Poznań

Poznań

Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania znaleziono ponad pół kilograma narkotyków. W tej samej sprawie zatrzymany został również drugi mężczyzna. Według policji miał wprowadzić do obiegu blisko 4 kg amfetaminy.

18-latek włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Parłowicach i ukradł 22 króliki. Policji udało się odzyskać większość zwierząt i oddać właścicielowi. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.

Od 12 maja na ulicy Żydowskiej w Poznaniu na stałe obowiązywać będzie strefa ograniczonego ruchu samochodowego, a lokalni restauratorzy będą wystawiać na ulice swoje ogródki. Tego dnia odbędzie się także święto ulicy.

450 domów jednorodzinnych w Poznaniu bezpłatnie przebadano kamerą termowizyjną w ramach czwartej edycji projektu "Trzymaj ciepło". Celem programu jest pokazanie ich właścicielom i mieszkańcom tych miejsc budynku, w których straty ciepła są największe.

Kolejnych 9 osób z grupy przestępczej zajmującej się m.in. kradzieżą aut i wprowadzaniem na rynek fałszywych banknotów euro zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. W sumie zatrzymano 57 osób, które usłyszały już 277 zarzutów.

Każdy gdzieś ich kiedyś widział, rozmawiał z nimi, stał obok na przystanku lub mijał na ulicy. Osoby, które zrosły się z krajobrazem i klimatem Poznania, choć na ogół są w cieniu. Teraz zostały uwiecznione przez młodą artystkę na serii plakatów "Znani z Poznania". Niedługo zawisną na przystankach Pestki.

Samorządowcy chcieliby ją zwolnić, ale nie mogą, bo poszła na zwolnienie. Dyrektorka teatru, która nazwała papieża ch****, np. na spotkanie Kongresu Ruchu Młodych w Warszawie się jednak wybrała: - Pani Wójciak kpi z przełożonych i podatników - twierdzi PiS. - Na kongresie byłam gościem, a moje zwolnienie nie nakazuje mi leżeć - wyjaśnia dyrektorka.

Poznański Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, gdzie w tym roku pojawi się nowa zieleń i elementy małej architektury. Jednym z takich miejsc będzie skwer u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej. Urzędnicy pokazali przy okazji dość surową wizualizację.

- Były senator Henryk S., skazany nieprawomocnie m.in. za korumpowanie urzędników na osiem lat więzienia, opuścił we wtorek areszt - poinformował PAP zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach Paweł Granowski. S. wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji.

Trzej mężczyźni oskarżeni o to, że w październiku 2012 roku ukradli w Niemczech trzy samochody, stanęli we wtorek przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. W jednym ze skradzionych aut było 12 trumien ze zwłokami. Oskarżeni twierdzą, że nie wiedzieli co wiozą oraz, że jadą kradzionymi samochodami.

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał mieszkaniec okolic Pniew, który próbował uciec rowerem przed radiowozem policyjnym. 53-letniemu mężczyźnie grozi rok więzienia.