Kubańczyk wyleczony z eboli opuścił Szwajcarię

43-letni Felix Baez Sarria, kubański lekarz internista, który zaraził się wirusem w Sierra Leone i był z sukcesem leczony w specjalistycznym szpitalu w Genewie, odleciał w sobotę do kraju - poinformowały źródła szpitalne.

Dziennikarz z USA i nauczyciel z RPA zabici w Jemenie. "Barbarzyńskie morderstwo"

Zakładnicy - amerykański dziennikarz Luke Somers i nauczyciel z RPA Pierre Korkie - zostali zabici przez terrorystów podczas próby uwolnienia z rąk Al-Kaidy w Jemenie. Prezydent Barack Obama nazwał śmierć Amerykanina "barbarzyńskim morderstwem". Zagroził, że ci, którzy będą szkodzić obywatelom USA "poczują ramię amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości".

To będzie parada, jakiej jeszcze nie było. Rosjanie zaprezentują swoje tajne czołgi

Zaplanowana na maj 2015 roku parada zwycięstwa w Moskwie będzie najprawdopodobniej największą i najważniejszą od rozpadu ZSRR. Nie z powodu okrągłej 70. rocznicy pobicia III Rzeszy, ale ze względu na rozmach i to, co przetoczy się po Placu Czerwonym. Jest już pewne, że Rosjanie pokażą swoje nowe, jeszcze tajne czołgi oraz wozy opancerzone. Od razu po kilkanaście sztuk.

Niemcy w 2016 roku obejmą przewodnictwo OBWE

Niemcy obejmą w 2016 r. przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) - jednomyślnie postanowili w piątek w Bazylei przedstawiciele wszystkich 57 krajów członkowskich.

Hiszpanie zaostrzają walkę z korupcją

Wobec nasilenia zjawisk korupcyjnych w kraju hiszpański rząd postanowił znacznie skrócić dopuszczalny czas trwania dochodzeń i procesów sądowych w tych sprawach. Powinny być skrócone do sześciu miesięcy, a w bardziej skomplikowanych przypadkach - do półtora roku.

ONZ: koszty ocieplenia klimatu będą wyższe niż oczekiwano

Koszty ocieplenia klimatu będą dla biednych krajów wyższe niż przewidziano. Do roku 2050 mogą one wynieść nawet 500 mld dol. - głosi raport Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP). Według wcześniejszych prognoz UNEP koszty związane z dostosowaniem się biednych krajów do coraz wyższych temperatur miały wynieść między 70 a 100 mld dol.

Saryusz-Wolski: chciałbym, by Mistrale zostały przekazane Ukrainie

Nawet gdyby Francuzi dostarczyli Mistrale Rosji, to formalnie byliby w porządku, bo unijne embargo nie obejmuje kontraktów wstecznych - oświadczył w programie "Świat" w TVN24 BiŚ Jacek Saryusz-Wolski, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Stwierdził, że on sam, gdyby to od niego zależało, przekazałby okręty Ukrainie.

Izrael wprowadzi sądy dla nieletnich w Palestynie

Rząd izraelski wprowadzi na palestyńskich terytoriach okupowanych podobne zasady sądzenia nieletnich, jak w Izraelu. Ma to przynieść palestyńskim nieletnim m.in. tę poprawę, że czas zatrzymania w areszcie zostanie skrócony z tygodnia do 24 godzin.

20 nalotów w trzy dni. Ataki na bunkry islamistów

Siły powietrzne międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych przeprowadziły od środy 20 nalotów na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku - poinformowało w piątek amerykańskie Centralne Dowództwo (CENTCOM).

Syryjskie wojsko otoczone przez dżihadystów

Oddziały dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) osaczyły w piątek z kilku stron Dajr az-Zaur, ważną bazę lotnictwa rządowego w prowincji o tej samej nazwie na wschodzie Syrii. Obrońcy przygotowali się do oblężenia, kopiąc okopy wokół bazy.

Nie żyje Fabiola, królowa Belgów. Miała 86 lat

Urodzona jako Fabiola de Mora y Aragon 11 czerwca 1928 r. w Madrycie w arystokratycznej rodzinie, poślubiła Baudouina w grudniu 1960 roku. Ta piąta królowa Belgów od nagłej śmierci małżonka w roku 1993 pozostawała w cieniu króla Alberta II i jego żony Paoli. Albert, młodszy brat Baudouina, objął tron po jego śmierci na zawał serca.

Izraelska prawica mocna, ale Netanjahu osłabiony

Sondaż przed wyznaczonymi na 17 marca przedterminowymi wyborami w Izraelu, którego wyniki ogłosił w piątek dziennik "Maariw", daje pewne zwycięstwo siłom prawicy i skrajnym nacjonalistom, ale wskazuje na osłabioną pozycję premiera Benjamina Netanjahu.

Coraz więcej obywateli UE walczy u boku dżihadystów

Coraz więcej obywateli krajów Unii Europejskiej udaje się w strefy objęte konfliktami, aby walczyć po stronie dżihadystów w Syrii czy Iraku - powiedział w Brukseli unijny koordynator ds. walki z terroryzmem Gilles de Kerchove.

Niezależna telewizja musi wynieść się ze studia

W poniedziałek 8 grudnia niezależna rosyjska telewizja Dożd musi wynieść się ze swojej tymczasowej siedziby. Serwisy informacyjne i audycje będą nadawane z należących do dziennikarzy mieszkań, zamienionych na tymczasowej studia. Wszystko przez rosyjski urząd odpowiedzialny za kontrolę nad mediami - Roskomnadzor, który zarzuca prywatnej stacji nielegalną zmianę adresu.

Atak na Grozny to dopiero początek? "Widać, że separatyści mają strategię działania"

14 policjantów zginęło, a 36 osób zostało rannych podczas ataku terrorystów na Grozny, do którego doszło w nocy 4 grudnia - poinformowało rosyjskie MSW. Zginął też cywil przebywający w spalonym Domu Prasy, w którym zabarykadowali się napastnicy. Szef rosyjskiego MSZ skrytykował tymczasem niektórych ukraińskich polityków, którzy poparli atak terrorystów na stolicę Czeczenii.

Szpica NATO: Batalion gotowy w dwa, trzy dni. Brygada w tydzień

W ramach Sił Odpowiedzi NATO w 2017 r. ma zostać wydzielona brygada gotowa w ciągu 5-7 dni do przerzutu do dowolnego państwa Sojuszu, w tym batalion w 2-3-dniowej gotowości. Oprócz tego dwie brygady gotowe w ciągu 30 i 45 dni - poinformował wicepremier Tomasz Siemoniak.

Polski "cud" w oczach świata. Agencje informacyjne piszą o Adasiu

Dramatyczna historia dwuletniego chłopczyka z Polski pojawiła się w wielu zagranicznych portalach. Głównie za sprawą depesz agencji prasowych, które donoszą o losach Adasia. Relacje podkreślają medyczną wyjątkowość całej historii i to, że dziecko udało się uratować ze skrajnego wychłodzenia.