Minister obrony Ukrainy Mychajło Kowal zapowiedział, że ofensywa sił rządowych przeciwko separatystom na wschodzie kraju nie zatrzyma się, dopóty w regionie nie zapanuje "spokój i porządek". Kowal dodał też, że ukraińskie wojska "całkowicie oczyściły" z prorosyjskich bojowników część regionu. Rano szef grupy "Informacyjny Opór" Dmytro Tymczuk poinformował, że ukraińska straż graniczna zatrzymała dwie ciężarówki z bronią, które próbowały wjechać na Ukrainę od strony Rosji.

Pomiędzy władzami USA a ukrywającym się w Rosji Edwardem Snowdenem wywiązała się kłótnia za pośrednictwem mediów. Waszyngton twierdzi, że nie ma dowodów na to, aby były współpracownik NSA podczas służby kiedykolwiek wyrażał zaniepokojenie potencjalnie nielegalnymi działaniami szpiegowskimi. Snowden twierdzi, iż sugestie władz są manipulacją.

Po rozstaniu ze swoim partnerem masz prawo domagać się usunięcia wszystkich swoich intymnych zdjęć - orzekł w tym tygodniu niemiecki sąd. Sędziowie uznali, że prawo do prywatności ma większą wartość niż prawo własności. "Ubrane" zdjęcia partner może zachować.

Jean-Claude Juncker nie powinien zostać szefem Komisji Europejskiej - jego wybór na to stanowisko pogłębiłby frustrację mieszkańców Unii Europejskiej i niesłusznie wzmocnił kompetencje Parlamentu Europejskiego kosztem rządów narodowych - pisze "Financial Times".

Prywatna firma SpaceX należąca do miliardera Elona Muska zaprezentowała swój nowy pojazd kosmiczny. Dragon V2 ma transportować do siedmiu astronautów na międzynarodową stację orbitalną (ISS). Obecnie Amerykanie są zdani na rosyjską łaskę i nie mają własnych załogowych statków kosmicznych.

Firma Virgin Galactic, założona przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, poinformowała o podpisaniu porozumienia z władzami federalnymi USA, które umożliwi rozpoczęcie komercyjnych lotów z pasażerami na orbitę okołoziemską.

Władze Krymu ukarały grzywnami kilkudziesięciu Tatarów za udział w demonstracji 3 maja na granicy pomiędzy zaanektowanym przez Rosję półwyspem a lądową częścią Ukrainy. Jak powiedział lider tatarskiej społeczności Mustafa Dżemilew, łączna wysokość kar to 200 tys. dolarów.

Władimir Putin osiągnął szczyt popularności w ciągu ostatnich czterech lat - podało rosyjski ośrodek badawczy Centrum Lewady. 83 proc. Rosjan popiera politykę swojego prezydenta, gdy jeszcze w marcu, przed aneksją Krymu, poparcie sięgało 72 proc.

Szef amerykańskiej dyplomacji zadzwonił do swojego rosyjskiego odpowiednika. John Kerry wyraził obawę i zaniepokojenie doniesieniami o obecności "czeczeńskich bojowników" na wschodniej Ukrainie. Amerykanin wezwał też Siergieja Ławrowa, aby Rosja zaprzestała wspierać separatystów.