Kolejne zatrzymania podejrzanych o terroryzm. Teraz w Atenach

Co najmniej cztery osoby zostały zatrzymano w sobotę w Atenach w ramach śledztwa ws. komórki terrorystycznej w Belgii, która została rozbita podczas przeprowadzonej w czwartek operacji sił specjalnych - poinformowały greckie źródła policyjne.

Protesty przeciwko karykaturom Mahometa. Są zabici

Co najmniej pięć osób poniosło w sobotę śmierć podczas protestów w stolicy Nigru Niamey przeciwko karykaturom Mahometa we francuskim tygodniku satyrycznym "Charlie Hebdo". Demonstranci starli się z policją, podpalali kościoły i splądrowali siedziby francuskich firm.

Mieszkańcy Inguszetii mówią "nie" karykaturom Mahometa

Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało w sobotę w stolicy Inguszetii, Magasie, przeciwko publikowaniu we Francji i innych krajach zachodnich karykatur proroka Mahometa. Półmilionowa Inguszetia to republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej.

"Chirurg", Kozacy i narodowcy jednoczą siły. Antymajdan powalczy z "liberalnymi brudasami"

- Zadaniem "Antymajdanu" będzie niedopuszczenie do wybuchu w Rosji kolorowych rewolucji na wzór ukraińskiej, do chaosu i anarchii - powiedział na konferencji prasowej Aleksandr Załdostanow, słynny "Chirurg", przywódca motocyklowego gangu i obrońca "rosyjskich wartości". Na działania ruchu nie trzeba było długo czekać: zakłócili wiec poparcia dla Aleksieja Nawalnego na Placu Maneżowym i zdemolowali moskiewską kawiarnię, w której odbywało się spotkanie zwolenników opozycji.

W CDU zwracają legitymacje. Powodem słowa Merkel o islamie

Słowa kanclerz Angeli Merkel, że "islam należy do Niemiec", spotkały się z krytyką w jej własnej partii - CDU. Adwersarze Merkel zwracają uwagę, że niemiecka kultura opiera się na chrześcijaństwie i judaizmie. Szeregowi członkowie partii zwracają legitymacje.

Będzie dodruk "Charlie Hebdo". W sumie 7 mln egzemplarzy

Nowy numer pisma "Charlie Hebdo", który ukazał się we Francji w środę, tydzień po zabiciu przez terrorystów głównych rysowników magazynu, i rozszedł się w 3 mln egzemplarzy, zostanie dodrukowany, a jego nakład wyniesie w sumie 7 mln - podała w sobotę EFE.

Testy tajemniczego okrętu na Bałtyku. Jantar będzie pływał z Konsulem i Rusem

Na Bałtyku trwają próby jednego z bardziej niepozornych i tajemniczych okrętów budowanych dla rosyjskiej floty. Specjalistyczna jednostka o nazwie Jantar ma być formalnie przeznaczona do badań oceanograficznych. Faktycznie jest to przykrywka. Jednostka najpewniej będzie wykonywać tajne zadania dla Głównego Zarządu Badań Podwodnych, najbardziej skrytego oddziału rosyjskiej floty.

Tunel pod kanałem La Manche ewakuowany. Zapaliła się ciężarówka

W rozciągającym się na długość 50 km Eurotunelu pod kanałem La Manche, łączącym Francję z Wielką Brytanią, zapaliła się ciężarówka. W obawie o bezpieczeństwo podróżnych stojących w korku spółka zdecydowała się na ewakuację. Wyprowadzono około 400 osób.

Zbrodnia w mieście, gdzie powstawał "Lewiatan". Zastrzelił mera i jego zastępcę, popełnił samobójstwo

Zdesperowany przedsiębiorca zastrzelił szefa administracji miejskiej i jego zastępcę. Później popełnił samobójstwo. Dramat rozegrał się w mieście Kirowsk na północy Rosji, w którym kręcono film "Lewiatan", nominowany w czwartek do Oscara. W filmie zdesperowany mieszkaniec tego miasta walczy z władzami o utrzymanie swojej własności. Rosyjski minister kultury uznał, że film przedstawia "wymysloną historię",

Pięciu aresztowanych po masakrze w szkole w Peszawarze

Afgańskie siły bezpieczeństwa aresztowały pięć osób podejrzanych o udział w masakrze w szkole w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie w grudniu ub. r. - poinformowały w sobotę agencję AP afgańskie władze. W zamachu zginęło 150 osób, w tym 134 dzieci.

Hiszpania uregulowała kwestie wprowadzenia stanu alarmowego

Rząd hiszpański przyjął w piątek nowy akt prawny regulujący postępowanie w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa narodowego wskutek ataków terrorystycznych, katastrof naturalnych i innych wydarzeń. Przewiduje on ogłaszanie "stanu alarmowego" i "stanu wyjątkowego".

Ameryka Łacińska podzielona ws. "Charlie Hebdo"

Krwawy zamach na "Charlie Hebdo" stanowczo potępiły wszystkie rządy i wielkie media Ameryki Łacińskiej, jednak na tym największym katolickim kontynencie rozległy się liczne głosy, że karykatury zamieszczane we francuskim piśmie były "obraźliwe".

Papież skraca wizytę przez burzę tropikalną. "Przepraszam"

Papież Franciszek w sobotę był zmuszony skrócić swą wizytę w mieście Tacloban na Filipinach z powodu nadciagającej nad ten region burzy tropikalnej. Wcześniej odprawił mszę dla ocalałych z tajfunu, który w 2013 r. zniszczył to miasto i zabił ok. 8 tys. ludzi.

Hakerzy znów zaatakowali. Tym razem amerykańskie media

Profile na Twitterze należące do dziennika "New York Times" i agencji prasowej United Press International w piątek (czasu miejscowego) padły ofiarą hakerskich ataków. Parę dni wcześniej hakerzy włamali się na internetowe strony centralnego dowództwa wojsk USA.

Obama idzie na wojnę z Kongresem. Stawką Iran

Prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron zdecydowanie sprzeciwili się nowym sankcjom wobec Iranu, które planuje przyjąć Kongres USA. Obama zapowiedział weto, podkreślając, że sankcje grożą zerwaniem negocjacji z Teheranem.

Słowo "kryzys" nie dla rosyjskiej TV

"W prasie i internecie rośnie liczba publikacji o pogłębiającym się kryzysie gospodarczym, ale na kanałach federalnych mamy zupełnie inny obrazek - na nich od stycznia o kryzysie mówi się coraz mniej" - pisze w piątek rosyjska gazeta gospodarcza RBK. "To bezpośrednie rozporządzenie władz" - mówi źródło dziennika w koncernie medialnym WGTRK. Eksperci gazety przypominają, że takie wskazówki obowiązywały również w 2008 roku.