalcowa na 10 dni aresztu, w piątek zmienił zaskarżony przez obronę wyrok na karę grzywny.

Co najmniej 15 osób zginęło, a sześć zostało rannych w piątek w wypadku autobusu na północy Peru, gdy pojazd wypadł z drogi i stoczył się do głębokiego na 200 metrów wąwozu - poinformowała lokalna policja.

Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Kofi Annan przestrzegł w piątek przed eskalacją konfliktu w tym kraju, co mogłoby zdestabilizować sytuację w regionie. Wcześniej Annan zrelacjonował krajom członkowskim Rady Bezpieczeństwa ONZ swą misję w Syrii.

W najbliższych dniach do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ma trafić wniosek Komisji Europejskiej o ocenę umowy ACTA - poinformował w piątek komisarz UE ds. handlu. Jego zdaniem do czasu wydania oceny przez Trybunał państwa-sygnatariusze powinny wstrzymać się z ostateczną decyzją ws. ACTA.

Jedna osoba zginęła, a jedna została ciężko ranna po tym, gdy w piątek do meczetu w mieście Arras we Francji wtargnął mężczyzna z kijem bejsbolowym i zaatakował wiernych.

Kryzys finansowy jeszcze się nie skończył i dlatego "konieczne są wciąż wysiłki i bolesne wyrzeczenia, które muszą być sprawiedliwie rozłożone" - stwierdził w piątek przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przebywający z wizytą na północy Włoch.

Kilka godzin po aresztowaniu za nieposłuszeństwo obywatelskie gwiazdor George Clooney wyszedł z waszyngtońskiego aresztu - podały światowe media. Znany aktor i reżyser został został podczas protestu przed ambasadą sudańską stolicy USA.

Kierowca belgijskiego autokaru, który roztrzaskał się o ścianę tunelu w Szwajcarii nie był pod wpływem alkoholu - poinformowali w piątek przedstawiciele szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości po sekcji zwłok kierowcy.

Żołnierz, który zabił 16 cywilów w Afganistanie opuścił w piątek amerykańskie więzienie w Kuwejcie, wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Trafi do wojskowego więzienia w bazie Fort Leavenworth w Kansas - podały amerykańskie media. Adwokat żołnierza kwestionuje informacje podawane o nim przez anonimowe źródła rządowe. Potwierdza tylko, że powodem jego czynu mógł być stres związany z przeciążeniem służbą na froncie.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zwrócił uwagę władzom Ukrainy, że znajdująca się w więzieniu była premier tego kraju Julia Tymoszenko powinna być leczona w "odpowiedniej dla stanu jej zdrowia placówce medycznej".

Taksówkarz z Bangkoku zwrócił złotą biżuterię wartą 450 tys. USD pozostawioną w jego taksówce przez pasażera. Znalezisko taksówkarz zgłosił co prawda dopiero po trzech dniach, ale szczęście pasażera i tak nie miało granic.

Walczący o urząd prezydenta Francji kandydat socjalistów Francois Hollande zarzucił w piątek kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że chce decydować w imieniu wszystkich Europejczyków. Zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa zablokuje ratyfikację paktu fiskalnego.

Duchowy przywódca Kościoła anglikańskiego, arcybiskup Canterbury Rowan Williams ogłosił, że w grudniu zamierza zrezygnować ze swoich obowiązków i objąć od stycznia 2013 r. funkcję wykładowcy w Magdalene College na University of Cambridge.

Porównywanie UE do ZSRR świadczy o kompletnym niezrozumieniu, czym jest demokracja - powiedziała w imieniu szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso jego rzeczniczka. To komentarz do aluzji premiera Węgier Viktora Orbana o unijnych biurokratach i sowieckich aparatczykach.

Austriacki skydiver i BASE Jumper Felix Baumgartner dokonał udanego skoku ze spadochronem z zawrotnej wysokości 21,8 km. To jednak tylko przygrywka, bo śmiałek latem zamierza pobić rekord świata i skoczyć z granicy kosmosu - z wysokości 37 km.