Jeździli w bagażniku i na masce auta. Kierowca stracił prawo jazdy, "pasażerowie" dostali mandaty

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Nieodpowiedzialnym zachowaniem pochwalili się na TikToku
Nieodpowiedzialnym zachowaniem pochwalili się na TikTokuKMP w Słupsku
wideo 2/5
KMP w SłupskuNieodpowiedzialnym zachowaniem pochwalili się na TikToku

Kilku mieszkańców gminy Smołdzino (Pomorskie) pochwaliło się w mediach społecznościowych nietypową przejażdżką. Kierowca wiózł kolegów na masce auta i w bagażniku. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jego znajomi zostali ukarani mandatami.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją słupskiej komendy kilka tygodni temu natrafili w serwisie społecznościowym na nagrania, na których widać kilku mężczyzn, którzy jeżdżą po ulicach Smołdzina na masce samochodu i w bagażniku.

– Zabezpieczyli wstawione do sieci nagrania i przekazali je policjantom z komórki do spraw wykroczeń drogowych. Dokładna analiza tych materiałów, a także zabezpieczenie kolejnych nagrań, które zarejestrowały kamery monitoringu, pozwoliły na ustalenie tożsamości wszystkich uczestników tej niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej "zabawy" – przekazuje młodszy aspirant Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Ukarani

Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec gminy Smołdzino, a pasażerami byli jego koledzy w wieku od 25 do 48 lat. – Kierowca usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przewożenia pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do obowiązku ruchu prawostronnego, a także przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów – relacjonuje policjant.

24-latek stracił już prawo jazdy decyzją sądu. Odpowie przed nim za swoje przewinienia. Tymczasem wszyscy nieodpowiedzialni pasażerowie – w sumie sześć osób – zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.

Zobacz też: Chcą powstrzymać "smartfonowych zombie". Uczniowie z Lublina pracują nad aplikacją, która ma poprawić bezpieczeństwo

– Internet jest źródłem informacji również dla policjantów, którzy analizują publikowane w nim treści, a osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów ponoszą konsekwencje swojego zachowania. Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność drogach – dodaje mł. asp. Bagiński.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Słupsku

Pozostałe wiadomości