Członkowie klubu motocyklowego zatrzymani. Mieli brać udział w przemycie narkotyków z Hiszpanii

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
CBŚP zatrzymała członków klubu motocyklowego
CBŚP zatrzymała członków klubu motocyklowegoCBŚP
wideo 2/8
CBŚPCBŚP zatrzymała członków klubu motocyklowego

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało pięciu mężczyzn, w tym członków zarządu klubu motocyklowego w Poznaniu. Mieli oni być częścią gangu, który awionetką przemycał narkotyki z Hiszpanii. Oprócz nielegalnych substancji zabezpieczono przy nich także paralizatory, kije bejsbolowe, maczety, kastety oraz skradziony w Niemczech motocykl marki Harley Davidson.

Jak poinformowała media podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP, funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie rozpracowują gang, który przemycał narkotyki z Hiszpanii. Do tego celu mieli używać awionetki czy samochodów ciężarowych.

O zatrzymaniach siedmiu osób w tej sprawie policja informowała już wcześniej. Tym razem wpadło pięciu mieszkańców Wielkopolski w wieku od 31 do 43 lat. – Niektórzy z nich pełnią funkcje kierownicze jednego z poznańskich, nieformalnych klubów motocyklowych – przekazała podinsp. Jurkiewicz.

Zabezpieczono skradziony motocykl marki Harley DavidsonCBŚP

Milionowy majątek na poczet kar

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli marihuanę, tabletki ecstasy, amfetaminę, paralizatory, kije bejsbolowe, maczety, kastety oraz emblematy z napisem "Policja", a także 6 kamizelek świadczących o przynależności klubowej. Ponadto policjanci odzyskali motocykl Harley Davidson, wart około 20 tysięcy euro, który został skradziony w Niemczech w 2018 roku. Zabezpieczono także do badań motocykl i silnik motocyklowy marki Harley Davidson, w związku z brakiem cech identyfikacyjnych.

- Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono również ciągnik siodłowy z naczepą, mercedes GLE, audi A6, cztery motocykle oraz blisko 120 tysiące złotych w różnej walucie. Łączną wartość zabezpieczonego mienia wstępnie oszacowano na ponad milion złotych – opowiada policjantka.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, a także prania pieniędzy. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Łącznie w śledztwie występuje już 12 podejrzanych, w tym podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Ustalono i zabezpieczono także mienie należące do podejrzanych na łączną kwotę ponad miliona złotych. Podczas pierwszej realizacji przejęto również 73 kg marihuany. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości