"Morze ludzi" na rowerach

W stolicy Belgii po raz 11. obchodzono dzień bez samochodu. Jak poinformowały władze Brukseli tegoroczna edycja w stosunku do poprzedniego roku była szczególnie udana ze względu na wzrost liczby gości i uczestników wycieczek rowerowych.

Znaleziono 17 ciał ofiar gangów narkotykowych

Na jednej z farm w centralnej części Meksyku znaleziono w niedzielę 17 zmasakrowanych ciał - poinformowała prokuratura stanu Jalisco. Makabrycznego odkrycia dokonano w regionie, który jest areną krwawych walk między gangami narkotykowymi.

Trzech członków załogi ISS już na Ziemi

Po 123 dniach pobytu na orbicie trzech członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS - dwóch Rosjan i Amerykanin - jest już na Ziemi. Jak poinformowało centrum lotów kosmicznych w Moskwie kapsuła z astronautami wylądowała bezpiecznie na stepie w Kazachstanie w poniedziałek rano.

Benedykt XVI wrócił z wrzącego Bliskiego Wschodu

Papież Benedykt XVI powrócił w niedzielę wieczorem do Rzymu z trzydniowej podróży do Libanu. Papież udał się z lotniska do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie przebywa od początku lata.

"Iraccy bojownicy wspierają Asada". Skazany na śmierć wiceprezydent oskarża

Bagdad nieoficjalnie wspiera Asada - twierdzi ukrywający się w Turcji wiceprezydent Iraku, skazany w swoim kraju na śmierć. Przez iracką przestrzeń powietrzną Iran dostarcza pomoc syryjskiemu reżimowi, a tysiące bojowników z Iraku zabija niewinnych cywilów w Syrii - oskarża Tarik Haszimi w wywiadzie dla Reutera.

Kolejne ofiary metanolu w Czechach. "Źródło zatruć może pochodzić z Polski"

Mimo wprowadzenia prohibicji w Czechach nadal przybywa zatruć skażonym alkoholem. Policja nie może ustalić jego źródła. Czeskie media sugerują w niedzielę, że alkohol z dodatkiem metanolu, którym zatruło się dziesiątki Czechów, mógł pochodzić z Polski. - Ja te doniesienia medialne traktuje jako plotkę - mówi rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Oszczędny jak oligarcha. Wróg Putina tonie w długach

Nie lata już prywatnym samolotem, sprzedał posiadłość i luksusowy jacht. Mieszkający w Wielkiej Brytanii rosyjski oligarcha, Borys Bieriezowski, musi oszczędzać, bo jest zadłużony na ok. 130 mln funtów (ok. 220 mln dol.) - donosi tygodnik "Sunday Times".

Schwytali rabusia, który okradł leżącego na torach. Był recydywistą

Szwedzka policja aresztowała rabusia, który okradł leżącego na torach metra człowieka, zamiast mu pomóc. W schwytaniu mężczyzny pomogli mieszkańcy Sztokholmu, poruszeni sprawą. Incydent wywołał też debatę o wprowadzeniu prawa "dobrego Samarytanina" w kodeksie karnym, który nie przewiduje sankcji za nieudzielenie pomocy.

"Nie ma warunków do podpisania umowy Ukraina-UE"

Unia Europejska nie widzi obecnie warunków do podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso, którego wypowiedź cytują w niedzielę ukraińskie media.

Częściowa prohibicja po zatruciach w Czechach

Ministerstwo Zdrowia przestrzega przed konsumpcją jakiegokolwiek alkoholu pochodzącego z Czech, a Główny Inspektor Sanitarny wprowadził zakaz sprzedaży wysokoprocentowych trunków wyrabianych w Czechach. W ostatnich dniach z powodu zatrucia alkoholem metylowym zmarło tam 19 osób, a dziesiątki trafiły do szpitali.

Izraelski przewoźnik wstrzymuje loty do Kairu

Izraelski przewoźnik lotniczy El Al ogłosił, że wstrzymuje loty do Kairu. To pierwsza taka decyzja od czasu podpisania traktatu pokojowego z Egiptem w 1979 roku. Powodem ma być obawa o bezpieczeństwo pasażerów.

Jechali na targ. Zabiła ich bomba

14 wieśniaków jadących ciężarówką na targ w północnym rejonie Pakistanu, poniosło zginęło w wybuchu bomby podłożonej na skraju drogi - poinformowała policja.

Iran potwierdza: Nasze siły specjalne są w Syrii

- Członkowie elitarnej jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, sił Al-Kuds, przebywają w Syrii i Libanie. Działają tam jako "doradcy" - ogłosił w niedzielę dowódca Strażników Rewolucji generał Mohamed Ali Dżafari.

"Musimy zaludnić Marsa"

- Ludzkośc powinna skupić się na zaludnianiu nowej planety. Tak jak kiedyś ze starej Europy ruszyli na podbój nowego kontynentu, Ameryki (...) To kolejny etap rozwoju naszego gatunku - uważa Łukasz Wilczyński z The Mars Society, które od 1998 r. zajmuje się promocją misji na Czerwoną Planetę.

"Pierwsza dama" Czerwonych Khmerów na wolności

Ieng Thirith, najwyższa rangą kobieta w kierownictwie Czerwonych Khmerów, wyszła w niedzielę na wolność, gdyż pogarszający się stan zdrowia wyklucza jej udział w procesie - poinformował działający pod egidą ONZ trybunał ds. ludobójstwa w Kambodży.

Rosja nie jest "nierozerwalnie związana" z Asadem

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow oświadczył, że Rosja nie jest "nierozerwalnie związana" z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem i jest gotowa zaakceptować wszelką decyzję podjętą przez Syryjczyków.

"Japonio wynoś się z Chin!". Spór o bezludne wyspy się zaostrza

Niedziela była drugim dniem antyjapońskich demonstracji w chińskich miastach. Protesty trwają nieprzerwanie, odkąd Tokio ogłosiło, że odkupiło od prywatnych właścicieli wyspy, do których prawa rości sobie chiński rząd. Protestujący rzucali butelkami w policyjne oddziały ochraniające placówkę.

Łukaszenka z Putinem o tym, skąd się biorą imigranci

Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka spotkali się w Soczi nad Morzem Czarnym, by rozmawiać o budowanej wspólnie na Białorusi elektrowni atomowej, handlu i imigrantach, którzy - jak stwierdził Łukaszenka - przedostają się przez oba kraje na Zachód i "nie wiadomo, jakie są tego przyczyny".

Izrael ostrzegał pokazując przykład Warszawy. USA "chowały głowę w piasek"

"Izraelscy dyplomaci przez całe miesiące zwracali USA uwagę na radykalizujące się nastroje w krajach arabskich, ale Waszyngton chował głowę w piasek i usprawiedliwiał działania nowych władz w krajach takich jak Tunezja i Egipt" - pisze wydawany w Jerozolimie dziennik "Haarec" w swoim internetowym wydaniu. Izraelczycy niepokojące znaki widzieli m.in. w odwołaniu tunezyjskiej ambasador z Warszawy i powołaniu w jej miejsce mężczyzny.