- Gdyby znalazły się u nas dwie ciężkie brygady krajów NATO byłby usatysfakcjonowany i szczęśliwy - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w Weimarze. Kilka godzin później w Warszawie premier Donald Tusk stwierdził, że wzrost sił NATO w Polsce uznajemy za "niesatysfakcjonujący".

Kanclerz Angela Merkel odwiedziła liceum w Berlinie, gdzie spotkała się z uczniami, wśród których było wielu Polaków. Jeden z nich nie omieszkał wykorzystać sytuacji i zrobił sobie "słitfocię" z najpotężniejszą kobietą świata.

Niezidentyfikowany samolot bezzałogowy rozbił się na południowokoreańskiej wyspie Baeknyeong w pobliżu granicy morskiej z Północą. Wojsko Korei Południowej rozbiera maszynę na części pierwsze w celu ustalenia jej pochodzenia. Miano w niej odkryć między innymi technologie chińskie i japońskie.

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oznajmił, że Sojusz nie zaobserwował redukcji liczby wojsk rosyjskich rozmieszczonych nad ukraińską granicą. - Niestety, nie mogę potwierdzić, że Rosja wycofuje swoje wojska. Nie widzimy tego - powiedział Duńczyk.

Nad Bałtykiem i Litwą rozpoczynają się ćwiczenia lotnictwa Sojuszu Północnoatlantyckiego i Szwecji. Wezmą w nich udział między innymi amerykańskie myśliwce F-15 i szwedzkie JAS-39 Gripen. Ćwiczenia są zorganizowane w ramach misji NATO Air Policing, czyli patrolowania przestrzeni powietrznej państw bałtyckich przez maszyny Sojuszu.

Kryzys ukraiński i rosyjska inwazja na Krym zatrzęsły dotychczasowym porządkiem świata i mogą przynieść jeszcze poważniejsze przetasowania. Oto 10 przygotowanych przez agencję Reutera przykładów tego, jak polityka Władimira Putina wpływa na światową politykę.

Amerykański wywiad notorycznie oszukiwał władze i opinię publiczna co do programu brutalnych przesłuchań domniemanych terrorystów - oznajmił Komitet ds. Wywiadu w Senacie USA. CIA miała ukrywać brutalność swoich metod, przerysowywać znaczenie przesłuchiwanych i kłamać, że cenne informacje zostały uzyskane podczas tortur.

- Wszedł na chwilę i zaraz wyszedł. Od razu zaczął strzelać po ludziach. Dzięki Bogu, że mamy tylko trzech postrzelonych - tak Andrij Gabrow, wiceszef ochrony Majdanu, opisał sprawcę poniedziałkowej strzelaniny w okolicy kijowskiego Majdanu Niezależności. Milicja całą noc pilnowała hotelu "Dnipro", kwatery głównej Prawego Sektora, nacjonalistycznego ugrupowania, którego członek miał strzelać w Kijowie. Rano członkowie PS opuścili hotel bez broni. Razem z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wyjechali do jednego z podmiejskich obozów.