Jakie będą rezultaty rozmów w Genewie? W "Faktach po Faktach" scenariusze dla Ukrainy

"Fakty po Faktach" o godz. 19:20 w TVN24

Kreml jest zadowolony z rezultatów rozmów w Genewie na temat kryzysu ukraińskiego, ale trzeba jeszcze przeanalizować wynik spotkania - oświadczył Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji. Zaznaczył przy tym, że Zachód zachowuje się "dwulicowo" i jest pełen "hipokryzji". O efektach rozmów i dalszym rozwoju sytuacji na Ukrainie porozmawiają w "Faktach po Faktach" goście Anity Werner: Paweł Zalewski (PO), Witold Waszczykowski (PiS) i Tadeusz Iwiński (SLD).

Władimir Putin powiedział w niedzielę: - Nie ma nic, co stałoby na drodze normalizacji i współpracy pomiędzy Rosją a Zachodem.

Prezydent zaznaczył jednak, że to przede wszystkim zależy od woli Zachodu. Zapowiedział przy tym, że za akcję na Krymie rosyjscy żołnierze będą dekorowani medalami.

Powstanie w getcie

W drugiej części programu porozmawiamy o 71. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Było to pierwsze miejskie powstaniem w okupowanej Europie. Wielu określa je aktem o charakterze symbolicznym, ze względu na nikłe szanse powodzenia. Prof. Władysław Bartoszewski powiedział przed laty: - Podczas wojny każdy Polak był zagrożony śmiercią, natomiast każdy Żyd był skazany na śmierć.

O przeszłości i teraźniejszości porozmawiają" Agata Bołdok, która ocalała z warszawskiego getta oraz Michał Piróg.

"Fakty po Faktach" o godz. 19:20 w TVN24.

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości