Pożar na rosyjskim okręcie atomowym

Na atomowym okręcie podwodnym Tomsk, stojącym w stoczni niedaleko Władywostoku, wybuchł pożar - poinformowały rosyjskie agencje prasowe. Według oficerów floty wojennej, nie ma zagrożenia radioaktywnym skażeniem.

Strefa Kaesong ponownie otwarta

Południowokoreańscy pracownicy strefy Kaesong wrócili w poniedziałek do pracy w kompleksie, po pięciu miesiącach przerwy. Strefa, będąca symbolem współpracy pomiędzy Północą i Południem, pozostawała zamknięta z powodu napięć na Półwyspie Koreańskim.

Spowiedź dziennikarki molestowanej seksualnie. "Kiedy ustanie cisza, która zniszczyła tyle rodzin?"

Skazanie na karę śmierci sprawców brutalnego gwałtu i zabójstwa 23-latki po raz kolejny wywołało w Indiach pełną emocji debatę na temat bezpieczeństwa kobiet w tym kraju. Korespondentka BBC podkreśla jednak, że podczas gdy studentka została zaatakowana przez nieznajomych, 90 proc. ofiar przemocy seksualnej zna jej sprawców. Tematem tabu wciąż pozostaje fakt, że często są to członkowie rodzin ofiar. Aby złamać zmowę milczenia, dziennikarka zdecydowała się opowiedzieć własną poruszającą historię.

Uciekli z Syrii, chcą żyć normalnie. "Nie mamy nic, a za wszystko trzeba płacić"

Oficjalnie jest ich 750 tysięcy, nieoficjalnie grubo ponad milion. Nie mają za co żyć, dorośli nie mają pracy, dzieci nie mogą chodzić do szkół. Coraz więcej uciekinierów z Syrii koczuje w przejściowych obozach w Libanie. W prowizorycznych warunkach, utrzymują się dzięki pomocy organizacji międzynarodowych i wolontariuszy - także z Polski.

Kerry i Hague u prezydenta Francji. "Musimy zachować opcję militarną"

Prezydent Francji Francois Hollande przyjmie w poniedziałek rano szefów dyplomacji USA i Wielkiej Brytanii Johna Kerry'ego i Williama Hague'a, by omówić kwestię broni chemicznej Syrii - poinformował w niedzielę Pałac Elizejski. W niedzielnym wystąpieniu telewizyjnym Hollande podkreślił, że oczekuje rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. Syrii, zawierającej groźbę sankcji, jeśli Damaszek nie zastosuje się do ustaleń dotyczących likwidacji syryjskiej broni chemicznej.

GROM i SKW w afgańskim parlamencie. Podziękowania za uwolnienie Fariby Kakar

- Rola wojsk polskich była tutaj nie bez znaczenia, bo cała rzecz działa się na terenie prowincji Ghazni - mówił w TVN24 gen. Janusz Nosek, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego o akcji uwolnienia afgańskiej deputowanej, w której brali udział żołnierze z GROM i SKW. Afgański parlament w niedzielę oficjalnie podziękował Polakom za tę akcję.

Wierni krytykują biskupa za rozrzutność. On chce pokazać rachunki

Despotyzm i rozrzutność, to główne zarzuty wiernych kierowane pod adresem biskupa Limburga (Niemcy) Franza-Petera Tebartza-van Elsta. Duchowny zapowiedział w niedzielę, że przedstawi wszystkie rachunki dotyczące budowy swojej nowej rezydencji, o której w ostatnim czasie zrobiło się nad Renem bardzo głośno.

Aung San Suu Kyi dla TVN24: Powinniśmy się trenować w pojednaniach, a nie potępieniach

Symbol walki o demokrację, legenda oporu wobec dyktatury w Birmie i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla - nie tylko ikona polityki, ale i popkultury, o której śpiewał Bono. Borykała się z kilkunastoletnim aresztem domowym i dekadami prześladowań. Aż do kwietnia 2012 r., kiedy jako liderka partii opozycyjnej zasiadła w parlamencie. Aung San Suu Kyi w pierwszym od roku telewizyjnym wywiadzie, w TVN24 opowiada o walce o demokratyczną Birmę.

Eksperci: Izrael ma 80 głowic jądrowych i jest "usatysfakcjonowany"

Między 1967 a 2004 r. Izrael produkował średnio trzy głowice atomowe rocznie. Obecnie arsenał tego kraju składa się z 80 głowic i wystarczającej ilości materiału rozszczepialnego, aby uzbroić od 115 do 190 dodatkowych głowic - wskazuje raport ekspertów, opublikowany w "Bulletin of the Atomic Scientists". Zdaniem autorów raportu, Izrael zdecydował się zawiesić rozbudowę arsenału w 2004 r., bo jest "usatysfakcjonowany" jego obecnym kształtem.

"Nie sądzę, aby Putin podzielał nasze wartości". Obama odpiera krytykę ws. Syrii

Choć amerykańska polityka w sprawie Syrii mogła w ostatnim czasie sprawiać wrażenie "chaotycznej i nieskoordynowanej", przyniosła oczekiwane rezultaty - podkreślił prezydent USA Barack Obama w najnowszym wywiadzie dla stacji ABC. To jego pierwsza wypowiedź po ogłoszeniu porozumienia między Rosją a USA ws. zniszczenia syryjskiej broni chemicznej. Obama skomentował też artykuł Władimira Putina w "New York Timesie". - Zimna Wojna się skończyła. To nie jest konkurs między USA a Rosją - podsumował.

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

W wieku 112 lat zmarł w Grand lsland w stanie Nowy Jor Salustiano Sanchez Blazquez - poinformował w sobotę dziennik "Buffalo News". Według Księgi rekordów Guinnessa, Blazquez był od kilku miesięcy najstarszym mężczyzną na świecie.

Syria dziękuje Rosji za pakt z USA. "Pozwoli uniknąć wojny"

Syria z zadowoleniem przyjęła w niedzielę porozumienie o zniszczeniu jej broni chemicznej podpisane przez Rosję i USA - powiedział minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar. - To zwycięstwo, które pomoże uniknąć wojny przeciwko Syrii - podkreślił Hajdar.

Porwany przez syryjskich rebeliantów przerywa milczenie. "Dawali nam resztki swojego jedzenia"

Spędził w syryjskiej niewoli 152 dni. W tym czasie przeżył dwie fałszywe egzekucje, doświadczył głodu, upokorzenia i strachu. - Byłem zakładnikiem w zdradzonej przez rewolucję Syrii, która stała się własnością bandytów, krajem gdzie zatriumfowało zło - mówi w wywiadzie dla "La Stampa" Domenico Quirico, włoski dziennikarz porwany w kwietniu przez syryjskich przez rebeliantów.

Najszczęśliwsi ludzie świata żyją w Danii. Polska na 51. miejscu

Polacy znaleźli się na 51. miejscu wśród najbardziej szczęśliwych krajów na świecie - to wynik rankingu, który przygotowało ONZ. Nasi sąsiedzi - Czesi, Słoweńcy i Słowacy - znacznie wyprzedzili nas w zestawieniu, za to wygraliśmy m.in. z Rosjanami i Chorwatami. Najszczęśliwsi na świecie są mieszkańcy Danii, a najmniej zadowoleni żyją w Togo.

Kolejna ofiara "terroru w sieci"? 12-latka popełniła samobójstwo

12-letnia Rebecca Ann Sedwick popełniła samobójstwo w fabryce cementu w Lakeland na Florydzie. Na jej profilach w serwisach Instagram i Ask.fm odnaleziono wpisy z obelgami i groźbami. - Nie ma żadnych wątpliwości, że Rebecca był terroryzowana w sieci - mówi szeryf Grady Judd.

Japonia bez energii z atomu. Wyłącza ostatni reaktor

W Japonii w niedzielę o godzinie 16.40 (9.40 czasu polskiego) rozpoczęto proces wyłączania ostatniego reaktora jądrowego. Reaktor ten, nr 4 o mocy 180 MW, działał w elektrowni Ohi w prefekturze na zachodzie kraju - poinformował rzecznik operatora Kansai Electric Power (KEPCO).

Porozumienia ws. syryjskiej broni. "Ważny krok" czy "ślepa uliczka"?

Sekretarz generalny NATO z zadowoleniem przyjął rosyjsko-amerykańskie porozumienie w sprawie syryjskiej broni chemicznej. - To porozumienie może otworzyć drogę do pokojowego zakończenie konfliktu - oświadczył w sobotę wieczorem w Brukseli Anders Fogh Rasmussen. Innego zdania są wpływowi amerykańscy senatorowie John McCain i Lindsey Graham, którzy twierdzą, że to "początek dyplomatycznej ślepej uliczki".

Obama zadowolony z porozumienia, ale dalej gotowy do interwencji w Syrii

Prezydent USA Barack Obama wyraził zadowolenie z zawartego w Genewie porozumienia pomiędzy szefami dyplomacji USA i Rosji ws. syryjskiej broni chemicznej. Zaznaczył jednocześnie, że w dalszym ciągu - w przypadku porażki planu zniszczenia rezerw broni - Stany Zjednoczone nadal są gotowe do ewentualnej interwencji w Syrii.