Wychodząc na akcję uniósł synka i powiedział: "Tatuś Cię kocha". Strażak z Teksasu zaginął

Morris Bridges, strażak z West w Teksasie, gdzie w środę doszło do wybuchu w fabryce nawozów sztucznych, nie odnalazł się po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań. Przed wyjściem z domu i wyruszeniem do fabryki, gdzie zauważono pożar, pożegnał się z rodziną. Kilkanaście minut później wielka eksplozja zrównała z ziemią całe sąsiedztwo. - Synek pyta o tatę. Nie wiem, co mam mu powiedzieć - powiedziała Reutersowi żona poszukiwanego.

Śledztwo trwa. Obama: wiele pytań wciąż wymaga odpowiedzi

Wiele pytań wciąż wymaga odpowiedzi - powiedział prezydent Barack Obama po zakończonej sukcesem policyjnej obławie, w której schwytano drugiego z podejrzanych o zorganizowanie zamachu w Bostonie. - Zamknęliśmy ważny rozdział tej tragedii - dodał prezydent, gratulując funkcjonariuszom policji i FBI aresztowania 19-letniego Dżochara Carajewa. Jego starszy brat Tamerlan zginął kilkanaście godzin wcześniej w czasie strzelaniny.

"Mamy go!" Carnajew pojmany po strzelaninie. Zatrzymane kolejne trzy osoby

Dżochar Carnajew został aresztowany przez policję w miasteczku Watertown po trwającej prawie dobę obławie w czasie której wcześniej został zastrzelony jego starszy brat - Tamerlan. Policja podejrzewa, że są oni odpowiedzialni za zamach w Bostonie podczas maratonu, kiedy zginęły trzy osoby, a 176 zostało rannych.

Maduro zaprzysiężony. Nie obyło się bez incydentów

Nicolas Maduro, który wygrał wybory nieznaczną przewagą głosów, został w piątek zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym na nowego prezydenta Boliwariańskiej Republiki Wenezueli. Zastąpił na tym stanowisku zmarłego niedawno Hugo Chaveza.

Jest decyzja. Dreamlinery mogą wracać na niebo

Dreamlinery dostały "zielone światło". Federalna Administracja Awiacji oficjalnie zaakceptowała propozycję przebudowy systemu elektrycznego Boeingów 787. Każdy z 50 uziemionych trzy miesięcy temu samolotów będzie musiał teraz przejść drobną przebudowę i będzie mógł wrócić do latania.

List do prezydenta Niemiec jednak nie zawierał materiału wybuchowego

W podejrzanym liście do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka nie było wbrew początkowym przypuszczeniom materiału wybuchowego - poinformowała rzeczniczka Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA w piątek, po zbadaniu zawartości przechwyconej przesyłki. Saperzy zdetonowali list w parku okalającym siedzibę prezydenta w Berlinie.

Przełom na Bałkanach. Serbia i Kosowo znormalizują stosunki

Serbia i Kosowo doszły do porozumienia ws. normalizacji swoich stosunków - potwierdził w piątek komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele. Dodał, że w poniedziałek ministrom państw UE przedstawione zostaną rekomendacje ws. zbliżenia Serbii i Kosowa z Unią.

"Pjongjang nadal więcej szczeka niż gryzie". Naukowiec sugeruje atomowy atak statkiem

Po serii sprzecznych sygnałów od władz USA na temat potencjału jądrowego Korei Północnej, głos zabrał prawdopodobnie najwięcej wiedzący na ten temat naukowiec, Siegfried Hecker. Jego zdaniem Pjongjang potrzebuje jeszcze serii testów nuklearnych aby móc zbudować głowice rakietowe, ale sugeruje, że Koreańczycy z Północy mogą potajemnie przeszmuglować bombę atomową do Korei Południowej.

Budynek jak muszla małża. "Wygrał, bo to śmiały projekt"

Stanął na pustyni w Abu Zabi i zachwycił nie tyle wielkością, co kształtem. Wieżowiec Aldar wygląda jak olbrzymia muszla małża, która zamiast w skorupie, zamknięta jest w lśniącym szkle. - To architektura imponująca zarówno z bliska, jak i daleka, która kwestionuje tradycyjne podejście do budowy obiektów z dachem. I za tę śmiałość wizji została nagrodzona - oceniło jury konkursu A' Design Award.

Personel Lufthansy zastrajkuje. Paraliż na 8 lotniskach

Związek zawodowy Verdi zapowiedział na poniedziałek całodniowy strajk ostrzegawczy personelu naziemnego największych niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Oferowany przez kierownictwo koncernu wzrost płac nie zadowala pracowników.

Korea Południowa bliżej broni jądrowej? "To poważny błąd"

USA i Korea Płd. negocjują nowe porozumienie o współpracy nuklearnej. Przewiduje ono zgodę na wzbogacanie uranu i przetwarzanie paliwa nuklearnego przez Seul. Podpisanie umowy "osłabiłoby bezpieczeństwo międzynarodowe" - alarmuje "New York Times".

Wenezuela zweryfikuje wyniki wyborów prezydenckich

Wenezuelska Państwowa Komisja Wyborcza (CNE) skontroluje potwierdzenia oddania głosu, które nie zostały sprawdzone po niedzielnych wyborach prezydenckich. Z 54 proc. głosów zwycięzcą ogłoszono Nicolasa Maduro.

Włochom szkoda pieniędzy, będą rodzić w Słowenii

Z powodu małej liczby urodzeń miasto Gorizia na północy Włoch prawdopodobnie zamknie oddział położniczy. Na mocy porozumienia o transgranicznych porodach, ciężarne kobiety będą wysyłane do kliniki w Słowenii.

Władze zadowolone z misji Kwaśniewskiego. Opozycja mniej

Władze Ukrainy pozytywnie przyjęły decyzję o przedłużeniu misji obserwacyjnej b. prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego i b. szefa Parlamentu Europejskiego Pata Coxa w ich kraju. Przedstawiciele opozycji ostrzegli, że misja może być wykorzystana wbrew zamiarom jej uczestników.

"Tchórzostwo zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem"

Amerykańskie media krytykują odrzucenie przez Senat ustawy o kontroli nabywców broni palnej, wspieranej przez 90 proc. Amerykanów. "Uśmiercili ustawę, ulegając lobby producentów broni", "tchórzostwo zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem" - głoszą komentarze.

Znów afera z memorandum gazowym. Teraz na Litwie

Najpierw premier powiedział, że nie ma żadnego memorandum. Dwa dni później przyznał, że taki dokument jest, ale "nie ma mocy wiążącej". Jednocześnie nie wykluczył, że niektóre jego zapisy są jednak brane pod uwagę. Opozycja już atakuje rząd za zakulisowe rozmowy z Rosją, które mogą osłabić bezpieczeństwo energetyczne Litwy.

Szefowa MFW zostanie przesłuchana. "To normalne"

- Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde potwierdziła w czwartek, że zostanie w maju przesłuchana przez francuski sąd w związku z ugodą finansową na korzyść biznesmena i byłego socjalistycznego ministra Bernarda Tapie. Wcześniej informowały o tym media.

Chińskie stocznie masowo budują okręty. Rośnie nowa morska potęga

Chińska flota jest obecnie w trakcie gwałtownej rozbudowy, której skala jest niewyobrażalna dla sił zbrojnych państw zachodnich. W stoczniach jednocześnie budowane jest kilkadziesiąt okrętów. Tymczasem najpotężniejsza flota świata, czyli US Navy, która od dekad jest niepodzielnym hegemonem oceanów, ma problemy z pieniędzmi.

Podejrzana substancja w biurze marynarki. To nie rycyna

Podejrzaną substancję znaleziono w biurze pocztowym amerykańskiej marynarki wojennej w Arlington w stanie Wirginia na przedmieściach Waszyngtonu - podały w czwartek władze wojskowe. Na wszelki wypadek ewakuowano cały personel. Wszczęto śledztwo w tej sprawie. Po kilku godzinach okazało się, że nie jest to trucizna.