Karetka zderzyła się z innym samochodem, wjechała w przystanek. Zginęła kobieta

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Szczecin
Samochód nie ustąpił pierwszeństwa karetce. Zginęła kobieta (materiał z 17.06.2022)
Samochód nie ustąpił pierwszeństwa karetce. Zginęła kobieta (materiał z 17.06.2022)tvn24
wideo 2/9
tvn24Samochód nie ustąpił pierwszeństwa karetce. Zginęła kobieta

W Szczecinie doszło do tragicznego wypadku. Karetka pogotowia po zderzeniu z samochodem osobowym wjechała w przystanek tramwajowy. Tam uderzyła około 60-letnią kobietę. Nie udało się jej uratować.

Jak przekazał nam sierżant sztabowy Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, około godziny 10.50 na Placu Szyrockiego doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Funkcjonariusze są na miejscu i wyjaśniają okoliczności wypadku.

Zginęła kobieta stojąca na przystanku

Po zderzeniu karetka wjechała w przystanek tramwajowy i tam uderzyła w około 60-letnią kobietę, która w wyniku potrącenia zginęła. Jak informuje Paulina Heigel, rzeczniczka zachodniopomorskiego pogotowia, ambulans jechał z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. Znajdowały się w nim trzy osoby: dwóch ratowników medycznych, z czego jeden z uprawnieniami do kierowania karetką, oraz studentka, która odbywa praktyki w pogotowiu. Wszystkie te osoby trafiły do szpitali - jeden mężczyzna z urazem głowy, drugi z urazem biodra, a kobieta z urazem kończyny dolnej.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>>

Do szpitala - z urazem głowy - trafił też mężczyzna z samochodu osobowego. Wszystkie te osoby są przytomne, w stanie stabilnym.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości