Różne zainteresowania, odmienne spojrzenie na miasto, inny wybór tras zwiedzania – to elementy, które składają się na poznańską akcję turystyczną z udziałem blogerów "Poznańska turystyka 2.0". Finałem podróży będzie powstanie elektronicznego przewodnika po stolicy Wielkopolski.
Ruszył projekt Urzędu Miasta Poznania, który angażuje w zwiedzanie miasta znanych polskich blogerów. Do końca sierpnia każdy z nich wcieli się w rolę przewodnika, który pokaże turystom i mieszkańcom Poznań ze swojej własnej perspektywy.
Nowe oblicze Poznania
Niekonwencjonalny sposób patrzenia na świat blogerów przekłada się na zwiedzanie tych atrakcji, które nie są standardowymi pozycjami na mapie turystycznej Poznania. - To ludzie niezależni, mający swoje zdanie. Zaprosiliśmy ich, żeby pokazać, że Poznań to miasto, w którym naprawdę sporo się dzieje. Mamy nadzieję, że dzięki nim turyści odkryją nowe, nieznane dotąd oblicze Poznania i z chęcią przyjadą tutaj na weekend - informuje Joanna Nowaczyk, zastępca dyrektora Biura Promocji Miasta.
Różne zainteresowania, różne trasy
W inicjatywie biorą udział Zosia Wawrzyniak i Magdalena Ratajczak, prowadzące blog Kobiety Biegają. Przygotowały ścieżki atrakcyjne dla miłośników joggingu. Łukasz Kielban będzie w lipcu szukał na mapie Poznania miejsc, w których bawiły przedwojenne elity. Autor bloga Zuch Rysuje, Maciej Mazurek, skupi się na poznańskich punktach biznesowych. Kominek, który studiował w Poznaniu postara się pokazać te miejsca w mieście, w których czas spędzali kiedyś i spędzają dzisiaj młodzi ludzi. Kwestią wydarzeń kulturalnych w ramach ścieżki "Poznańska turystyka 2.0" zajmie się natomiast Andrzej Tucholski, który prowadzadzi blog Jest Kultura.
Blogerzy będą uczestniczyć również w wydarzeniach kulturalnych, które mają miejsca latem w Poznaniu - Malta Festival, Animator oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.
Nietypowy przewodnik
W oparciu o relacje i wpisy blogerów powstanie elektroniczny przewodnik po mieście. - Blogerzy patrzą na świat inaczej niż zwyczajni przewodnicy. A przecież każdemu, poza typowym przewodnikiem turystycznym, przyda się taki nietypowy. Nie mogę się doczekać tej wirtualnej lektury - przyznaje prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Przewodnik ukaże się w drugiej połowie września. Będzie go można bezpłatnie pobrać ze strony miasta.
Autor: AB//ec / Źródło: TVN24 Poznań
Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań | Radomil