Pijany ksiądz prowadził uroczystości pogrzebowe. "Został odsunięty od pracy duszpasterskiej"

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Do zdarzenia doszło w Kotlinie
Do zdarzenia doszło w KotlinieTVN 24
wideo 2/10
TVN 24Do zdarzenia doszło w Kotlinie

W Kotlinie (woj. wielkopolskie) nietrzeźwy ksiądz odprawiał uroczystości pogrzebowe. Badanie alkomatem wykazało 2,7 promila. "Wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i podjął decyzję o rozpoczęciu terapii" – napisał w wydanym w poniedziałek komunikacie rzecznik prasowy kurii w Kaliszu.

Do zdarzenia doszło w piątek w Kotlinie. Pogrzeb odbywał się w parafii św. Kazimierza. - Po godzinie 12 policjanci zostali powiadomieni przez pracownika firmy pogrzebowej, że w Kotlinie nietrzeźwy ksiądz prowadzi uroczystości pogrzebowe - podaje Agnieszka Zaworska z jarocińskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wikary odsunięty przez kurię

Policja na miejsce dotarła już po ceremonii. Księdza przebadano alkomatem. Ten potwierdził przypuszczenia pracownika firmy pogrzebowej. - Ksiądz "wydmuchał" 2,7 promila. Policjanci sporządzili notatkę z tej interwencji - przekazał Zaworska.

Wobec duchownego wyciągnięto już konsekwencje. "Informuję, że w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie posługujący tam wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i podjął decyzję o rozpoczęciu terapii" – napisał w wydanym w poniedziałek komunikacie rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Michał Włodarski.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości