Poznań

W klasie zarwał się sufit podczas lekcji, poszkodowani uczniowie

Poznań

Aktualizacja:
[object Object]
Spadła płyta gipsowa tvn24
wideo 2/4

Podczas lekcji na uczniów jednej z poznańskich szkół spadł sufit z płyty gipsowej. Ucierpiało sześć osób. Nadzór budowlany ma dokładnie sprawdzić cały budynek oraz sposób w jaki przeprowadzano prace remontowe.

W Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu w jednej z sal zarwał się sufit z płyty gipsowej. Stało się to około godz. 10.30 w budynku, który znajduje się przy ul. Fredry.

Płyta o powierzchni 10 metrów kwadratowych roztrzaskała się na podłodze podczas lekcji informatyki. W sali byli uczniowie trzeciej klasy technikum.

- W czasie prac dekarskich zawaliła się tzw. podsufitka. W dachu zrobiła się dziura i dlatego spadła płyta gipsowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sześciu uczniów ma lekkie otarcia na rękach. Jednego z nich kontrolnie przewieziono do szpitala - mówi tvn24.pl Ryszard Pyssa, dyrektor szkoły.

Na miejscu pojawiła się też policja.

Policja o zarwanym suficie
Policja o zarwanym suficie TVN24 Poznań

Szkoła działa dalej

Dyrektor zapewnia, że w szkole normalnie odbywają się zajęcia. Jeszcze dzisiaj dekarze zabezpieczą dach i sufit. - Mamy nadzieję, że przed Bożym Narodzeniem jeszcze uda się znaleźć firmę budowlaną, która zajmie się tym sufitem - dodaje Pyssa.

Dziura w dachu Paula Przetakowska | tvn24

Sprawdzają szkołę

Jak poinformował wojewoda Zbigniew Hofmann, w szkole pojawił się przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

- Zespół bada przyczyny zerwania się podsufitki w klasie na poddaszu. Zespół kontrolny sprawdzi również stan podsufitki w innych salach. Zleci zabezpieczenie pomieszczeń i ewentualnie podejmie decyzję o wyłączeniu z użytkowania części obiektu - poinformował wojewoda w specjalnym komunikacie.

Ale o jeszcze nie wszystko. Zespół kontrolny ma też sprawdzić "legalność i prawidłowość prowadzonych w szkole robót remontowych i wykonywanie obowiązków przez dyrekcję szkoły".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Paula Przetakowska

Pozostałe wiadomości