Brawurowy przemyt. Ukrył w trzcinie 340 tysięcy papierosów

Kierowcę zatrzymano na autostradzie A2
Kierowcę zatrzymano na autostradzie A2
Źródło: KWP Poznań

Ponad 340 tysięcy papierosów bez znaków akcyzy ujawnili wielkopolscy policjanci i celnicy. Towar ukryty był w trzcinie, która znajdowała się na pace ciężarówki. Kierowca odpowie teraz za przemyt.

Do zatrzymania doszło podczas rutynowych działań policjantów i celników na autostradzie A2. W pewnym momencie do kontroli został zatrzymany kierujący pojazdem ciężarowym, który przewoził trzcinę dachową. Już po chwili okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

- Policjanci odkryli, że kierowca oprócz trzciny przewozi papierosy bez skarbowych znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie do tego celu przygotowanym schowku. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 340 tys. sztuk papierosów. Ustalono, że papierosy te pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy - wyjaśnia Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Odpowie za przemyt

Kierowca ciężarówki został zatrzymany przez policjantów. To 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. - Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na przewozie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Grożą mu nawet 3 lata więzienia - podaje Jankowski.

Wartość strat na jakie narażony został skarb państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga 284 tysięcy złotych.

Autor: FC/sk / Źródło: TVN 24 Poznań

Czytaj także: