Poznań

Poznań

Poznańska policja złapała dwóch mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę okradli siedzibę firmy produkującej sprzęt medyczny. Złodzieje to recydywiści. Zostali zatrzymani w środę na gorącym uczynku, kiedy próbowali okraść mieszkanie na ul. Grottgera.

Był alarm w internecie: "najważniejszą galerię w mieście chcą przerobić na Biedronkę". Poskutkowało. Pomysłodawca likwidacji Galerii Miejskiej Arsenał - prezydent Poznania zmienia plany.

Grzegorz Schetyna z Jackiem Protasiewiczem na Dolnym Śląsku, a w Wielkopolsce Rafał Grupiński z Waldym Dzikowskim - m.in. ci politycy zmierzą się w nadchodzących wyborach szefów regionów w PO. Platforma pracuje nad zmianami w programie i statucie partii, finał prac - w listopadzie.

Teraz o innej dziewczynie. Gdyby to ona i jej drużyna grała z Ukrainą i Anglią, moglibyśmy być spokojniejsi o wyniki reprezentacji. Szesnastoletnia Ewa Pajor jest teraz najwyżej ocenianą młodą piłkarką w Europie, a jej umiejętności porównuje się do samego Lionela Messiego. Licealistkę spod Uniejowa doceniła UEFA, przyznając jej nagrodę UEFA Golden Player 2013, tę samą, którą w przeszłości otrzymali Rooney czy Fabregas.

"Dało się. Jest kładka na Teatralce" - cieszy się stowarzyszenie "My Poznaniacy". To właśnie ono najbardziej o takie przejście zabiegało. Dzięki kładce będzie można szybciej pokonać plac budowy, który do tej pory trzeba było obchodzić.

NFZ zapowiada, że skontroluje sprawę śmierci pacjenta przychodni w Trzemesznie. Według świadków odmówiono mu pomocy, bo nie był ubezpieczony. Inni pacjencji opowiadają, że dopiero, gdy mężczyzna zemdlał po wyjściu z placówki udało im się zmusić jej pracowników do reakcji.

- Na rozstrzygnięcia przetargu w pięciu sektorach nie wpłynęło żadne zażalenie, dlatego w najbliższych dniach podpiszemy umowy z wybranymi firmami – poinformował dyrektor biura Związku Międzygminnego Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP), Przemysław Gonera.