Była ścigana przez Duńczyków za kradzież 30 rowerów. Wpadła na przejściu granicznym w Korczowej

Źródło:
PAP
Korczowa (Podkarpacie)
Korczowa (Podkarpacie)google maps
wideo 2/4
Korczowa (Podkarpacie)google maps

Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie) zatrzymano 39-letnią obywatelkę Ukrainy, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z kradzieżą rowerów. Kobieta trafiła na dwa miesiące do aresztu.

Kobieta została zatrzymana w sobotę. Podróżowała jako pasażerka samochodu jadącego z Polski do Ukrainy. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 39-latka jest poszukiwana przez władze Danii.

- Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jej dane figurują w międzynarodowej bazie poszukiwawczej. Władze Danii wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Jak się okazało, jej przestępcza historia była bardzo oryginalna – zauważył rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz.

I wyjaśnił, że władze Danii ścigały ją za kradzieże rowerów.

Grozi jej więzienie

- Sprawa dotyczy 30 jednośladów skradzionych na terenie Danii. Nielegalnie pozyskany towar następnie transportowany był do Niemiec – wyjawił rzecznik BiOSG.

Czytaj też: Był poszukiwany, złożył wniosek o nowy dowód osobisty. Odebrał dokument i został zatrzymany

Dodał, że zgodnie z duńskim prawem kobiecie grozi do sześciu lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu Ukrainka trafiła we wtorek do aresztu na okres 60 dni.

Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 200 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Autorka/Autor:wini/PKoz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

onald Tusk.Wakacje kredytowe coraz bliżej. - Podjęliśmy decyzję, to chyba najważniejsza informacja dnia dla sporej grupy naszych rodaków, o przedłużeniu tak zwanych wakacji kredytowych do końca 2024 roku - powiedział Donald Tusk.

Wakacje kredytowe. Jest decyzja rządu

Wakacje kredytowe. Jest decyzja rządu

Źródło:
tvn24.pl

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał, że mimo prób mediacji między klubami, najprawdopodobniej nie dojdzie do powołania komisji nadzwyczajnej, która miałaby pracować nad wszystkimi projektami dotyczącymi aborcji. Oznacza to, że Sejm rozpatrzy cztery projekty osobno.

Hołownia o projektach w sprawie aborcji: wygląda na to, że nie będzie komisji nadzwyczajnej

Hołownia o projektach w sprawie aborcji: wygląda na to, że nie będzie komisji nadzwyczajnej

Źródło:
PAP

Kobieta i dwójka dzieci zostali poszkodowani w wypadku, do którego doszło we wtorek około godziny 13 w Krościnie Wielkiej (woj. dolnośląskie). - Kierowca podczas manewru wyprzedzania zjechał na chodnik, a auto przewróciło się na bok i przygniotło trzy przechodzące osoby - przekazuje starsza aspirant Daria Szydłowska z policji w Trzebnicy.

Auto przewróciło się na bok, przygniotło babcię i jej dwoje wnucząt

Auto przewróciło się na bok, przygniotło babcię i jej dwoje wnucząt

Źródło:
tvn24.pl

Policja zatrzymała siedem osób podejrzanych o wyłudzanie dotacji, między innymi w ramach tarcz antycovidowych. Grupa miała działać od 2018 do 2021 roku.

Blisko cztery miliony z tarcz antycovidowych i 40 zarzutów

Blisko cztery miliony z tarcz antycovidowych i 40 zarzutów

Źródło:
PAP

We wtorek na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim doszło do wypadku z udziałem dwóch żołnierzy. - Najechał na nich pojazd gąsienicowy. Niestety, w wyniku wypadku jeden z poszkodowanych zmarł. Drugi był reanimowany i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala - przekazuje major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie.  Do tragedii na poligonie odniósł się szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że "wszystkie siły i środki kierowane są do wsparcia najbliższych poszkodowanych żołnierzy”. 

Wypadek na poligonie w Drawsku. Jeden żołnierz nie żyje, drugi w "stanie bezpośredniego zagrożenia życia"

Wypadek na poligonie w Drawsku. Jeden żołnierz nie żyje, drugi w "stanie bezpośredniego zagrożenia życia"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Trwające od niemal pięciu miesięcy ataki powietrzne i naziemne doprowadziły w Strefie Gazy do poważnego kryzysu żywieniowego. Najsilniej uderza on w dzieci - podkreśla Organizacja Narodów Zjednoczonych. W niedzielę dziennikarz agencji Reutera rozmawiał z matką 12-letniego Yazana Al-Kafarny, hospitalizowanego w placówce w Rafah z powodu ciężkiego niedożywienia. Dzień po rozmowie Yazan zmarł na szpitalnym łóżku.  

Przed wojną "jadł, pił, śmiał się i bawił", w poniedziałek 12-latek zmarł z powodu niedożywienia

Przed wojną "jadł, pił, śmiał się i bawił", w poniedziałek 12-latek zmarł z powodu niedożywienia

Źródło:
Reuters, TVN24.pl

Fabryka Tesli w Gruenheide pod Berlinem wstrzymała produkcję po tym, jak została ewakuowana we wtorkowy poranek po wystąpieniu awarii zasilania. Wcześniej w jej okolicach doszło do pożaru słupa wysokiego napięcia. Policja bada sprawę, wstępnie podejrzewając, że doszło do podpalenia. Lokalne media opublikowały list mający pochodzić od skrajnie lewicowej organizacji aktywistycznej, która przyznała się do odpowiedzialności za zdarzenie. Śledczy sprawdzają jego autentyczność.

Wstrzymana produkcja, ewakuacja fabryki Tesli i tajemniczy list

Wstrzymana produkcja, ewakuacja fabryki Tesli i tajemniczy list

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, "Spiegel", "Bild", "Maerkische Zeitung", Reuters

Najnowocześniejszy rosyjski czołg T-14 Armata wszedł do służby, ale nie jest używany w Ukrainie. Rosja obawia się potencjalnego utracenia go w walce - informuje brytyjskie ministerstwo obrony. T-14 to pierwszy od dekad całkowicie nowy rosyjski czołg, który miał być przyszłością rosyjskich wojsk pancernych.

Postrach defilad, na front nie trafi. Raport: Rosja boi się użyć w walce czołgu T-14 Armata

Postrach defilad, na front nie trafi. Raport: Rosja boi się użyć w walce czołgu T-14 Armata

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Troje pasażerów samolotu Alaska Airlines, od którego oderwał się fragment kadłuba podczas lotu, pozywają przewoźnika i firmę, która wyprodukowała maszynę, w związku z "zaniedbaniami" i domagają się odszkodowania w wysokości miliarda dolarów.

Samolot leciał z wyrwą w kadłubie. Trójka pasażerów domaga się miliardowego odszkodowania

Samolot leciał z wyrwą w kadłubie. Trójka pasażerów domaga się miliardowego odszkodowania

Źródło:
CBS News, CNBC, CNN, tvn24.pl

W ciągu dwóch dni na polach w województwie warmińsko-mazurskim znaleziono trzy nieznane obiekty. Spadły w okolicach Miłakowa, jeziora Kierwik i - o czym służby nie informowały wcześniej - we wsi Harsz. Do sprawy odniósł się już wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby

Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/PAP

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w wyborach na prezydenta RP mógłby liczyć na 30,8 procent głosów, były premier Mateusz Morawiecki na 25,9 procent, a na marszałka Sejmu Szymona Hołownię zagłosowałoby 23,1 procent ankietowanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez United Surveys.

Zmiana na stanowisku lidera w wyścigu o fotel prezydencki. Sondaż

Zmiana na stanowisku lidera w wyścigu o fotel prezydencki. Sondaż

Źródło:
PAP

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyli do prokuratury zawiadomienie dotyczące eksplozji granatnika w Komendzie Głównej Policji. Trwają czynności sprawdzające w tej sprawie.

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Ministerstwo zawiadomiło prokuraturę

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Ministerstwo zawiadomiło prokuraturę

Źródło:
PAP

Pozew TVP dotyczący zapłaty 1,3 miliona złotych przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę oraz Marcina Tulickiego trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie. Chodzi o blokowane studia telewizyjne po zmianie władz w mediach publicznych.

TVP idzie do sądu. Domaga się 1,3 miliona złotych od Adamczyka, Pereiry i Tulickiego

TVP idzie do sądu. Domaga się 1,3 miliona złotych od Adamczyka, Pereiry i Tulickiego

Źródło:
PAP

Na środę 6 marca organizacje zrzeszające rolników zapowiedziały protest w centrum Warszawy, między innymi przed Sejmem i kancelarią premiera. Pierwotnie rolnicy planowali wjechać ciągnikami do miasta, ale na to zgody nie wydał najpierw stołeczny ratusz, a następnie sąd. Jak podaje rzeczniczka magistratu, demonstracja jest zapowiedziana na 150 tysięcy osób.

Na protest do Warszawy ma przyjechać o wiele więcej rolników niż ostatnio. Nie mają zgody na wjazd ciągnikami

Na protest do Warszawy ma przyjechać o wiele więcej rolników niż ostatnio. Nie mają zgody na wjazd ciągnikami

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Przed wizytą w Stanach Zjednoczonych zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, żeby pokazać jedność polskiej sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa - zapowiedział we wtorek Andrzej Duda. 12 marca prezydent wraz z premierem Donaldem Tuskiem spotka się w Białym Domu z Joe Bidenem.

Prezydent: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego przed wylotem do USA

Prezydent: zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego przed wylotem do USA

Źródło:
TVN24, PAP

Prokurator skierował do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wniosek o przedłużenie do 17 maja aresztu dla Tadeusza P. Były funkcjonariusz milicji, a później policji, podejrzany jest o zabójstwo swojego podwładnego milicjanta Krzysztofa Pyki i dziennikarza z Sanoka Marka Pomykały oraz usiłowanie zabójstwa swojej byłej żony, Ewy P. Grozi mu dożywocie.

Policjant podejrzany o zabójstwo podwładnego i dziennikarza. Śledztwo na ostatniej prostej

Policjant podejrzany o zabójstwo podwładnego i dziennikarza. Śledztwo na ostatniej prostej

Źródło:
tvn24.pl

W katalońskich aptekach pojawiły się bezpłatne produkty menstruacyjne wielokrotnego użytku. To efekt starań władz, które chcą zmniejszyć ubóstwo menstruacyjne. Rząd Katalonii podał, że kobiety w ciągu swojego życia wydają równowartość ponad 10 tys. zł na produkty higieniczne.

Produkty menstruacyjne dostępne bezpłatnie w aptekach

Produkty menstruacyjne dostępne bezpłatnie w aptekach

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Marzec w tym roku może okazać się zdecydowanie mniej wiosenny niż luty. Modele meteorologiczne wskazują, że nad Europę zawitają zatoki chłodu, jednak wciąż nie są zgodne co do tego, z jak dramatycznym spadkiem temperatury będziemy mieli do czynienia. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek sprawdziła, jak rysują się prognozy na kolejne tygodnie.

Powtórki z lutego nie będzie. W marcu jeszcze liźnie nas jęzor zimna

Powtórki z lutego nie będzie. W marcu jeszcze liźnie nas jęzor zimna

Źródło:
tvnmeteo.pl

Burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych wywołał ostatnio Janusz Piechociński, publikując zdjęcie dwóch kawałków drewna z komentarzem, że tak "zmieniło się drewno przez ostatnie 100 lat". Jeden z internautów zasugerował, że to się nadaje na biologiczną bzdurę roku. Ekspert tłumaczy, dlaczego zdjęcie nie potwierdza tezy Piechocińskiego.

Piechociński pokazuje, dlaczego "nowe domy szybciej gniją". Manipuluje

Piechociński pokazuje, dlaczego "nowe domy szybciej gniją". Manipuluje

Źródło:
Konkret24

Rząd w najbliższych dniach ma rozstrzygnąć, jakie zmiany wprowadzić w składce zdrowotnej, by utrzymać poziom wydatków i ulżyć przedsiębiorcom. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wprowadzenie składki ryczałtowej, ale z kilkoma progami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej. "Najbardziej prawdopodobny wariant"

Szykują się zmiany w składce zdrowotnej. "Najbardziej prawdopodobny wariant"

Źródło:
"Dziennik Gazeta Prawna"

Siedem miesięcy zajęło prokuraturze wszczęcie śledztwa w sprawie willi plus - mówił w TVN24 Piotr Szostak, jeden z współautorów cyklu o ministerialnych dotacjach. - Najwidoczniej prokuratura za czasów Zbigniewa Ziobry nie mogła tej sprawy wyjaśnić i dopiero teraz stało się to możliwe - powiedział.

Sprawa, której "najwyraźniej za czasów Ziobry prokuratura nie mogła wyjaśnić"

Sprawa, której "najwyraźniej za czasów Ziobry prokuratura nie mogła wyjaśnić"

Źródło:
TVN24

Pracownicy jednej z sortowni odpadów w Lublinie znaleźli płód dziecka. Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji. 

W sortowni odpadów znaleźli płód dziecka. Policja szuka matki

W sortowni odpadów znaleźli płód dziecka. Policja szuka matki

Źródło:
tvn24.pl

Decyzja Kaczyńskiego o dalszym kierowaniu PiS jest dobra dla obecnie rządzącej koalicji, bo nikt nie powie prawdy, żeby nie narażać się prezesowi - mówił w TVN24 Grzegorz Schetyna z KO. Ocenił, że "PiS nie jest w stanie postawić dobrej diagnozy" po porażce w wyborach parlamentarnych. Schetyna mówił też między innymi o aborcji i planowanych zmianach w Trybunale Konstytucyjnym.

Kaczyński chce dalej kierować PiS. "Nikt nie powie prawdy, żeby nie narażać się prezesowi"

Kaczyński chce dalej kierować PiS. "Nikt nie powie prawdy, żeby nie narażać się prezesowi"

Źródło:
TVN24

Zabytkowa willa na Karłowicach została nielegalnie rozebrana. Gdy policjanci dotarli na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Do Prokuratury Rejonowej Wrocław Psie Pole trafiły dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zabytkowej willi już prawie nie ma, są za to dwa zawiadomienia do prokuratury

Zabytkowej willi już prawie nie ma, są za to dwa zawiadomienia do prokuratury

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jeff Bezos to obecnie najbogatszy człowiek świata - wynika ze sporządzanego na bieżąco rankingu Bloomberga. Założyciel Amazona na szczycie zestawienia zastąpił Elona Muska, który spadł na drugą pozycję.

Zmiana na szczycie listy najbogatszych ludzi na świecie

Zmiana na szczycie listy najbogatszych ludzi na świecie

Źródło:
Bloomberg, CNN, tvn24.pl

Około 150 Inuitek oskarża Danię o łamanie praw człowieka i domaga się odszkodowania w wysokości blisko 6 mln euro. W 2020 roku premier Danii Mette Frederiksen przeprosiła je za eksperyment społeczny, ale władze do tej pory nie zadośćuczyniły cierpieniu kobiet.

Inuitki żądają od Danii odszkodowania za przymusową antykoncepcję

Inuitki żądają od Danii odszkodowania za przymusową antykoncepcję

Źródło:
PAP

Ewa Z. została zatrzymana przez policję i usłyszała prokuratorskie zarzuty. Dyrektorka poznańskiego zoo jest podejrzana o działania na szkodę miasta poprzez wykorzystanie swojej funkcji i nadużycie uprawień, a także pokrzywdzenia wierzycieli oraz nakłonienia świadka do złożenia fałszywych zeznań. Z. została zawieszona w pełnieniu funkcji dyrektorki i ma zakaz wstępu na teren ogrodu zoologicznego. Grozi jej do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie i prokuratorskie zarzuty dla dyrektorki zoo w Poznaniu

Zatrzymanie i prokuratorskie zarzuty dla dyrektorki zoo w Poznaniu

Źródło:
tvn24.pl, poznan.pl

Centrum prasowe stołecznego pogotowia ratunkowego opublikowało film promocyjny z udziałem specjalistycznej karetki ze Śródmieścia. Z naszych ustaleń wynika, że w czasie realizacji nagrania dyspozytorzy medyczni nie mogli skontaktować się z załogą karetki, choć pacjenci czekali na pomoc. Rzecznik pogotowia najpierw zaprzeczał, że takie nagranie powstało, a teraz przekonuje, że wykonano je, zanim karetka trafiła do systemu ratownictwa. Tylko, że wtedy musiałyby zostać wykonane zimą, a na nagraniu pogoda jest letnia.

Tajemnica zdjęć "zaginionej" przez blisko godzinę karetki "Air Force One"

Tajemnica zdjęć "zaginionej" przez blisko godzinę karetki "Air Force One"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gdy "biały miś" z Krupówek zażądał od aktorki opłaty za to, że znalazł się w kadrze jej nagrania, w sieci znów zrobiło się głośno o przebierańcach oferujących swoje usługi w tej części Zakopanego. Okazuje się, że mimo istnienia parku kulturowego, ta praktyka jest legalna – pod jednym warunkiem.

"Zbiórki charytatywne" przebierańców z Krupówek. Nie dotyczy to "białego misia"

"Zbiórki charytatywne" przebierańców z Krupówek. Nie dotyczy to "białego misia"

Źródło:
PAP

Komenda Główna Policji uruchomiła pilotaż nowych rozwiązań dzięki którym osoba zgłaszająca zaginięcie dziecka będzie mogła bezpośrednio połączyć się przez specjalny telefon z dyżurnym właściwej komendy wojewódzkiej policji. W stacjonarne aparaty telefoniczne, tak zwane "sztywne łącze", umożliwiające takie połączenie, zostały doposażone jednostki policji w województwach małopolskim i opolskim.

Specjalny telefon ma zapobiec tragediom, jak ta w Andrychowie

Specjalny telefon ma zapobiec tragediom, jak ta w Andrychowie

Źródło:
tvn24.pl
"Ziemia przemówiła". Wyrzuciła z siebie dowody hitlerowskich zbrodni. Odnajdujemy je w leśnej ściółce

"Ziemia przemówiła". Wyrzuciła z siebie dowody hitlerowskich zbrodni. Odnajdujemy je w leśnej ściółce

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po analizie pierwszych dokumentów widać rozrzutność w wydatkowaniu środków publicznych. Zarząd Centralnego Portu Komunikacyjnego otrzymał 11 milionów złotych od początku działalności - informuje CPK. Jak dodano, trwa audyt wewnętrzny prowadzony siłami spółki oraz biura pełnomocnika do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Miliony na pensje zarządu w państwowej spółce. "Widać rozrzutność"

Miliony na pensje zarządu w państwowej spółce. "Widać rozrzutność"

Źródło:
PAP

Konsul w Mumbaju poinformował mnie o naciskach w sprawie wydawania wiz, że coś takiego miało miejsce - powiedział przed komisją śledczą do spraw afery wizowej Adam Burakowski, ambasador Polski w Indiach w latach 2017-2023. Dodał, że w tej sprawie "wykonał pewien ruch", ale "nie może o tym opowiedzieć na posiedzeniu jawnym".

Były ambasador w Indiach: wykonałem pewien ruch, ale nie mogę o tym opowiedzieć na posiedzeniu jawnym

Były ambasador w Indiach: wykonałem pewien ruch, ale nie mogę o tym opowiedzieć na posiedzeniu jawnym

Źródło:
TVN24

Trudno było nam znaleźć siedziby stowarzyszeń, które dostawały milionowe dotacje z Funduszu Sprawiedliwości - mówiła w TVN24 Agata Listoś-Kostrzewa, współautorka reportażu "Fundusz partyjny". Artur Warcholiński podawał z kolei przykład stowarzyszenia z Kutna, naprzeciwko którego "przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski". Reportaż "Fundusz partyjny" we wtorek w "Czarno na białym" w TVN24 o 20.30.

Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. "Naprzeciwko przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski"

Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości. "Naprzeciwko przypadkiem, a może nie przypadkiem, jest biuro poselskie posła Suwerennej Polski"

Źródło:
TVN24

26. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły za nami. W kategorii najlepszy film zwyciężyła 20. fabuła Agnieszki Holland "Zielona granica". To pierwsza nagroda w dorobku legendarnej filmowczyni. Holland uhonorowana została także Orłem za osiągniecia życia.

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Orły 2024. "Zielona granica" najlepszym filmem

Źródło:
tvn24.pl

"Diuna: Część druga" zbiera entuzjastyczne opinie zarówno krytyków, jak i widzów, tymczasem reżyser filmu Denis Villeneuve nie kryje, że stworzenie kolejnej części cyklu byłoby dla niego "spełnieniem marzenia". Na podstawie jakiej książki miałaby zostać nakręcona kolejna "Diuna"?

Powstanie trzecia część "Diuny"? Oto co wiadomo do tej pory

Powstanie trzecia część "Diuny"? Oto co wiadomo do tej pory

Źródło:
Time, Vanity Fair, tvn24.pl

Szefowie mediów i agencji prasowych na całym świecie apelują do władz Izraela o zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom w Strefie Gazy. "Dziennikarze są cywilami i władze izraelskie muszą ich chronić jako osoby niewalczące, zgodnie z prawem międzynarodowym. Osoby odpowiedzialne za wszelkie naruszenia powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę" - czytamy w liście.

Apel w sprawie dziennikarzy w Strefie Gazy. "Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę"

Apel w sprawie dziennikarzy w Strefie Gazy. "Ataki na dziennikarzy są także atakami na prawdę"

Źródło:
Press, Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ)

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Joanna Kuciel-Frydryszak, Agnieszka Żądło, Jacek Gądek i Inicjatywa Wschód zostali nagrodzeni w X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej. Postacią dziesięciolecia został wybrany Andrzej Poczobut.

Ogłoszono laureatów X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej

Ogłoszono laureatów X edycji Nagrody im. Teresy Torańskiej

Źródło:
TVN24

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl