Zza zakrętu wyjechał wprost na czołówkę. "Musiałem uciekać na chodnik"

Autor:
eŁKa,
ek/gp
Źródło:
Kontakt 24
Wyprzedzał ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym, gdy z naprzeciwka jechało inne auto, Połajewo, Wielkopolskie
Wyprzedzał ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym, gdy z naprzeciwka jechało inne auto, Połajewo, WielkopolskieMB12345789/ Kontakt 24
wideo 2/5
MB12345789/ Kontakt 24Wyprzedzał ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym, gdy z naprzeciwka jechało inne auto, Połajewo, Wielkopolskie

Na nagraniu wysłanym nam przez widza widać, jak ledwo udało mu się uniknąć czołowego zderzenia z SUV-em, którego kierowca postanowił wyprzedzić na zakręcie ciężarówkę. Film wysłał także policji.

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktował się pan Marek, który przesłał nagranie z kamery samochodowej. Na filmiku widać, jak samochód osobowy wyprzedza ciężarówkę na zakręcie w obszarze zabudowanym.

Pan Marek był zmuszony hamować i zjechać na chodnik, by uniknąć czołowego zderzenia. Do sytuacji doszło w piątek 5 maja o godziny 7 w Połajewie (Wielkopolska).

Nagranie trafiło też na policję

– Jeżdżę tą drogą prawie codziennie. Zazwyczaj o tej porze chodnikiem porusza się dużo dzieci, które idą do szkoły. Na szczęście w tym tygodniu większość szkół nie ma zajęć i na chodniku nikogo nie było. Musiałem uciekać przed autem, które wyprzedzało ciężarówkę. Gdyby byli tam piesi, mogłoby dojść do tragedii – uważa pan Marek. - Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby zdecydować się na taki manewr w miejscu, w którym nie widać pojazdów z naprzeciwka. Kierowca wyprzedzał na zakręcie, jechał z dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Ciężarówka musiała nagle zahamować, a ja hamowałem i odruchowo zjechałem na chodnik. Dziękuję losowi, że nie szła tam matka z dzieckiem – denerwuje się.

Pan Marek wysłał już nagranie na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa, ek/gp

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24/MB12345789

Pozostałe wiadomości