TVN24 | Pomorze

"Problemy z systemem" i kilka godzin w kolejce na szczepienie

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Problemy z systemem i kilka godzin oczekiwania na szczepienieTVN24
wideo 2/8
TVN24Problemy z systemem i kilka godzin oczekiwania na szczepienie

Kilkadziesiąt osób w kolejce do szczepienia i nawet kilka godzin opóźnienia. Tak wygląda sytuacja przed szpitalem w Gdyni Redłowie. Jak mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich, wszystko przez problemy z zewnętrznym systemem informatycznym.

Pierwszą informację o kolejce przed szpitalem w Gdyni Redłowie otrzymaliśmy na Kontakt24. - Starzy, młodzi, wszyscy razem bez odstępów w jednej grupie. Ponad godzina oczekiwania – napisała nam pani Małgorzata. Dodała również, że mama, którą przywiozła na szczepienie, ma 82 lata, a przy wejściu nie ma miejsc siedzących dla starszych ludzi. 

Jak się okazało, osoby, które przyjechały na szczepienie, muszą liczyć się nawet z czterogodzinnym opóźnieniem.

- Czekam już dwie godziny i jeszcze dwie muszę poczekać. Błąd w systemie, informują nas, że ministerstwo zawiniło – mówi jeden z mężczyzn przed placówką.

- Narażają nasze życie i zdrowie – dodaje kobieta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kolejka przed szpitalem w GdyniTVN24

Problemy z systemem

Jak przekazała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Szpitali Pomorskich, wszystko przez problemy z systemem.

- To nie jest sytuacja związana z naszym systemem informatycznym, tylko i wyłącznie z zewnętrznym systemem informatycznym – tym, który dotyczy i rejestracji, i całej organizacji zewnętrznej pracy przy szczepieniu poszczególnych osób. Ze swojej strony mogę przeprosić, ale nie jest to naprawdę nasza wina – tłumaczy.

Dodała, że szczepienia były zaplanowane do godziny 17, ale ze względu na opóźnienia personel zostanie do ostatniej osoby, która chce zostać zaszczepiona. Może to potrwać nawet do godziny 22.

Kolejka osób czekających na szczepienieTVN24

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości