Włamał się do jubilera, ale ukradł niewiele. Do tego w czasie ucieczki zgubił większość łupów

Autor:
mm
Źródło:
TVN24 Pomorze, PAP
Olsztyn. Mężczyzna włamał się na początku stycznia do salonu jubilerskiego
Olsztyn. Mężczyzna włamał się na początku stycznia do salonu jubilerskiego
wideo 2/5
Olsztyn. Mężczyzna włamał się na początku stycznia do salonu jubilerskiego

Włamał się do salonu jubilerskiego i ukradł biżuterię o wartości trzynastu tysięcy złotych. Uciekając, zgubił część łupu. 26-latek został zatrzymany przez policję. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

26-latek miał włamać się do jednego z salonów jubilerskich w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) na początku stycznia. Ukradł biżuterię wyłożoną na wystawie i stojak do prezentacji biżuterii. Właściciel salonu jubilerskiego wycenił straty na 13 tys. zł.

"Sprawca, uciekając, pozostawił po drodze część skradzionych rzeczy w pobliżu budynku, pogubił je. Zostały one odnalezione i zabezpieczone" - poinformował oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Pomógł przewodnik z psem tropiącym

Policjanci, szukając złodzieja, wezwali przewodnika z psem tropiącym, zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli nagrania z monitoringu. To właśnie one pomogły namierzyć złodzieja, którego zatrzymano po około miesiącu od włamania.

Mężczyzna włamał się na początku stycznia do salonu jubilerskiegoKWP w Olsztynie

26-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Złodziej będzie odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ się przyznał i nie był wcześniej karany.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: TVN24 Pomorze, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Olsztynie

Pozostałe wiadomości