TVN24 | Pomorze

"Niezidentyfikowany przedmiot" na strychu kamienicy w Szczecinie. Ewakuowano część mieszkańców

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Ewakuacja w Szczecinie
Ewakuacja w SzczecinieTVN24
wideo 2/4
TVN24szczecin

Ekipa budowlana, podczas prac remontowych na strychu kamienicy, znalazła niezidentyfikowany przedmiot - przekazuje szczecińska policja. Z budynku ewakuowano łącznie 37 osób, w tym pięciu pracowników budowlanych.

Jak przekazał Paweł Pankau ze szczecińskiej policji, na strychu jednej z kamienic przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie ekipa budowlana ujawniła "niezidentyfikowany przedmiot". Zgłoszenie o zdarzeniu policja dostała w piątek przed godziną 10.

Oficer prasowy dodał, że - ze względów bezpieczeństwa - zarządzono ewakuację dwóch klatek tej kamienicy. Ewakuację prowadziła straż pożarna.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ewakuacja w SzczecinieTVN24

Ewakuowano 37 osób

Przemysław Majer ze straży pożarnej w Szczecinie przekazał, że łącznie ewakuowano 37 osób, w tym pięciu pracowników budowlanych. W akcję zaangażowany jest również Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Dla tych, którzy musieli opuścić swoje mieszkania podstawiono autobus miejski. Jedną z lokatorek strażacy musieli wynieść z budynku, ponieważ jest to starsza osoba niezdolna do samodzielnego poruszania się. Kobieta została przekazana ratownikom medycznym. 

Na miejsce jedzie technik policyjny w celu analizy i identyfikacji znalezionego przedmiotu. 

Ewakuacja w SzczecinieTVN24

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości