Dwa autobusy z Poznania trafią do Lwowa. Będą tam służyły mieszkańcom

Autor:
aa
Źródło:
PAP, TVN24
Unijna komisarz o przekazaniu środków na pomoc dla uchodźców z Ukrainy
Unijna komisarz o przekazaniu środków na pomoc dla uchodźców z Ukrainy TVN24
wideo 2/35
TVN24Unijna komisarz o przekazaniu środków na pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Poznania wysyła dwa autobusy do Ukrainy - to odpowiedź na apel mera Lwowa. W pojazdach znajdą się artykuły spożywcze, odzież, opatrunki, leki, oraz środki ochrony osobistej. Wiadomo, że autobusy nie wrócą już do stolicy Wielkopolski, będą służyły mieszkańcom Lwowa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu przypomniało w piątek, że podczas niedawnego, zdalnego spotkania ze Związkiem Miast Polskich mer Lwowa Andrij Sadowy podkreślał, że "większość autobusów pojechała na front". "Lwów potrzebuje autobusów do transportu uchodźców, ale też leków, artykułów spożywczych i innych produktów. Jeśli każde polskie miasto przekazałoby jeden-dwa autobusy i jeszcze można by je załadować pomocą humanitarną, to byłaby wielka pomoc” – mówił.

Władze Poznania postanowiły odpowiedzieć na ten apel. Dlatego w nocy z piątku na sobotę na przejście graniczne w Korczowej wyjadą dwa autobusy MPK Poznań – Solaris Urbino 18 i Man Lion’s City, które będą służyły obywatelom Ukrainy. Pojazdy na granicy zostaną odebrane przez kierowców ze Lwowa.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Z Poznania rusza konwój do LwowaMPK

Poznań odpowiedział na apel mera Lwowa

MPK Poznań podało, że oba autobusy zostały wyprodukowane w 2006 roku. - To sprawne pojazdy, które do tej pory były eksploatowane na poznańskich liniach. Z pewnością przydadzą się do przewozu osób w obrębie miasta bądź do granicy, ale też w razie takiej potrzeby, do przewozu rzeczy - poinformował prezes zarządu MPK Poznań Krzysztof Dostatni.

Dodał, że do autobusów załadowane zostały najpotrzebniejsze części zapasowe oraz dary, które pracownicy MPK Poznań wraz z mieszkańcami gmin Suchy Las i Rokietnica, przekazali do przewiezienia, m.in.: artykuły spożywcze, odzież, opatrunki, leki, oraz środki ochrony osobistej. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaznaczył, że "od początku rosyjskiej agresji poprzez różne działania wspieramy uchodźców oraz osoby, które pozostały w Ukrainie". - Te autobusy to konkretna pomoc dla miasta, które oddało swoje wozy na front, a jednocześnie przyjęło wielu uciekających z terenów okupowanych. Jestem przekonany, że pojazdy dobrze posłużą lwowianom oraz uchodźcom – podkreślił Jaśkowiak.

Do autobusów zapakowane daryMPK

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: MPK

Pozostałe wiadomości