Poznań

Celował w dzika, trafił w innego myśliwego

Poznań

"Fakty" TVNMyśliwy postrzelił innego myśliwego

Podczas zbiorowego polowania pod Międzychodem (woj. wielkopolskie) myśliwy postrzelił drugiego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala. Przyczyny zdarzenia bada prokuratura.

Do wypadku doszło w niedzielę w miejscowości Kolno. Podczas zbiorowego polowania, jeden z myśliwych niefortunnie postrzelił innego polującego. Na miejscu pojawili się policjanci, prokurator oraz eksperci od badania broni i balistyki. Po wstępnej analizie, możemy mówić o nieszczęśliwym wypadku.

- Tak należałoby to wstępnie kwalifikować. Z całą pewnością był to strzał do dzika, po którym kula rykoszetowała i trafiła w drugiego myśliwego, stojącego nieopodal zwierzyny - mówi tvn24.pl Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Pechowy strzał

Strzelający oddał łącznie dwa strzały z broni myśliwskiej. Dopiero po tym drugim, poszkodowany został postrzelony w szyję.

- Ranny to 35-latek, mieszkaniec Międzychodu - podaje Przemysław Araszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. - Poszkodowanego, przytomnego, w stanie stabilnym, służby ratownicze przewiozły do miejskiego szpitala - dodaje. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Cały czas trwają ustalenia przyczyn wypadku. Wiadomo, że myśliwi byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło pod Międzychodem:

Mapa Targeo

Autor: mm/ib / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: "Fakty" TVN

Pozostałe wiadomości