TVN24 | Poznań

Za niebezpiecznie wyprzedzanie "zarobiła" mandat i punkty karne. Policyjna kamera nagrała manewr Wielkopolanki

TVN24 | Poznań

Autor:
mm//rzw
Źródło:
tvn24.pl, KPP Jarocin
Wyprzedzanie "na trzeciego" i wysoki mandat dla kierującej oplem
Wyprzedzanie "na trzeciego" i wysoki mandat dla kierującej oplem
wideo 2/5
Wyprzedzanie "na trzeciego" i wysoki mandat dla kierującej Oplem

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie (województwo wielkopolskie) opublikowała nagranie, na którym widać wyprzedzanie "na trzeciego". Niebezpieczny manewr zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu. Kierująca oplem kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i sześcioma punktami karnymi.

"Mandat w wysokości 1500 zł i 6 pkt karnych nałożyli policjanci na mieszkankę powiatu poznańskiego za tzw. wyprzedzanie 'na trzeciego'. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kierująca oplem insignia stworzyła zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym przypadku nieoznakowanego patrolu" - czytamy w opisie filmu, który opublikowała jarocińska policja w mediach społecznościowych.

To właśnie kamera wspomnianego nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała niebezpieczny manewr.

Policja apeluje o rozwagę

Policjanci, publikując nagranie ku przestrodze, podkreślają, że takie zachowania na polskich drogach nie są rzadkie. "Pośpiech wielu kierowców kończy się zmuszeniem innych do nagłego hamowania czy wręcz zjazdu na pobocze. Wyprzedzanie 'na trzeciego' często kończy się też w sposób bardziej tragiczny, zderzeniem pojazdów, dachowaniem, śmiercią" - przestrzegają funkcjonariusze.

Policja przypomina kierowcom, by przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania upewniali się, że będzie on bezpieczny zarówno dla nich, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm//rzw

Źródło: tvn24.pl, KPP Jarocin

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Jarocinie

Pozostałe wiadomości