Tajemniczy pasażer z pociągu Berlin-Warszawa wciąż milczy. "Kilka osób wskazało, kim może być"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Policjanci ze Świebodzina proszą o pomoc w sprawie tajemniczego pasażeraTVN24
wideo 2/2
TVN24Policjanci ze Świebodzina proszą o pomoc w sprawie tajemniczego pasażera

Tajemniczy pasażer z pociągu relacji Berlin-Warszawa na razie wciąż pozostaje bezimienny. Tuż po tym, jak policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) opublikowali jego wizerunek i zdjęcia tatuaży, do komendy wpłynęło kilka zgłoszeń. Co z nich wynika?

Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) weryfikują zgłoszenia w sprawie nieznanego pasażera z pociągu relacji Berlin - Warszawa. Chodzi o mężczyznę, wobec którego podjęto interwencję 10 stycznia. Powodem nie była żadna awantura. Według obsługi pociągu z mężczyzną nie było kontaktu logicznego. Miał nie reagować na żadne komunikaty i przez cały czas wpatrywał się w jeden punkt. Pasażera zabrano do szpitala, gdzie wciąż przebywa.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Mężczyzna ma około 40-45 lat Lubuska policja

Znasz go?

Od miesiąca funkcjonariusze próbują ustalić, kim jest nieznany pasażer z pociągu. Bezskutecznie. W środę zdecydowali się podać rysopis i opublikować zdjęcie mężczyzny oraz licznych tatuaży, które posiada.

Mężczyzna ma około 40-45 lat i 180 centymetrów wzrostu. Waży 80 kilogramów. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne, krótkie włosy, brodę i spore zakola. Oczy są koloru niebieskiego, nos falisty. Gdy zabierano go do szpitala, miał na sobie czarną kurtkę, szary golf, kremowe spodnie i brązowe zamszowe buty.

- Ustaliliśmy, że najprawdopodobniej posługuje się w stopniu co najmniej komunikatywnym językami: niemieckim, rosyjskim, łotewskim i ukraińskim. Poza jedną krótką rozmową w szpitalu o prozaicznych rzeczach, nie udzielił on jednak żadnych informacji – dodaje Ruciński.

Trzy zgłoszenia

Po publikacji tych informacji w mediach do komendy wpłynęło kilka zgłoszeń w tej sprawie. - Za pośrednictwem mediów nasz apel o pomoc w ustaleniu tożsamości tej osoby dotarł do szerokiego grona. Otrzymaliśmy trzy zgłoszenia ze wskazaniami, kim może być ten mężczyzna. Skrupulatnie weryfikujemy jeszcze te informacje. Najprawdopodobniej z porównania cech szczególnych wynika, że to fałszywe tropy. Będziemy szukać dalej. Sprawdziliśmy już europejską bazę osób zaginionych i poszukiwanych, ale tego mężczyzny w niej nie ma – mówi tvn24.pl rzecznik świebodzińskiej policji.

Co, jeśli dalsze działania nie pozwolą ustalić personaliów pasażera pociągu? - Wówczas zwrócimy się o pomoc międzynarodową. Na razie czekamy na kolejne zgłoszenia – dodaje Ruciński.

Osoby posiadające informację o jego tożsamości proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie pod numerem 47 79 35 211 lub pod numerem alarmowym 112.

Mężczyzna jechał pociągiem relacji Berlin-WarszawaTVN24

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, KPP Świebodzin