Głodna i zziębnięta Norweżka na dworcu w Jastrowiu. "Była zrozpaczona"

Autor:
ww
Źródło:
TVN 24
Do zdarzenia doszło w Jastrowiu
Do zdarzenia doszło w Jastrowiu
Google Earth
Google EarthDo zdarzenia doszło w Jastrowiu

Mieszkanka Jastrowia (Wielkopolska) spotkała na dworcu kobietę, która potrzebowała pomocy. Nie mogły się porozumieć, więc Polka wezwała patrol policji. - Głodna i zmarznięta obywatelka Norwegii od kilku godzin przebywała na dworcu, gdzie planowała spędzić noc - relacjonuje rzecznik złotowskiej policji.

Zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki miasta wpłynęło na dyżurkę policji w Jastrowiu w niedzielę wieczorem. Chciała pomóc kobiecie, którą spotkała przypadkiem na terenie tamtejszej stacji kolejowej. Sama nie była w stanie. - Z uwagi na barierę językową nie mogła się z nią porozumieć - mówi Maciej Forecki ze złotowskiej policji.

Udało się to dwóm policjantom, którzy przyjechali na miejsce. - Rozmawiając na przemian w języku angielskim i niemieckim ustalili, co się stało - informuje Forecki.

Dworzec PKP w JastrowiuKPP Złotów

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Szuka spokojnego miejsca do życia"

Kobieta opowiedziała im, że pochodzi z małej miejscowości w Norwegii, a do Polski przyjechała z zamiarem zamieszkania tu na stałe. - 56-latka mówiła, że szuka spokojnego miejsca do życia. Była zrozpaczona, ponieważ po przyjeździe do Jastrowia zorientowała się, że nie posiada przy sobie już żadnych pieniędzy, wszystko wydała na podróż - relacjonuje rzecznik. Dodaje, że kontakt z nią nie był utrudniony, była trzeźwa, nie sprawiała wrażenia osoby chorej, nie wyglądała też na ofiarę przemocy.

- Głodna i zmarznięta obywatelka Norwegii od kilku godzin znajdowała się na terenie dworca, gdzie planowała spędzić noc - dodaje Forecki. Tak się nie stało, mundurowi szybko wezwali na miejsce karetkę i zaczęli szukać stowarzyszenia, które znalazłoby u siebie miejsce dla zdezorientowanej Norweżki.

- Zespół pogotowia ratunkowego udzielił jej pomocy medycznej i wykonał test na obecność koronawirusa. Po zwróceniu się do Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu stróże prawa otrzymali zapewnienie, że kobiecie zostanie tam udzielone niezbędne wsparcie. - kończy rzecznik policji w Złotowie. Funkcjonariusze odwieźli ją do Piły, gdzie do teraz przebywa.

Autor:ww

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Złotów

Pozostałe wiadomości