Podejrzani o znęcanie się nad niepełnosprawnym mężczyzną usłyszeli zarzuty, jeden z nich trafił do aresztu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Podejrzani o znęcanie się nad niepełnosprawnym mężczyzną usłyszeli zarzutyTVN24
wideo 2/6
TVN24Podejrzani o znęcanie się nad niepełnosprawnym mężczyzną usłyszeli zarzuty

Trzy osoby usłyszały zarzuty w związku z poniżaniem niepełnosprawnego mężczyzny. Sprawcy mieli nagrać zdarzenie, a film umieścić w internecie. Jeden z podejrzanych trafił do aresztu.

Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała w niedzielę, że w związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby. - Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, to jest czyn kwalifikowany z artykułu 207 paragraf 1 a Kodeksu karnego – poinformowała Macugowska-Kyszka.

Prokurator dodała, że grozi za to od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Jeden z mężczyzn trafił do aresztu

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Jak przekazała Macugowska-Kyszka, "prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz pokrzywdzonym".

Co czyha na dzieci w sieci. Rusza kampania #keepCTRL

Co do dwóch pozostałych osób prokurator uznał, że konieczne będzie wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

- W niedzielę sąd rozpoznał wnioski prokuratora i co do jednej osoby uznał, iż wystarczające będzie zastosowanie wolnościowego środka o charakterze dozoru policyjnego. Natomiast co do drugiej osoby zastosował tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca – dodała prokurator.

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24