Egzaminatorka zakażona koronawirusem, wszystkie egzaminy i kursy na prawo jazdy zostały odwołane

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
PAP/TVN24
Rząd luzuje obostrzeniaTVN24
wideo 2/4
TVN24Rząd luzuje obostrzenia

W piątek egzaminatorka wróciła do pracy po urlopie, ale ze względu na złe samopoczucie zgłosiła się na badanie na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny. Jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób. Ośrodek zawiesił swoją działalność do odwołania.

W poniedziałek na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu pojawił się specjalny komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej. "W związku ze stwierdzeniem u jednego z pracowników WORD obecności koronawirusa SARS-CoV-2 do odwołania zawieszamy przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy, szkoleń oraz kursów" – napisano w poniedziałkowym komunikacie na stronie WORD.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24 >>>

Zastępca dyrektora poznańskiego WORD Paweł Guzik powiedział, że zakażona egzaminatorka w środę i czwartek przebywała na urlopie. Kobieta w piątek wróciła do pracy, ale ze względu na złe samopoczucie zgłosiła się na badanie na obecność koronawirusa. - Jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób – powiedział Guzik. Dodał, że WORD zatrudnia 67 osób, w tym 32 egzaminatorów. Poznański WORD zapewnił, że wszystkie opłaty wniesione na egzaminy odwołane przez WORD zachowają ważność i będą dostępne w trakcie rezerwacji terminu egzaminu w systemie Info-Car, gdy ośrodek wznowi swoją działalność.

Ile osób na kwarantannie?

Sanepid jest w trakcie dochodzenia epidemiologicznego i lista osób, które zostaną poddane kwarantannie, nie jest jeszcze zamknięta. - Dostaliśmy wstępną listę około 20 osób, które wraz ze swoimi rodzinami będą objęte kwarantanną. Badania tych osób zaplanowano na piątek – powiedziała Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3453 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 190 osób zmarło, a 2370 wyzdrowiało.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE PRZEZ TVN24GO>>>

Autor:aa

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WORD

Tagi:
Raporty: