TVN24 | Poznań

Wybuch w kotłowni przy sklepie. "Drzwi odrzuciło na kilkanaście metrów"

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN 24
Wybuch pieca w kotłowni. "Drzwi odrzuciło na kilkanaście metrów"
Wybuch pieca w kotłowni. "Drzwi odrzuciło na kilkanaście metrów"OSP Pakosław
wideo 2/8
OSP PakosławWybuch pieca w kotłowni. "Drzwi odrzuciło na kilkanaście metrów"

Eksplozja spowodowała pożar w budynku kotłowni. W tym czasie w sklepie przebywała kobieta, na szczęście nic jej się nie stało – informuje rzecznik straży pożarnej z Rawicza.

Do wybuchu doszło w poniedziałek około godziny 9.30 w Pakosławiu (Wielkopolska). - Eksplodował kocioł centralnego ogrzewania w kotłowni. Nie w samym sklepie, a w budynku tuż obok, tak zwanej przybudówce – precyzuje młodszy brygadier Krzysztof Skrzypczak, rzecznik straży pożarnej z Rawicza.

- W tym czasie w sklepie przebywała jedna osoba. Kobieta, sprzedawczyni. Na szczęście nic jej się nie stało – dodaje.

Budynek nadaje się do rozbiórkiOSP Pakosław

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Przyczyny jeszcze nieznane

Wybuch był na tyle silny, że gruzy rozsypały się po całym podwórku. - Drzwi kotłowni wyrwało i odrzuciło je na kilkanaście metrów. Eksplozja spowodowała również pożar, który ugasiliśmy. Później zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia – opisuje Skrzypczak. W akcji brali również udział ochotnicy z OSP Pakosław i OSP Chojno.

- Z pomocą ładowarki podnieśliśmy fragment zburzonej ściany, żeby się upewnić, że pod gruzami nie ma osób poszkodowanych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – kończy.

Bezpośrednie przyczyny wybuchu nie są jeszcze znane, będzie je badać policja. Na miejscu działali też pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Eksplozja zniszczyła kotłownię sklepuOSP Pakosław

Autor:ww/gp

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: PSP Rawicz

Pozostałe wiadomości