Poznań

Poznań

Mieszkańcy Gniezna modlili się w niedzielę w intencji zmarłego kardynała Józefa Glempa. Mszę świętą odprawił abp Józef Kowalczyk, a homilię wygłosił prymas senior abp. Henryk Muszyński.

Piłkarze Lecha Poznań w niedzielne przedpołudnie dotarli do hiszpańskiej Estepony, gdzie przez kolejne 10 dni będą przygotowywać się do rundy wiosennej. Na Półwyspie Iberyjskim rozegrają co najmniej trzy spotkanie towarzyskie.

Wszyscy, którzy chcieli powspominać czasy, gdy po poznańskich ulicach jeździły ikarusy mieli dziś dobrą okazję. Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, wraz z MPK Poznań, w trzecią rocznicę wycofania z komunikacji miejskiej wysłużonych autobusów przygotował atrakcje.

268 osób, głównie poznańscy naukowcy skupieni w Akademickim Klubie Obywatelskim im. Lecha Kaczyńskiego, podpisało się pod oświadczeniem w obronie posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. "Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec kolejnych działań godzących w podstawowe standardy demokracji, a także w podstawowe elementy etosu nauki" - napisali sygnatariusze.

Jak dojść z os. Rusa na Franowo? Piesi mają dwie możliwości - przeciskając się pod rurami ciepłowniczymi albo przejść górą przez... zbudowaną z palet kładkę. Rada Osiedla Chartowo i stowarzyszenie Lepsze Rataje chcą, by to się w końcu zmieniło.

W czwartek na przystanku "Traugutta" potrącony został pasażer wysiadający z tramwaju. Mieszkańcy twierdzą, że przystanek jest źle oznakowany i pokazują filmy, na których widać niebezpieczne sytuacje.

Film dokumentalny przypominający życie i dzieło wybitnego Wielkopolanina "Poezja i maszyny - Hipolit Cegielski 1813 - 1868" zostanie w piątek po raz pierwszy pokazany publiczności. Rok 2013 jest Rokiem Hipolita Cegielskiego.

Wystarczyły dwa dni ocieplenia, aby leżący na poznańskich ulicach śnieg stopniał i odsłonił fatalną kondycję dróg w stolicy Wielkopolski. W wielu miejscach wyrwy w asfalcie mają nawet kilkanaście centymetrów głębokości. Zmobilizowało to drogowców do działania.

Poznań przygotował nowe gadżety, które mają promować miasto. Wśród nich pierścionki, podkładki pod kubki, pokrowce na laptopy i telefony komórkowe. - Chcieliśmy pójść w oryginalność - mówi Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

68-letni Serb najpierw zastrzelił 16-letnią Polkę, a następnie popełnił samobójstwo – taki scenariusz wydarzeń w Łucku podaje RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje od jednego z ukraińskich prokuratorów. Obydwie osoby zostały 18 stycznia znalezione martwe w pokoju hotelowym.

Za ponad 940 mln zł zostanie zmodernizowany 32-km odcinek linii kolejowej Wrocław - Poznań. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, konsorcjum, którego liderem jest hiszpańska spółka FCC Construccion.