Nie brali udziału w protestach. Planowali ślub, spodziewali się dziecka. "Znajomy krzyczał, że chyba Mariana zabili"

Autor:
Marta
Korejwo-Danowska
Źródło:
TVN24, portel.pl
Marian Sawicz zginął w Elblągu w grudniu 1970 roku
Marian Sawicz zginął w Elblągu w grudniu 1970 rokuUM Elbląg/ Archiwum prywatne
wideo 2/4
UM Elbląg/ Archiwum prywatne Marian Sawicz zginął w Elblągu w grudniu 1970 roku

Fala protestów w grudniu 1970 roku dotarła również do Elbląga. Marian Sawicz nie brał jednak w nich udziału. Za kilka dni miał wziąć ślub, w drodze była jego córka. Alicja przymierzała akurat suknię ślubną. - Zrobiło się głośno, wszyscy już mówili, że chyba kogoś zastrzelili. Nagle przybiegł znajomy rodziców i krzyczał, że chyba Mariana zabili. Moja mama straciła przytomność, trafiła do szpitala - opowiada po latach córka mężczyzny. Marian Sawicz był przypadkową i jedyną ofiarą wydarzeń Grudnia'70, która zginęła na ulicach Elbląga. Miał 22 lata.

Był 18 grudnia 1970 roku. Na Wybrzeżu trwały już protesty związane z podwyżką cen, które wprowadziły władze PRL. Manifestacje odbywały się w Gdańsku i Szczecinie, fala demonstracji dotarła także do Elbląga. Marian Sawicz i Alicja nie brali jednak w nich udziału. Byli zajęci przygotowaniami do ślubu, który miał odbyć się za pięć dni. W kościele wszystko było gotowe. Spodziewali się też dziecka, Alicja była w trzecim miesiącu ciąży. Marian chciał, żeby to była córka. I tak też się stało. Kilka miesięcy później urodziła się Wioletta, której nie było dane mu poznać.

Tego dnia Alicja przymierzała akurat suknię ślubną u krawcowej. Marian miał później jeszcze dokupić mięsa na wesele.

- Tata wpadł do mojego dziadka, swojego przyszłego teścia. Dziadek mówił mu, żeby zjadł z nim obiad. Ale tata powiedział, że skoczy szybko do baru coś zjeść. Dziadek później wypominał sobie, że go nie zatrzymał - opowiada Wioletta Sawicz, córka Mariana i Alicji.

Marian Sawiczarchiwum prywatne

Kiedy Marian wychodził już z baru mlecznego przy ulicy 1 Maja w Elblągu, rykoszetem został postrzelony w głowę. Strzał miał oddać funkcjonariusz MO, jadący milicyjną nysą, z powodu trwającego protestu związanego z podwyżkami cen. Mężczyzna zginął na miejscu. Miał 22 lata.

- Zrobiło się głośno. Mama wróciła akurat z przymiarki sukni ślubnej. Wszyscy już mówili, że chyba kogoś zastrzelili. Nagle przybiegł znajomy rodziców i krzyczał, że chyba Mariana zabili. Moja mama straciła przytomność, trafiła do szpitala - opowiada pani Wioletta.

Marian Sawicz jako dzieckoarchiwum prywatne

Mariana pochowali w nocy

Jak dodaje, pogrzeb jej taty odbył się w nocy. - Wpadli do mojej babci, mówili, że ma się przygotować na pogrzeb. Była tylko ona, było ciemno. Chowali go jak jakiegoś zbrodniarza. Mojej mamy nawet nie powiadomili - opowiada kobieta.

Marian Sawicz został pochowany na cmentarzu Agrykola. Na tym samym cmentarzu spoczęli również elblążanie - Waldemar Rebinin oraz Zbyszek Godlewski - którzy także zostali zamordowani w trakcie wydarzeń grudniowych w 1970, jednak na ulicach Trójmiasta.

Grób Mariana Sawicza na cmentarzu AgrykolaUrząd Miejski w Elblągu

Alicja po śmierci przyszłego męża wpadła w depresję. - Całkowicie się załamała, przyjmowała silne leki psychotropowe. Lekarz mówił jej, że dziecko raczej nie przeżyje - opowiada pani Wioletta, która teraz walczy o pamięć o swoim ojcu oraz o lepsze życie dla niej i jej mamy. Pani Wioletta od urodzenia zmaga się z różnymi schorzeniami. Jej zdaniem jest to związane z załamaniem i silnymi lekami, które jej mama przyjmowała podczas ciąży.

- Dostawała silne psychotropy, których w trakcie ciąży nie powinna przyjmować. Oczywiście nie potrafię udowodnić, że to przez to choruję. Mam między innymi zespół Turnera, łuszczycowe zapalenie stawów, które może mi całkowicie odebrać sprawność, ja dostaję zastrzyki. Kolana wysiadają, biodra. Radzę sobie, bo muszę - mówi pani Wioletta.

O tym, co stało się z jej tatą dowiedziała się z opowieści babci. Mama pani Wioletty nigdy nie chciała o tym mówić - w ich domu był to temat tabu.

- Ona nie chciała wtedy żyć. Teraz, choć minęło tyle lat i część ran się zagoiła, nadal niechętnie o tym rozmawiamy - dodaje kobieta.

Nadal walczy o odszkodowanie i pamięć o swoim ojcu

Kobieta pozwała Skarb Państwa o odszkodowanie za zastrzelenie jej taty podczas masakry na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Domagała się pół miliona złotych. W sierpniu tego roku Sąd Rejonowy w Elblągu oddalił jednak powództwo z powodu "przedawnienia roszczeń".

Sędzia po ogłoszeniu wyroku tłumaczyła, że roszczenia przedawniają się po upływie 10 lat - pani Wioletta była wtedy jednak jeszcze dzieckiem. Jej mama, z powodu stanu psychicznego, nie walczyła o interesy córki. Dodatkowo był to rok 1980, więc dochodzenie roszczeń w tamtym okresie było niemożliwe.

Sędzia Dorota Zientara, cytowana w sierpniu przez portal portel.pl, stwierdziła jednak, że "utrwalone są poglądy, że w takich sytuacjach datą graniczną jest 4 czerwca 1989 roku". - Przyjmując tę datę jest to już czas, gdy jest pani już osobą pełnoletnią. Była możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu tego rodzaju krzywd z okresu komunistycznego i stalinowskiego, nie ulega to wątpliwości – mówiła sędzia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pani Wioletta twierdzi, że już wcześniej walczyła o sprawiedliwość. - Gdziekolwiek szłam mówili mi, że nic się nie da zrobić, że jest za wcześnie. Poza tym nie miałam pieniędzy na prawników - tłumaczy.

Teraz ma prawnika, który stara się jej pomóc. Nie poddaje się więc i będzie walczyła dalej o odszkodowanie i pamięć o swoim ojcu.

- Marzę o tym, żeby powstał film o moim tacie, żeby wszyscy poznali jego historię - dodaje.

W trakcie protestów w grudniu 1970 zginęły 44 osoby

W sobotę 18 grudnia mija 51 lat od tragicznej śmierci Mariana Sawicza. Miasto, jak co roku, organizuje obchody, aby uczcić pamięć jego oraz Waldemara Rebinina i Zbyszka Godlewskiego.

- Mam już kupione kwiaty. Idę na cmentarz, ale muszę powiedzieć wprost, nienawidzę tego dnia. To nadal ciężki temat w mojej rodzinie, to nadal niezamknięta sprawa - mówi pani Wioletta.

W trakcie protestów w grudniu 1970 roku na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga zginęły 44 osoby, a ponad 1160 zostało rannych. Marian Sawicz był przypadkową i jedyną ofiarą, która zginęła w Elblągu.

Tablica na budynku przy ulicy 1 Maja, przed którym Marian Sawicz został postrzelonyUrząd Miejski w Elblągu

Autor:Marta Korejwo-Danowska

Źródło: TVN24, portel.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości

Nie znam polityka czy polityków, którzy jakby mieli rządzić miesiąc dłużej, to by z tego zrezygnowali - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzej Dudy, odnosząc się do powołanego na dwa tygodnie rządu Mateusza Morawieckiego. - Po prostu PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji, zarówno strukturalnej, jak i finansowej - dodał mecenas Ryszard Kalisz, w przeszłości między innymi szef kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

"PiS potrzebował tych dwóch tygodni dla zabetonowania swojej pozycji"

Autor:
mjz/gp
Źródło:
TVN24

Po intensywnych opadach śniegu ponad 2,5 tysiąca odbiorców na Podkarpaciu w niedzielę wieczorem nadal pozostawało bez prądu. Strażacy przez cały dzień interweniowali w tym województwie ponad sto razy w związku z usuwaniem połamanych gałęzi z dróg i chodników. W położonych w Małopolsce Spytkowicach pod naporem śniegu zawalił się dach hali magazynowej. Lokalna OSP poinformowała, że nie ma osób rannych.

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

W Małopolsce pod naporem śniegu zawalił się dach hali, tysiące odbiorców na Podkarpaciu wciąż bez prądu

Aktualizacja:
Autor:
anw,ps/kg
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Jesteśmy świadomi doniesień o atakach na amerykański okręt wojenny USS Carney i statki handlowe na Morzu Czerwonym - poinformował w niedzielę Pentagon. Do ataku na dwa statki izraelskie przyznali się jemeńscy Huti.

Gorąco na Morzu Czerwonym. Zaatakowany miał zostać amerykański niszczyciel

Gorąco na Morzu Czerwonym. Zaatakowany miał zostać amerykański niszczyciel

Autor:
kg
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, Associated Press, PAP

Po wydarzeniach we Wrocławiu i Andrychowie pytania o stan polskiej policji wracają ze zdwojoną siłą. Doświadczeni policjanci mówią o degrengoladzie, a sejmowa większość o skutkach upolitycznienia, dlatego zapowiada wnioski o audyt.

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Pytania o stan polskiej policji. Sejmowa większość zapowiada wnioski o audyt

Źródło:
Fakty TVN

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, nie żyją, a jedna została ciężko ranna w wyniku ataku nożownika w dzielnicy Queens w Nowym Jorku - podała amerykańska telewizja CNN. Napastnik został zastrzelony przez policjanta, którego również zaatakował.

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Atak nożownika. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Autor:
tas/gp
Źródło:
CNN, Reuters

Amnesty International znowu upomina się o bezpieczeństwo Polek i to nie jedyna organizacja, która walczy o zmianę definicji gwałtu. Ta obecna pomaga sprawcy, a krzywdzi ofiarę - podkreślają autorki projektu ustawy o zmianie definicji gwałtu. Zmiana władzy daje nadzieję na zmianę podejścia. Sejmowe prace nad projektem mają ruszyć na dniach.

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Definicja gwałtu w Kodeksie karnym do zmiany. "W tej chwili mamy domniemanie zgody"

Źródło:
Fakty TVN

W niedzielnym referendum mieszkańcy Wenezueli głosują w sprawie regionu, który nie nie należy do ich państwa. Chodzi o Esequibo - część Gujany, liczącą 160 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i bogatą w złoża ropy naftowej. Wenezuelski dyktator chce przyłączenia tego regionu do Wenezueli.

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Wenezuelski dyktator pyta obywateli, czy chcą przyłączenia bogatego w ropę regionu sąsiedniego kraju

Autor:
tas
Źródło:
PAP, The Guardian,

Noc z niedzieli na poniedziałek w całej Polsce będzie mroźna, a w większości kraju spadnie śnieg. Ujemnych wartości na termometrach należy spodziewać się również w ciągu dnia, poprózzy natomiast w nielicznych miejscach.

Pogoda na jutro - poniedziałek 04.12. Nocą w niektórych regionach dwucyfrowy mróz

Pogoda na jutro - poniedziałek 04.12. Nocą w niektórych regionach dwucyfrowy mróz

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

40-letni mieszkaniec gminy Chocz wszedł na zamarznięty staw. Lód się załamał, mężczyzn nie żyje – przekazał w niedzielę oficer prasowy pleszewskiej straży pożarnej st. kpt. Paweł Mimier.

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Samochód przy stawie, kurtka obok załamanej tafli lodu. Nie żyje mężczyzna

Autor:
red.
Źródło:
PAP

Izraelskie siły zbombardowały w niedzielę duże obszary Strefy Gazy, zabijając i raniąc dziesiątki Palestyńczyków - przekazał Reuters. Nastąpiło to po tygodniowym rozejmie. Pociski spadły między innymi na obóz dla uchodźców w mieście Dżabalija, w północnej części Strefy Gazy. Nagranie udostępnione przez agencję pokazuje zniszczenia wywołane atakiem, a także przerażone dzieci. Izrael twierdzi, że działa w celu unicestwienia Hamasu, argumentując, że stanowi on śmiertelne zagrożenie dla całego państwa.

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Stosy gruzu, płacz dzieci i krzyki. Relacje po ataku na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Autor:
mjz
Źródło:
Reuters

Rosyjscy okupanci, którzy dokonali egzekucji na nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzach, zostali zlikwidowani - oznajmił szef administracji wojskowej miasta Awdijiwka Witalij Barabasz. Wcześniej ukraińskie źródła wojskowe potwierdziły, że opublikowane w sieci nagranie przedstawia zastrzelenie jeńców wojennych.

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Rosjanie, którzy zastrzelili nieuzbrojonych ukraińskich żołnierzy "zostali zlikwidowani"

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda

Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura.

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mer Kijowa Witalij Kliczko powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu 20 Minuten, że prezydent Wołodymyr Zełenski pełni ważną funkcję i należy go popierać do końca wojny. Dodał, że po zakończeniu walki "każdy polityk zapłaci za swoje sukcesy i niepowodzenia", a spadek popularności Zełenskiego "nie jest zaskoczeniem".

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił

Autor:
tas/gp
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, nv.ua

Mają mocną pozycję w mocno sfeminizowanych zawodach i właściwie nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Pracują jako styliści paznokci, nauczyciele wychowania przedszkolnego czy jako położni i podkreślają, że stereotypowy podział na to, co typowo męskie, a co kobiece, coraz bardziej traci na znaczeniu. Kulturoznawcy określają to jako trend na otwartość.

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Pracują w zawodach zdominowanych przez kobiety. "Na początku widać skrępowanie"

Autor:
Dominika
Ziółkowska
Źródło:
Fakty TVN

21-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej babci. 70-letnia kobieta miała rozległe rany głowy i głęboką ranę szyi. Do zbrodni doszło w piątek wieczorem. Mieszkańcy bloku przy ulicy Wilczej w Łodzi zaalarmowali policję z powodu awantury.

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

"Babcia zwróciła mu uwagę, że nadużywa alkoholu". 70-latka nie żyje, 21-latek ma zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Autor:
bż,mjz,mg//mrz,ec
Źródło:
tvn24.pl

Rosja może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN. Ukraińscy dowódcy informują o wzroście "aktywności" rosyjskiej piechoty na kierunku taurydzkim i znikających wioskach w pobliżu Bachmutu, ważnych dla sił ukraińskich. Podsumowujemy miniony tydzień walk w Ukrainie. 

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Tydzień w Ukrainie. Na co czeka Putin? Rosyjska piechota "znów aktywna". Ważne wioski, których już nie ma

Autor:
tas/gp
Źródło:
tvn24.pl

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów i został aresztowany na trzy miesiące. 44-latek został zatrzymany w sobotę rano przez dolnośląskich funkcjonariuszy. W piątek późnym wieczorem mężczyzna zaatakował z bronią w ręku dwóch policjantów, obaj mają rany postrzałowe głowy.

Jest decyzja o areszcie dla Maksymiliana F. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów

Jest decyzja o areszcie dla Maksymiliana F. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów

Aktualizacja:
Autor:
mm,
pp,
bż/ft,
adso,
b
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie żyje pracownik kolei, który wraz z dwoma innymi mężczyznami odśnieżał tory w Jaszczowie (woj. lubelskie). Mężczyzna został potrącony przez pociąg.

Trzej pracownicy kolei odśnieżali tory, jeden zginął pod kołami pociągu

Trzej pracownicy kolei odśnieżali tory, jeden zginął pod kołami pociągu

Autor:
ng
Źródło:
PAP, KWP Lublin

Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o powołanym na dwa tygodnie rządzie Mateusza Morawieckiego. - Ten rząd pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych zaniedbań - przekonywał Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. - Nikt z wami nie pójdzie. Nikt nie będzie współtworzył rządu z kimś, kto rozrabiał przez te osiem lat, kto doprowadził do dziesiątek afer - odpowiadał Michał Kobosko z Polski 2050.

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Rząd Morawieckiego na dwa tygodnie. Doradca Dudy: szkoda, że PiS tak późno odczytało sygnał

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

3 grudnia osoby z niepełnosprawnościami obchodzą swój dzień, ale dla wielu z nich ważniejsze od symboli są konkrety - choćby asystent osobisty. Po dwóch latach prezydencka ustawa o asystencji wreszcie trafiła do konsultacji społecznych. Jednak - jak oceniają organizacje - do poprawy jest właściwie wszystko.   

Prezydencki projekt ustawy o asystencji osobistej trafił do konsultacji społecznych. "Nadaje się całkowicie do poprawki"

Prezydencki projekt ustawy o asystencji osobistej trafił do konsultacji społecznych. "Nadaje się całkowicie do poprawki"

Autor:
Adrianna
Otręba
Źródło:
Fakty TVN

Zygmunt Korfanty wyszedł z domu w roboczym ubraniu, nie zabrał żadnych dokumentów, zostawił rozwieszone pranie. Ostatni raz widziany był 19 marca 1999 roku w Wydrnej na Podkarpaciu, gdzie mieszkał. Do dzisiaj nie wiadomo, co się z nim stało. Na policję wpływały anonimy, że mężczyzna nie żyje, a jego ciało zakopane jest w lesie. W listopadzie zgłosił się mężczyzna, który wskazał miejsce, gdzie ukryte mogą być zwłoki zaginionego. Nic tam jednak nie było. Los pana Zygmunta pozostaje nieznany.

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Pan Zygmunt wyszedł z domu i zniknął. Były anonimy o "ciele ukrytym w lesie", po 24 latach zgłosił się świadek

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dwaj postrzeleni w piątek policjanci znajdują się w stanie krytycznym - przekazał młodszy aspirant Tomasz Nowak z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Obaj zostali ranni w głowę.

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia postrzelonych policjantów

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

Po śnieżnym i mroźnym początku grudnia w prognozach widać kilkudniową odwilż. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Pogoda na 16 dni: wkrótce czeka nas odwilż, później mróz znowu ściśnie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"

Jacek
Tacik
Autor:
Jacek
Tacik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

22-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z toyotą. Wyglądało to bardzo groźnie, ale nikt nie został poszkodowany. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów. Policja "ku przestrodze" opublikowała film ze zdarzenia.

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl

Mam poczucie niesprawiedliwości - stwierdził w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Marek Kołodziejczyk, ofiara działań firmy windykacyjnej. - Nagle ktoś do nas dzwoni, twierdząc, że na jakiejś podstawie mamy dług i że musimy oddać pieniądze - opowiada Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. - Skala tego procederu jest bardzo duża i dotyczy kilku milionów ludzi w Polsce - dodaje Tomasz Parol, szef kancelarii Direct.

"Nękają mnie już sześć lat". Prawnik zaleca jedno działanie

"Nękają mnie już sześć lat". Prawnik zaleca jedno działanie

Autor:
Joanna
Rubin
Źródło:
tvn24.pl

Aleksander Lasota był historykiem, pracował z młodzieżą. Zachorował i stracił obie nogi. Od lat jego domem jest schronisko dla bezdomnych w Sanoku. Trafiają tam mężczyźni w kryzysie bezdomności z całej Polski, chorzy, z niepełnosprawnościami. Historia każdego z nich jest inna. - Nikogo nie oceniamy. Pomagamy, bo każdy zasługuje na drugą szansę - mówi Alicja Kocyłowska prezeska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Za pomoc, którą niosą od ponad trzech dekad, zostali nagrodzeni przez Agatę Kornhauser-Dudę.

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"

Autor:
Martyna
Sokołowska
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl