Marsz Równości przeszedł przez Poznań

Marsz Równości przeszedł przez Poznań
Marsz Równości przeszedł przez Poznań
TVN24 Poznań
TVN24 PoznańMarsz przeszedł m.in. przez ul.. Św. Marcin

W proteście przeciwko wszelkim formom wykluczenia, opresji i dyskryminacji przeszedł w sobotę przez Poznań Marsz Równości. W manifestacji wzięło udział około sto osób.

Uczestnicy nieśli transparenty z hasłami: „Różni, ale równi”, „Poliamoria to dużo miłości”, „Mój szef jest gejem”, „Mielmy mowę nienawiści”.

"Solidarność naszą bronią!"

Jak powiedziała w trakcie rozpoczęcia wydarzenia jedna z organizatorek Karolina Niedźwiedzka, marsz to celebracja równości w różnorodności. - Razem walczymy o świat, w którym nie istnieje jedyny słuszny model rodziny, któremu podporządkowane są wszystkie instytucje państwowe i społeczne. Świat w którym nastoletni gej nie będzie zmuszony wysłuchiwać religijnych bigotów, piętnujących jego seksualność. Walczymy o świat, w którym rola kobiet nie będzie sprowadzana do roli matki, córki czy kochanki – powiedziała.

W tym roku marsz zorganizowany został pod hasłem "Solidarność naszą bronią!".

- Wspieramy wszelką równość. Staramy się zachęcić wszystkich do wzajemnej pomocy. To bardzo ważne: gdy widzimy jakąś przemoc - należy reagować - powiedziała współorganizatorka marszu Olga Marta Stolarczyk.

Marsz zorganizowano po raz 11. Rokrocznie jest on elementem odbywających się w Poznaniu Dni Równości i Tolerancji.

Autor: FC / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | Piotr Stefański

Pozostałe wiadomości