Tajemniczy pasażer z pociągu Berlin-Warszawa trafił do szpitala, milczy od miesiąca. Próbują ustalić, kim jest

Aktualizacja:
Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Tajemniczy pasażer pociągu Berlin-Warszawa ( wideo archiwalne)
Tajemniczy pasażer pociągu Berlin-Warszawa ( wideo archiwalne)TVN24
wideo 2/2
TVN24Tajemniczy pasażer pociągu Berlin-Warszawa ( wideo archiwalne)

Gdy go znaleźli, siedział w pociągu z Berlina do Warszawy i wpatrywał się w jeden punkt. Nie było z nim żadnego kontaktu. Nie miał przy sobie bagażu ani dokumentów. Trafił do szpitala. Od miesiąca policjanci próbują ustalić, kim jest tajemniczy mężczyzna, który cały czas milczy.

Policjanci ze Świebodzina od ponad miesiąca próbują ustalić tożsamość jednego z pasażerów pociągu Intercity relacji Berlin-Warszawa. Do tej pory się nie udało, dlatego zdecydowali się opublikować wizerunek mężczyzny.

- 10 stycznia zostaliśmy wezwani przez obsługę pociągu. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pasażerów dziwnie się zachowuje. Nie ma z nim żadnego kontaktu, nie przedstawia dokumentów. Nie posiada też żadnego bagażu. Kiedy policjanci pojawili się w pociągu, pasażer przez cały czas wpatrywał się w jedno miejsce i nie odpowiadał na żadne pytania – relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Na miejsce wezwano pogotowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE>>>

Policja próbuje ustalić, kim jest nieznajomy, który jechał pociągiem relacji Berlin - WarszawaTVN24

Pokazali jego twarz i tatuaże

Jak wygląda tajemniczy mężczyzna? Ma około 40-45 lat i 180 centymetrów wzrostu. Waży 80 kilogramów. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne, krótkie włosy, brodę i spore zakola. Oczy są koloru niebieskiego, nos falisty. Gdy zabierano go do szpitala, miał na sobie czarną kurtkę, szary golf, kremowe spodnie i brązowe zamszowe buty.

- Ustaliliśmy, że mężczyzna najprawdopodobniej posługuje się w stopniu co najmniej komunikatywnym językami: niemieckim, rosyjskim, łotewskim i ukraińskim. Poza jedną krótką rozmową w szpitalu o prozaicznych rzeczach, nie udzielił on jednak żadnych informacji. Staramy się ustalić tożsamość tego mężczyzny, by móc skontaktować się z ewentualną rodziną. Chcemy się dowiedzieć, kim jest, bo może to osoba zaginiona. Nie wiemy też, jaka jest przyczyna stanu, w którym się znajduje – dodaje Ruciński.

Mężczyzna posiada liczne tatuaże. Policjanci zdecydowali się opublikować ich zdjęcia oraz opis wraz z umiejscowieniem. Oto lista tatuaży:

- na karku w postaci koła z umiejscowionymi wokół czterema takimi samymi symbolami, - na stopie: rysunek kojarzący się z tak zwanymi łapaczami marzeń, - na serdecznym palcu lewej dłoni: prostokąt - lewa ręka: nieregularnie rozmieszczone czarne małe kwadraty, - na lewym boku od żeber do stopy: wytatuowane prostokąty oraz okręgi ciągnące się do lewej stopy, - na prawej ręce: wizerunek smoka.

Osoby posiadające informację o jego tożsamości proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie pod numerem 47 79 35 211 lub pod numerem alarmowym 112.

Policję wezwała obsługa pociągu, który zatrzymał się w ŚwiebodzinieTVN24

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/KPP Świebodzin

Pozostałe wiadomości