Eksplozje nastąpiły, gdy dzieci wychodziły ze szkoły

Co najmniej 18 ludzi, w tym dziesięcioro dzieci, zginęło w podwójnym zamachu z użyciem samochodu pułapki w pobliżu szkoły w mieście Hims, w zachodniej Syrii - podało związane z opozycją Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Ok. 50 ludzi zostało rannych.

Putin: nie zamierzamy ograniczać dostępu do internetu

Rosja nie rozważa ograniczania krajowym użytkownikom dostępu do internetu - powiedział prezydent Władimir Putin. Podkreślił, że od wybuchu kryzysu na Ukrainie zaobserwowano drastyczne zwiększenie liczby ataków na rosyjskie domeny internetowe.

"Kampania dyskredytowania" księdza Bergoglia

Ksiądz Jorge Bergoglio jako były prowincjał jezuitów w Argentynie padł ofiarą dyskredytowania jego reputacji i ośmieszania - wynika z biografii papieża Franciszka, wydanej w jego ojczyźnie. Podkreślono w niej, że spotkała go kara ze strony nowych przełożonych.

Aresztowania sympatyków protestów w Hongkongu

Chińskie władze zatrzymały w ostatnich dniach co najmniej kilkanaście osób, które w internecie wyrażały poparcie dla prodemokratycznych demonstrantów w Hongkongu lub planowały się do nich przyłączyć - poinformowali w środę obrońcy praw człowieka.

"Kurdowie widzieli ciała". Kolejne naloty Amerykanów

Siły powietrzne USA przeprowadziły w środę kolejne ataki na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) oblegających syryjskie miasto Ajn al-Arab - poinformowały źródła kurdyjskie i Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nalotów dokonano wyjątkowo za dnia.

Na Krymie znikają Tatarzy. Dżemilew: Rosjanie wywieźli mojego syna

Lider Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że jego aresztowany w maju syn stał się politycznym zakładnikiem Kremla. Dżemilew poinformował, że władze przetransportowały więźnia z półwyspu na terytorium Rosji. W ostatnich tygodniach znacząco wzrosła presja wywierana na Tatarów przez rosyjskie władze Krymu.

Kaliningrad: ćwiczenia rakietowe. Kaukaz: ćwiczenia wojsk chemicznych

Rosyjskie wojsko szkoli się nad Bałtykiem, na Kaukazie, w Azji. Dzisiaj Flota Bałtycka zaczęła ćwiczenia rakietowe w obwodzie kaliningradzkim, a w bazie rosyjskiej w Armenii ruszyły ćwiczenia wojsk obrony radiacyjnej, biologicznej i chemicznej. Wczoraj w pobliżu Kazachstanu rozpoczęły się ćwiczenia zgrupowania wojsk jądrowych.

Rosja militaryzuje Arktykę. Dwie brygady do 2017 roku

Do 2017 roku zostanie sformowane nowe dowództwo Północ - poinformował gen. Oleg Saliukow. W jego skład wejdą dwie arktyczne brygady. To tylko jeden z wielu elementów rozbudowy militarnego potencjału Rosji na Dalekiej Północy.

Dwa zamachy samobójcze dzień po podpisaniu paktu z USA

Co najmniej sześć osób zginęło, a 15 zostało rannych w środę rano w dwóch zamachach samobójczych w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowała afgańska policja, zastrzegając, że jest to wstępny bilans ofiar. Do ataku przyznali się talibowie.

"Jestem poetą, nie politykiem". Ostatnia mowa oskarżonego o ludobójstwo Karadżicia

Bez jego osądzenia proces pokojowy w byłej Jugosławii nigdy nie zostanie w pełni zakończony. Schwytany w 2008 r. po ponad 12 latach ukrywania się, Radovan Karadżić ma wygłosić w środę mowę obronną w procesie przed Trybunałem w Hadze. Były lider bośniackich Serbów oskarżony jest o ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne. Będzie zapewne dowodził swej niewinności. Przecież zwykł mawiać o sobie: "jestem poetą, a nie politykiem".

Niemieccy ochroniarze znęcali się nad uchodźcami

Pracownicy prywatnej agencji ochrony mieli znęcać się na uchodźcami w ośrodku dla azylantów w Burbach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo przeciwko czterem strażnikom pracującym w tym ośrodku.

Cameron: wyjście z UE nie złamałoby mi serca

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział we wtorek w wywiadzie dla radia BBC, że wyjście jego kraju z UE nie złamałoby mu serca, ponieważ nie jest zanadto przywiązany do tej relacji, która nie najlepiej służy interesom Brytyjczyków.

Pierwszy przypadek eboli w USA

W Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano pierwszy przypadek wirusa ebola - poinformowało we wtorek amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (CDC), nie podając jednak więcej szczegółów.

Demonstranci nie składają parasolek. Co z Hongkongiem zrobi Pekin?

Uczestnicy prodemokratycznych protestów w Hongkongu nie zamierzają się poddawać. W środę Chiny obchodzą święto narodowe z okazji 65. rocznicy proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej. Korzystając z wolnego od pracy dnia, do pozostających od kilku dni na ulicach mieszkańców dołączają kolejni.

Pierwsze brytyjskie naloty w Iraku. "Oba ataki były udane"

Brytyjskie lotnictwo przeprowadziło pierwsze bombardowania pozycji Państwa Islamskiego w Iraku - poinformował we wtorek brytyjski minister obrony Michael Fallon. W piątek brytyjski parlament wyraził zgodę na ataki z powietrza przeciwko dżihadystom.

Głos Francji ws. Hongkongu. "Śledzi rozwój wydarzeń"

MSZ Francji "śledzi rozwój wydarzeń w Hongkongu" i przypomina, że Francji leży na sercu prawo ludności do organizowania pokojowych manifestacji - powiedział we wtorek rzecznik resortu Romain Nadal, odnosząc się do prodemokratycznych protestów w Hongkongu.

Pakt USA z Afganistanem. Obama: to historyczna chwila

Prezydent Barack Obama jako historyczne ocenił podpisanie we wtorek przez USA i Afganistan dwustronnego paktu o bezpieczeństwie, który umożliwia pozostawienie w Afganistanie po roku 2014 niewielkiego kontyngentu wojsk amerykańskich.