Informatyk naprawia stare komputery i rozdaje potrzebującym dzieciom

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Informatyk zbiera stare komputery, naprawia je i rozdaje potrzebującym dzieciom
Informatyk zbiera stare komputery, naprawia je i rozdaje potrzebującym dzieciomTVN24
wideo 2/6
TVN24Informatyk zbiera stare komputery, naprawia je i rozdaje potrzebującym dzieciom

Informatyk z Polic (Zachodniopomorskie) zbiera stare komputery, naprawia je i rozdaje potrzebującym dzieciom. Jego akcja trwa już rok, w tym czasie pomógł ponad 110 osobom. - W pewnym momencie mieszkanie Mariusza przypominało magazyn, tego było mnóstwo, gdzie się nie spojrzało, tam leżał komputer. Jego żona cierpliwie to znosiła - mówi Grzegorz Ufniarz, radny gminy Police.

Akcja Mariusza Wojdaka, informatyka z Polic trwa już rok. Wszystko zaczęło się pod koniec marca 2020 roku, kiedy z powodu pandemii COVID-19 dzieci przeszły na naukę zdalną. Pan Mariusz zauważył wtedy, że wśród znajomych jego syna były dzieci, które nie mają komputerów i przez to nie mogły uczyć się zdalnie. Postanowił pomóc.

Pan Mariusz rozpoczął zbiórkę starych komputerów, później je naprawiał i rozdawał dzieciom. W dostarczeniu sprzętu do potrzebujących pomaga mu Grzegorz Ufniarz, radny gminy Police.

- Przed rokiem pod koniec marca zwrócił się do mnie Mariusz z taką propozycją, żebyśmy razem realizowali taki projekt wyposażenia dzieci, które w tym czasie były na nauce zdalnej, w potrzebny im sprzęt komputerowy - mówi Ufniarz. - Podzieliliśmy się prosto, Mariusz zajmował się sprzętem i pozyskiwaniem tego sprzętu, ja ze względu na to, że jestem zorientowany w warunkach gminnych, zajmowałem się sprawdzeniem potrzeb i potem dystrybucją - dodaje.

Uwolnij złomka: przekaż stary komputer uczniom w potrzebie.

Zbiera stare komputery i je naprawiafacebook.com/zbiorka.police

Jak mówi sam pan Mariusz, sprzęt na początku trafiał jedynie do szkół.

- Od tego roku pomyślałem troszkę inaczej, żeby rozszerzyć to na miejsca, gdzie komputerów może jest więcej, ale i dzieci jest więcej, czyli domy dziecka, rodzinne domy dziecka, świetlice, na przykład przy moim osiedlu, gdzie dzieci spotykają się po lekcjach, kiedy rodzice jeszcze są w pracy - mówi Mariusz Wojdak.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Mieszkanie Mariusza przypominało magazyn komputerów"

W ciągu roku trwania akcji mężczyznom udało się rozdać ponad 110 komputerów.

- W pewnym momencie mieszkanie Mariusza przypominało magazyn komputerów, tego było mnóstwo, gdzie się nie spojrzało tam leżał komputer, jego żona cierpliwie to znosiła - mówi Ufniarz.

Zbiórka sprzętu trwa nadal, bo chociaż wielu dzieciom udało się już pomóc, to potrzebujących ciągle przybywa.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od poniedziałku 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października 2020 roku uczą się zdalnie. Nauka stacjonarna wszystkich uczniów jest zawieszona do 11 kwietnia.

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości