Na spacerze znalazł zakopany worek, a w nim osiem martwych węży. Policja: zostały uduszone

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Tarnowo Podgórne
Tarnowo Podgórnegoogle earth
wideo 2/16
Tarnowo Podgórne

Osiem martwych węży - o długości od trzech do sześciu metrów - zostało znalezionych na jednej z leśnych dróg w Tarnowie Podgórnym (Wielkopolska). Jak informuje policja, pytony i boa zostały uduszone. Funkcjonariusze szukają sprawcy uśmiercenia zwierząt i apelują do wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat właściciela gadów.

12 stycznia na leśnej drodze w pobliżu ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym koło Poznania spacerowicz znalazł zakopany czarny worek, w którym znajdowało się osiem martwych węży. O znalezisku mężczyzna powiadomił policję. Teraz funkcjonariusze informują o sprawie.

Policja: węże miały od trzech do sześciu metrów, zostały uduszone

Wszczęto dochodzenie. Biegły lekarz weterynarii ustalił, że martwe gady to węże dusiciele rodzaju pyton i boa, mające od trzech do sześciu metrów długości.

- Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie - poinformowała w komunikacie młodszy aspirant Marta Mróz z poznańskiej policji.

Czytaj też: Przywiązała psa do auta i ciągnęła po asfalcie

Sprawcy może grozić więzienie. Policja szuka świadków

Jak przekazali policjanci, dochodzenie w sprawie odkrycia martwych węży dotyczy naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. - Sprawcy, za ich uśmiercenie, może grozić nawet do trzech lat więzienia - podkreśliła Mróz.

"Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości. Kontakt do policjantów z Tarnowa Podgórnego - tel. 47 77 148 62 (prowadzący sprawę), 47 77 148 60 lub 112" - czytamy w komunikacie poznańskiej policji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | zdjęcie ilustracyjne

Pozostałe wiadomości