Pomorze

Uderzył policjanta w twarz, głową wybił szybę w radiowozie

Pomorze

Uderzył policjanta, wybił szybę w radiowozie
tvn2426-latek uszkodził radiowóz

Krewkiego mężczyznę zatrzymali w środę wieczorem policjanci w Łebie (woj. pomorskie). Podczas interwencji 26-latek wyzywał funkcjonariuszy, a jednego z nich uderzył w twarz. Gdy wydawało się, że udało się go obezwładnić, głową wybił szybę w radiowozie.

W środę wieczorem patrol policji został wysłany do zgłoszenia o zakłócaniu ciszy nocnej na ul. Kościuszki w Łebie. Na miejscu policjanci zastali agresywnie zachowującego się26-latka z Lęborka.

- Zaczął wyzywać funkcjonariuszy, szarpał się, jednego z nich uderzył w twarz. Po chwili został obezwładniony i zakuty w kajdanki – relacjonuje Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji.

Wybił szybę głową

26-latek nie dawał jednak za wygraną i nadal próbował się oswobodzić. Gdy policjanci zaprowadzili go do radiowozu, zaczął go kopać.

- W pewnym momencie machnął głową i wybił boczną szybę w samochodzie. Nie uspokoił się także po zamknięciu go w radiowozie – mówi Pańczyszyn.

Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. We krwi miał ponad 1,5 promila. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, znieważenia go i uszkodzenia mienia. 26-latek był wcześniej karany między innymi za kradzieże. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Łebie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: md/r / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości