Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) poinformowała o wykryciu bakterii E. coli w mrożonym szpiku wieprzowym i wołowinie z dwóch zakładów w Polsce. - Zbadamy proces produkcji i każdą partię, którą te dwa zakłady będą wysyłały - zapewnił Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski.

Przerażające poparzenia, ludzie umierający od choroby popromiennej, morza ruin i wypalone na nich ludzkie "cienie" pozostawione przez osoby, które były kilkaset metrów od epicentrum eksplozji. Takie ujęcia nakręciły dwie ekipy filmowców - Japończyków i Amerykanów - dokumentujących skutki zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Skutki działania nowej "cudownej" broni były tak przerażające, że nagrania oznaczono, jako "ściśle tajne" i ukryto na dekady.

Wyspa Martha's Vineyard u wybrzeża stanu Massachusetts przez najbliższe dni będzie najpilniej strzeżonym miejscem w Stanach Zjednoczonych. To tam swój urlop spędza prezydent Barack Obama z rodziną. Mieszkańcy jednak nie są zadowoleni z przyjazdu głowy państwa.

Stany Zjednoczone zapowiedziały ponowne otwarcie kilkunastu swoich placówek dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, zamkniętych przed tygodniem z obawy przed atakiem terrorystycznym. Placówki mają wznowić pracę w niedzielę lub poniedziałek.

Lee Choon Hong - kobieta komik, specjalizująca się w satyrze na społeczeństwo Korei Północnej - została skazana na ciężkie roboty w obozie pracy po uwadze na temat rządów Kim Dzong Una. Nie jest pewne nawet co powiedziała, ale wiadomo, że w kopalni może spędzić nawet kilka miesięcy.

Hiszpańska i francuska policja we wspólnej operacji zlikwidowały ogromną siatkę przemytników, zajmującą się nielegalnym przerzutem chińskich obywateli do Europy i USA. W wyniku akcji zatrzymano łącznie 75 osób i skonfiskowano 81 sfałszowanych paszportów. Chińscy imigranci marzący o lepszym życiu płacili przemytnikom za podróż od 40 do 50 tysięcy euro.

Egipska telewizja państwowa podała informację, że za ostrzelanie czterech egipskich bojowników w egipskiej prowincji Północny Synaj odpowiada egipska armia. Wcześniej Reuters podał, że atak przeprowadził Izrael przy użyciu drona. Zginęło czterech członków islamistycznego ugrupowania zbrojnego Ansar Bajt al-Makdis w czasie przygotowywania się do wystrzelenia rakiet w kierunku Izraela.