Znalazł worek, który się ruszał. W środku były trzy szczeniaki

Znalazł worek, który się ruszał. W środku były trzy szczeniaki
Bezdomny znalazł trzy szczeniaki koło pergoli śmietnikowej
Źródło: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu

Mężczyzna w kryzysie bezdomności znalazł porzucone w worku przy śmietniku szczeniaki. O zdarzeniu poinformował kierownik schroniska dla zwierząt w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Policja wszczęła czynności wyjaśniające, by ustalić, kto porzucił czworonogi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ulicy Wyszyńskiego w Kaliszu. Przeszukujący kontener na śmieci mężczyzna zobaczył leżący obok, ruszający się worek. Kiedy zajrzał do środka, zobaczył trzy pieski. O sprawie powiedział jednemu z przechodniów, który zawiadomił schronisko dla zwierząt.

Czytaj też: W lesie znaleźli karton. W środku było osiem szczeniaków i dwa litry wódki

Przemarznięte i osłabione szczeniaki

- Czterotygodniowe kundelki były przemarznięte i osłabione. Przebadał je lekarz weterynarii i stwierdził, że nie ma zagrożenia życia. To są pieski świeżo oderwane od matki. Dobrze, że zostały znalezione, bo nie przetrwałyby nocy na mrozie. Moim zdaniem urodziły się gdzieś w gospodarstwie koło Kalisza, ktoś postanowił je wyrzucić - powiedział kierownik kaliskiego schroniska dla zwierząt Jacek Kołata.

Bezdomny znalazł trzy szczeniaki koło pergoli śmietnikowej
Bezdomny znalazł trzy szczeniaki koło pergoli śmietnikowej
Źródło: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu

Policja w Kaliszu - jak poinformował oficer prasowy podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz - wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: