Zaparkował tak, że autobus nie mógł przejechać. Dostał pięć tysięcy złotych mandatu

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Szczecin
Do zdarzenia doszło w Szczecinie
Do zdarzenia doszło w SzczecinieGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szczecinie

Samochód zatamował ruch w centrum Szczecina. Kierowca zaparkował tak, że autobus nie mógł przejechać. Auto zostało odholowane po godzinie. A kierowca dostał mandat w wysokości pięciu tysięcy złotych, osiem punktów karnych i musi pokryć koszty odholowania auta.

W niedzielę (29 stycznia) przed godziną 16 do straży miejskiej zadzwonił kierowca autobusu. - Nie mógł przejechać z ulicy Edmunda Bałuki w stronę alei Wojska Polskiego, ponieważ zaparkowany przy barierze samochód uniemożliwiał mu tak zwane złamanie i wyjazd - przekazała nam starsza inspektor Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej w Szczecinie.

Na miejsce wezwano holownik z lawetą. - Samochód ostatecznie został zabrany około godziny 16.40 - przekazała nam Wojtach.

Auto zablokowało ruch na placu Zgody w SzczecinieStraż Miejska Szczecin

Dostał pięć tysięcy złotych mandatu

Jak wyjaśnia nam rzeczniczka, w centrum Szczecina wielokrotnie dochodzi do podobnych sytuacji. - Do dyżurnego operatora straży miejskiej prawie każdego dnia wpływają zgłoszenia i skargi od kierowców komunikacji miejskiej dotyczące utrudnień w kierowaniu autobusami spowodowanymi przez kierowców pojazdów, którzy tamują przejezdność - przekazała.

Kierowca został przykładnie ukarany. Jak przypomniała Wojtach, według przepisów mógł zostać nałożony na niego mandat w wysokości od 500 do nawet ośmiu tysięcy złotych. Ostatecznie skończyło się na mandacie w wysokości pięciu tysięcy złotych, ośmiu punktach karnych i pokryciu kosztów odholowania pojazdu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Szczecin

Pozostałe wiadomości