Plażowanie, rodzinne spotkania i jazda na rowerze. Retro wypoczynek w kurorcie

Molo w Sopocie
Molo w Sopocie
Źródło: Muzeum Sopotu

Wypoczynek na sopockim molo, rodzinne spotkania i pochody pierwszomajowe. Mieszkańcy Sopotu dzielą się swoimi zdjęciami sprzed ponad pół wieku w ramach projektu "Sopocianie".

Mieszkańcy Sopotu chętnie przekazują rodzinne pamiątki. Coraz więcej osób przynosi do Muzeum Sopotu zdjęcia i dokumenty. Dzięki temu pracownicy placówki mogą odtworzyć historię miasta poprzez dzieje jego mieszkańców.

- W poprzedniej edycji projektu "Sopocianie" zbieraliśmy materiały z lat 1945-1948. W tym roku szczególnie interesują nas zdjęcia z lat 50, 60 i 70 – powiedziała Karolina Babicz-Kaczmarek, koordynator projektu.

Muzeum chce pokazać, jak w tym trudnym czasie rozwijał się Sopot, oraz w jaki sposób miasto stało się letnią stolicą Polski. Do placówki już wpłynęły nowe zdjęcia, które pokazują jak wypoczywali i bawili się mieszkańcy kurortu.

Wcześniej prezentowaliśmy już zdjęcia Sopocian z lat 20 i 30. Fotografie przekazała rodzina dawnego dyrektora sopockiego kąpieliska Karla Ottona von Wechmara.

Sopot, Gdańsk i Gdynia na starych fotografiach

Tutaj można przynosić zdjęcia:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: aa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Czytaj także: