Szyszko znów trafił na ścianę. Tym razem bez poroża, za to z piłą mechaniczną

[object Object]
Minister z piłą w rękachŁukasz Kąkolewski | TVN 24
wideo 2/3

W garniturze i z piłą mechaniczną w ręce. Tak Jan Szyszko prezentuje się na nowym muralu w Poznaniu. Minister środowiska nie pierwszy raz trafia na mural. Wcześniej na celownik wziął go gdański streetartowiec Mariusz Waras.

Mural z podobizną Jana Szyszko pojawił się w pobliżu skrzyżowania ul. Góreckiej z Hetmańską w Poznaniu.

Wizerunek ministra środowiska trzymającego piłę mechaniczną można zobaczyć na ścianie jednego z tamtejszych pustostanów.

Można się tylko domyślać, że to pokłosie trwającego od miesięcy sporu o wycinkę lasów w Puszczy Białowieskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Przypomina Banksy`ego"

Mural wypatrzył Tomasz Genow. To on zrobił zdjęcie muralu i umieścił je na jednym z portali społecznościowych.

- To bardzo fajny mural. Musiał powstać niedawno, bo wcześniej go tutaj nie widziałem. Wizerunek ministra trzymającego piłę jest dość czytelny. Chyba nie trzeba tu nic tłumaczyć. Fajnie, że powstają takie prace. Mi ten mural przypomina trochę prace Banksy`ego (słynny prekursor ulicznego pop-artu - przyp. red.), który chętnie komentuje polityczną rzeczywistość - opowiada Tomasz Genow.

Spór o puszczę:

Nie pierwszy raz

Minister Szyszko nie pierwszy raz "ląduje" na ścianie. W lipcu na celownik wziął go Mariusz Waras, znany trójmiejski streetartowiec.

Jego mural przedstawiał głowę ministra środowiska w kapeluszu i z porożem, jako jedno z trofeów. Obok artysta namalował głowy zająca i jelenia. Waras nie chciał zabrać głosu w sprawie pracy. - To, co miałem do powiedzenia jest na ścianie i to ona jest głównym bohaterem. Odmawiam wszystkim i nie dam się namówić - napisał artysta na jednym z portali społecznościowych.

Mural nawiązywał do kradzieży cennych poroży z posiadłości ministra w Tuczynie w Zachodniopomorskim. Jan Szyszko po włamaniu zgłosił kradzież kolekcji wartej 13 tys. złotych, ale jak się okazuje nie wspomniał o niej wcześniej w swoim oświadczeniu majątkowym. Policjanci szybko ustalili, że poroże ukradł 43-letni nietrzeźwy mężczyzna. Kolekcję myśliwskich trofeów udało się odzyskać.

- Nie chcę podpowiadać widzom, jak mają interpretować ten mural. Mariusz jest artystą, który tworzy na całym świecie. Widocznie jak wraca do Polski, to czasem coś go uwiera i daje temu wyraz na tej ścianie - mówił Czesław Podleśny, artysta z gdańskiego stowarzyszenia WL4.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: FB - Tomasz Genow

Pozostałe wiadomości