Awantura uliczna, samowolka parkingowa – ratownicy wodni z Sopotu są na posterunku

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/i
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/39
TVN24Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego patrolują ulice Sopotu wraz ze strażnikami miejskimi – poinformował Urząd Miasta Sopotu. Takie mieszane zespoły już pojawiły się na ulicach. Miasto się cieszy, bo teraz większą ilość strażników można zaangażować w działania przeciwdziałające epidemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

WOPR-owiec pilnujący porządku na ulicach miasta, a nie tylko na plaży? Od wtorku ratownicy ruszyli na patrole w Sopocie.

- Ratownicy Sopockie WOPR od poniedziałku wspomagają Straż Miejską. Wielkie dzięki! Pracy mnóstwo! – skomentował na stronie Urzędu Miasta prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Sytuacja wyjątkowa

Decyzja rady miasta ma oczywiście związek z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa. - Funkcjonariusze sopockiej Straży Miejskiej pracują w systemie zmianowym, przy czym zgodnie z zaleceniami pracują w systemie tydzień na tydzień. W związku z trudną sytuacją oraz zadeklarowaną chęcią pomocy sopockiego WOPR, zdecydowano o włączeniu do patrolowania miasta ratowników tej formacji – wyjaśnia Anna Dyksińska z Urzędu.

Włodarze Sopotu cieszą się, ponieważ dzięki temu na ulice ruszyło więcej patroli. Teraz urzędnicy mogą także przesunąć część funkcjonariuszy straży miejskiej do pomocy innym miejskim jednostkom, na przykład MOPS-u przy dowożeniu posiłków dla osób potrzebujących czy objętych kwarantanną.

Jak podkreśla Dyksińska, ratownicy będą włączani jedynie do patroli zmotoryzowanych, by zapewnić im również jak największe bezpieczeństwo.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa/i

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Sopotu