TVN24 | Poznań

Zmarła trzyletnia dziewczynka ugodzona nożem. Zarzut i tymczasowy areszt dla jej matki

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC,
akr/gp,
adso
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Poznań: Matka zabiła 3-latkę (materiał z 5.05.2021)
Poznań: Matka zabiła 3-latkę (materiał z 5.05.2021) TVN 24
wideo 2/10
TVN 24Poznań: Matka zabiła 3-latkę. Chciała popełnić samobójstwo rozszerzone

Sąd w Poznaniu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące kobiety podejrzanej o zabójstwo kilkuletniej córki – przekazał w środę wieczorem prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Wcześniej 26-latka przyznała się do zabójstwa trzyletniego dziecka. Ugodzona nożem dziewczynka zmarła w trakcie operacji w szpitalu.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek przed południem w Poznaniu na Łazarzu. - Przed godziną 11 otrzymaliśmy informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na ulicy Winklera w Poznaniu doszło do ugodzenia nożem trzyletniej dziewczynki – informował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Miała głęboki uraz serca"

Dziewczynka trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Tam zmarła w trakcie operacji. 

- Dziewczynka miała głęboki uraz serca. Nie udało się uratować tego dziecka – powiedział dr n. med. Paweł Daszkiewicz, dyrektor naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak zaznaczył, dziecko trafiło na stół operacyjny zaraz po przewiezieniu do szpitala.

Przyznała się do winy

W związku ze sprawą zatrzymana została 26-letnia matka. Kobieta była trzeźwa. - Matka dziewczynki nie miała niebieskiej karty, policja wcześniej nie otrzymywała zgłoszeń z tego adresu – podał Borowiak.

W środę przed południem została przeprowadzona sekcja. - Wstępne ustalenia co do przyczyny zgonu stanowiły podstawę do postawienia zarzutu – zaznaczył prokurator. Dodał, że kobieta zadała córce trzy ciosy kuchennym nożem w okolice serca. Wcześniej 26-latka próbowała dusić dziecko.

Matka dziewczynki usłyszała zarzut zabójstwa. - Kobieta przyznała się do winy – przekazał Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokurator Wawrzyniak: podejrzana o zabójstwo trzyletniej córki przyznała się do winy
Prokurator Wawrzyniak: podejrzana o zabójstwo trzyletniej córki przyznała się do winy05.05.TVN 24

Sąd zdecydował o areszcie tymczasowym

Później w środę prokurator Wawrzyniak poinformował, że poznański sąd tymczasowo aresztował kobietę na trzy miesiące.

Zaznaczył, że śledczy będą wnioskować o przeprowadzenie sądowo-psychiatrycznego badania poczytalności podejrzanej. Za zabójstwo 26-latce grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu lat, 25 lat więzienia albo dożywocie.

Kobieta złożyła wyjaśnienia

Kobieta złożyła wcześniej obszerne wyjaśnienia, opisując przebieg tragicznego zdarzenia. - Twierdzi, że chciała popełnić samobójstwo, a że nie chciała zostawiać dziecka samego, to najpierw je zabiła, a potem nie była w stanie targnąć się na swoje życie – wyjaśniał prok. Wawrzyniak. - Od dłuższego czasu planowała taki sposób zakończenia życia swojego i dziecka. Przygotowywała się do tego wcześniej – dodał.

Po zranieniu córki kobieta zadzwoniła do znajomego i poinformowała go o tym, co zrobiła. To on zawiadomił policję.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicyTVN 24 Poznań

Autor:FC, akr/gp, adso

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości