TVN24 | Pomorze

"Widział, jak ojciec osunął się do wody". 14-latek wezwał pomoc. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK,
dk/gp
Źródło:
TVN24/Kontakt24
Akcja poszukiwawcza mężczyzny w Sarbinowie K24Mariusz, źródło: Kontakt 24
wideo 2/6
Mariusz, źródło: Kontakt 24Akcja poszukiwawcza mężczyzny w Sarbinowie K24

W poszukiwaniach 45-latka na kąpielisku w Sarbinowie (Zachodniopomorskie) służbom pomagali plażowicze, którzy utworzyli łańcuch życia. Po niecałej godzinie mężczyznę udało się znaleźć i wyciągnąć z wody. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt24. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem na plaży w Sarbinowie. 45-latek był nad wodą razem ze swoim 14-letnim synem. Pływali na dmuchanych kołach i materacach. Nagle nastolatek zauważył, że mężczyzna zasłabł i osunął się do wody.

- Dziecko skoczyło do wody, żeby go znaleźć, ale mu się nie udało. Powiadomiło służby i wtedy rozpoczęła się akcja poszukiwawcza - przekazał st. asp. Rafał Skoczylas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Mieliśmy zgłoszenie o godzinie 11.32 - dodał.

W poszukiwaniach służbom pomagali plażowicze, którzy utworzyli łańcuch życia. Trzymając się ze ręce weszli do wody i przeszukiwali dno morza.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu.

45-latka nie udało się uratować

Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa poinformowało, że 45-latek został wydobyty z wody. - Mężczyzna został wyciągnięty, trwa resuscytacja. Poszukiwanie trwało około godziny - potwierdził st. asp. Rafał Skoczylas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Niestety, jak przekazała policja około godziny 13.30, mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:MAK, dk/gp

Źródło: TVN24/Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz, źródło: Kontakt 24